Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''

Shko poshtë 
+40
xhema
xhiti
haxhiu
Gjura
Ademi85
MUHAMETII
mensur hoti
gent
Nezir Myrta
luan mreti
rroni
eri M
Xili
fi2a1
rolling
drit98
shkodrani_1
drenica
Ago Muji
E_Bukura
besa-bese
Hana
Euridika
arben
Tetovari
STUPCAT
zeriatdheut
Kosovarja
Anna
arlindi
renan
shaban cakolli
Vuthjani
Sy kaltri
tom sojer
Bregi
Arta
Leka i Madh
Sofra
Beton
44 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptySat May 24, 2008 8:42 pm

Jo fjalë rrugësh Deli !!!! Por LDK dhe Bujar Bukoshi janë munduar dhe ende mundohen ta gjehnë një xixë diku e t'i ndërlidhin partit e tyre se gjoja edhe ata kanë lufuar në Kosovë.
Kurse realiteti ata as që kanë ndërmarrur diçka në këtë drejtim por janë munduar që përmes Tahir Zemës ta dëmtojnë luftën e UÇK-së. Ti mos i beso fjalët e "Rrugës" por një është më së e qartë se Tahir Zema në Dugagjinë i ka detyruar popullin e asaj zone t'i dorzojnë armët kjo ishte përmes TV-së i nderuar.
Kurse librin e kanë shkruar ashtu siç ju konvenon atyre partijashave, aty nuk thuhet se ishte i martuar me dy shkina, se Tahir Zema ishte udhëheqës i njësiteve UDB-ashe kur rrethekuan dhe i vranë militantët Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, aty nuk shkruan se të dërguarit e Tahir Zemës në Junik tradhtuan UÇK-ën dhe Bekim Berishën që armët kundër tankiste i dëmtojnë dhe ikin 5 ushtarët e Tahir Zemës.... etj etj këto gjëra nuk i shkruajn por janë të sigurta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptySun May 25, 2008 1:26 am

Ju falemnderit Zeri atedheut dhe Sofra per saqrimimin dhe faktet sepse dilema munt te hiqet vetem me fakte dhe besoj se nuk ma keni marr per te madhe qe ju mundova pak mbeteni te pershendetur dhe te respektuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptySun May 25, 2008 3:00 pm

Dhe nje gje aty nuk shkruan se eprdhunaoj vajzen 16 vjeqe e mori per tu cfyer me te duke e genjyer se te mbaje ne pune si sekretareshe si kurire te tij kete e dije e kam pare me syte e mij nuk mundet askush me ma thene q nuk eshte e vertet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyMon May 26, 2008 1:55 am

janë dy libra për Tahir Zemen:

Kështu foli Tahir Zemaj dhe

Kështu bëri Tahir Zemaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 2
Registration date : 12/06/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Jun 12, 2008 11:47 pm

sa i perket tahir zemes me vjen turpe te lexoj ata qe e keni shkru ma lart per nje njeri si tahir zema ai ka qen nje der ata patriot te rall ne kosove i cill i dul ball luftes se shkive por pasi qi shkijet i rethun popullsin tahir zemes ai pranoi te terhiqet nga vendi luftes per te pshtuar ata njerz qe ishne me te me shume se 1 katun dmth nuk e beri per interesa personale po ne shqipatar dim te theme na e kena ba kta ose ata ku ishi pse si thojshi keto fjale para se te desi jo po tani une skuqna kur lexoj ata qka e keni shkru ma nalte MARRE per ju keshtu thoni per patriot shqipatr ska derte se edhe mas shpines e myte ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Jun 12, 2008 11:55 pm

Nezir Myrta

jane edhe dy libra te tjer

Si tradhtoj Tahir Zemaj

dhe

Si mbaroj tradhetia e tij .


pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Jun 13, 2008 4:17 am

GENT APO GENTA sdij po un te thme nje gje ti turp te keshe ti thuash tradhetis atdhetare dhe si e leshoje luften cfar beri se tahiri as qe ashte taku me popullaten o i gjore as qe ka dasht me nij per popullate e mos me trego pralla ti mua se e njof bukur mire dhe plumbin e ka pas hallal ajo ndytesyne me gjith djale u zhduk ajo fare e keqe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mensur hoti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 1
Age : 48
Vendi : besiana
Profesioni/Hobi : TMK
Registration date : 16/06/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyMon Jun 16, 2008 2:36 pm

definitivisht edhe une pajtohem me shumicen se kjo teme nuk eshte dashur te hapet fare ne kete forum. Kjo per arsyen e thjeshte se mund te krijoje perqarje dhe diskutime te panevojshme. Edhe per kete njeri sikur edhe per te gjithe te tjeret do te tregoj koha dhe historia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyWed Jul 16, 2008 3:26 am

TAHIR ZEMA krye tradhetare i kombit dhe UDB qe shkeli mbi gjakun e qindra deshmoreve te kombit tradhtija e ty nuk falet edhe per njiqind shekuj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyWed Jul 16, 2008 7:24 pm

ne me bisedu ne kit tem per TAHIR ZEMEN un mendoj se nuk ja vlen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptySat Aug 02, 2008 11:33 pm

... Njeri nga tradhetaret e shqiptaris!
Edhe une besoj se nuk ia vlene te flitet per nje ndyrsire sic ka qene ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 2:48 am

dua te di a ka pasur nofke ky gomar kur e ka udhehequr opercionin kunder tahir mehes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 2:57 am

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Default

Tahir Zemaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 3:12 am

Në cilësinë e komandantit të Zonës së Tretë Operative të Rrafshit të Dukagjinit, kam nderin të shpalos me krenari heroizmin e të rënëve të saj, të premtoj dhe ta mbaj premtimin se, sa të jem gjallë, do të luftoj për idealet për të cilat dhanë jetën. Si bashkëluftëtar i tyre, ndaj dhimbjen dhe krenarinë me familjet që i lindën dhe i rritën. Si epror i lartë ushtarak shpreh mirënjohjen time të thellë dhe vlerësimin tim më të lartë për kolegët e mi oficerë, të cilët me ndjenjë të lartë përgjegjësie, me zotësi dhe kurajo burrnore iu përegjigjën urdhërit të atdheut.

I falenderoj ata për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm, për mirëkuptimin dhe respektin që kanë treguar, në radhë të parë ndaj luftëtarëve të thjeshtë, por edhe ndaj meje si epror i tyre. Unë e çmoj lart punën e institucionit nën urdhërat e të cilit kam luftuar. Kolonel Ahmet Krasniqi, Ministër i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës do të mbetet për mua një shembull dinjitoz i ushtarakut atdhetar, një model i shkëlqyer i ushtarakut madhor. Unë i kam njohur dhe respektuar Institucionet e Republikës së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 3:15 am

po te lutna mos fol me fjale te tij, se ai nuk kallxon per veten qe eshte pis.

e as nuk kallxon qe e ka qu UDB- ja ne lufte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 3:16 am

Ka lindur me 28 dhjetor 1951 në Strellc të Epërm. Shkollën fillore dhe tetëvjeçare i mbaron në Strellc dhe Isniq.

Pas tyre ndjek gjimnazin “11maji”, në Pejë, pas vitit të dytë orientohet në drejtimin shkencor. Ai rrjedh nga një familje punëtore e fshatare, ka katër vëllëzër dhe tri motra. Dëshira e babës së tij, si e çdo prindi të etur për arsimin e fëmijëve të vet, ka qenë t’u krijonte mundësi fëmijëve për shkollim. Zemaj përmend dëshirën e babës së tij që njëri nga djemtë të studjonte në një akademi ushtarake. “ Vëllai i madh nuk ka qenë shumë i lidhur me familjen dhe prindërit, ndaj kam pranuar të konkuroj dhe kam fituar të drejtën për t’u regjistruar në Akademinë Ushtarake. Kam kaluar pa asnjë pengesë kontrollet psiqike dhe fizike.

Kështu kam filluar studimet në Akademinë Ushtarako-Teknike në Zagreb. Gjatë vitit të parë kam pasur vështërsi të jashtëzakonshme lidhur me gjuhën. Të gjitha provimet i kam dhënë duke përdorur fjalorët dy gjuhësh dhe ia kam arritur.

Megjithatë, Zagrebi ishte larg nga shtëpia ime, gjë që më pengonte edhe në mësime. Ndaj kam kërkuar të takohem me gjeneral Ramiz Abdylin, Kryeshef i Akademisë Ushtarake në Zagreb. Në atë takim ai më ka sugjeruar që të vazhdoja vitin e dytë në Beograd në akademinë e forcave toksore.

Rrjedhimisht vitin e dytë. Me disa provime shtesë, e fillova në Beograd. Kemi qenë 28 shqiptarë të regjistruar. Aty kam gjetur edhe Ahmet Krasniqin. Kjo kohë i përket vitit 1969. Plan-programi mësimor ka qenë shumë i ngarkuar. Ka pasur më tepër lëndë shkencore se sa ushtarake. Matematika, fizika, mekanika, kibernetika, elektroteknika etj, program i ngjeshur mësimor që nuk përballohej lehtë nga studentë që kishin ardhur nga gjimnaze apo shkolla të mesme pa një traditë të konsoliduar.

Në fund të vitit të dytë kemi mbetur vetëm dy vetë, unë dhe Ahmet Krasniqi. Në vitin e tretë dhe të katërt kemi vazhduar specializimin në Sarajevë, ku edhe jemi diplomuar. Gradën e parë si “nëntoger” e kemi marrë në Beograd. Në qershor të vitit 1973, kemi filluar punë.

Kam kërkuar që të emërohem në Pejë, për fatin tim kërkesa më është pranuar dhe kam filluar punë në kazermën e Pejës. Aty kam qenë komandues i togës së përzier që përfshinte lloje të ndryshme armësh, të lehta e të mesme. Në atë post kam qëndruar një vit. Nënkolonel Ali Muhaxheri, i cili ka qenë një njeri dhe ushtarak i mrekullueshëm, me vizione të qarta atdhetare, punonte në degën e korparmatës së Kosovës. Kam kontaktuar me të. Ai njeri ka pasur dije të gjëra ushtarake, por edhe për shumë gjëra të tjera.

Ai më ka nxitur të mësoj e të përvetësoj më thellë disa dije speciale ushtarake. Aty kanë qenë fillesat. Jam promovuar në postin e komanduesit të kompanisë. (Në ndryshim nga terminologjia që përdoret në Shqipëri, në ushtrinë Jugosllave të asaj kohe, pozitat e drejtuesve ushtarak deri në rang batalioni janë quajtur komandues dhe jo komandant. Një ndikim i tillë është reflektuar edhe gjatë luftës në Kosovë, ku, një drejtues skuadre është quajtur komandant – kjo mund ta ketë krijuar edhe atë përshtypjen që ka pasur “shumë komandantë” në luftën e Kosovës. Kur janë mbledhur tre veta, njërin e kanë shpallur komandant ! Rrjedhimisht, ka pasur dhjetëra “komandantë” në një fshat). Deri në nivel batalioni e sipër, kemi të bëjmë me komandant, hiearki që shkon deri në komandant armate.

Shkallën e dytë të kualifikimit ushtarak, magjistraturën e kam pasë regjistruar në Beograd dhe ato provime i kam dhënë me sukses. Në Sarajevë jam specializuar për komandant dhe aty kam njohur edhe një epror shqiptar, i cili më vonë është përfshirë në Shtabin Suprem të Republikës së Kosovës, zotin Agim Mehmeti. Ai ka qenë mësimdhënës në akademinë e ulët ushtarake në Sarajevë.

Pas pak kohe ai u burgos për shkaqe politike, humbi edhe karrierën ushtarake. Kam qenë komandant në krahinën e Timokut, pastaj kam punuar në organet e zbulimit dhe të kundër-zbulimit pranë organit të Sigurimit për shtete ballkanike. Përsëri ka qenë Muhaxheri, i cili në atë kohë bënte stazhin për komandant divizioni për të marrë gradën e gjeneralit, që më ka sygjeruar “t’i lë punët nëpër shtabe dhe të filloj të aftësohem për komandant – do të thotë të punoja me trupat dhe jo në administratën ushtarake”.

Propozimi i tij ka qenë që unë të kaloja në njësitë operative dhe të merrja postin e zëvëndës komandantit të batalionit. Vetëm pas një viti jam emëruar komandant batalioni në Zajeqar, në një moshë shumë të re për atë detyrë. Kjo në vitin 1980. Nuk kam përmendur disa kurse, speciale për zbulim dhe kundër zbulim, pastaj një tjetër për një armë-raketën tokë-tkë të tipit “malutka” 9K11M, minahedhësit 82 milimetra, madje kam qenë i vetmi instruktor i kësaj arme në Armatën e Dytë. Armë të cilën e kam përdorur më vonë në luftë kunër forcave serbe në Kosovë. Ka qenë e vetmja armë artilerike e këmbësorisë, vonë kemi marrë disa minahedhësa 120 në luftën e Kosharës.

Më kujtohet - thotë Zemaj – i ashtuquajturi « kundërrevolucion » i vitit 1981 në Kosovë. Ushtria, edhe pase me kushtetutë e kishte të ndaluar që të përzihej në trazirat e brendshme, i futi hundët. Eprorët shqiptarë e kanë kundërshtuar një gjë të tillë duke e paguar disa herë shumë shtrenjtë. Presioni ndajh eprorëve shqiptarë u rrit jasht mase, ndërkohë, që në mënyrë enigmatike disa kolegë disa kolegë të mi, oficerë shqiptarë « u zhdukën » !

Kjo gjë ka ndodhur edhe me shumë ushtarë shqiptarë. Në Krahinën e Timokut, ku unë shërbeja gjatë asaj kohe, nuk kanë ndodhur këto gjëra dhe jo krejt për meritë timen, pasi edhe komandanti i divizionit ka qenë shqiptar. Për pesë vite nuk ka ndodhur asgjë, asnjë ushtar i plagosur apo i vrarë, asnjë epror i zhdukur. Sigurisht që tentimet për të na provokuar, me qëllim që të na akuzonin e më vonë edhe të na gjykonin nëpër gjykatat ushtarake, kanë qenë të shpeshta, por kanë dështuar.

Ndoshta kemi qenë edhe me fat, por edhe e kemi mbështetur njëri-tjetrin. Ali Muhaxheri avancoi në gradën gjeneral dhe u kthye në Kosovë në postin e kryeshefit të Korpormatës së Kosovës, më vonë edhe komandant i mbrojtjes territoriale të Kosovës. Eshtë po ai që ka kontribuar në afrimin tim në Prishtinë, ku fillova punë në Shtabin e Mbrojtjes territoriale të Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 3:20 am

monografi per Tahir Mehen

ketu eshte suksesi me i madh i Tahir Zemes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyThu Sep 18, 2008 7:59 pm

O ADEM djali ku iken keto m.... te dyte i henger dreqi hahahahha i thojn ka shqiperija shkune per lesh hahaahhaa ademo e paske haru veprimtarine tradhetare a thuash per TAHIR ZEZEN aj trego adem si e vate REXHEP MALEN DHE NUHI BERISHEN ky faqe zije ADEMOO harove te thuash si ja u vendonte shqipetareve shkelmin ne fyte ne pozharevac dhe jy thojke fol serbishte e jo shqip he majko albansko ki faqe zi more ademooo hahahaha edhe tani e henger
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:23 am

zeriatdheut shkruajti:
O ADEM djali ku iken keto m.... te dyte i henger dreqi hahahahha i thojn ka shqiperija shkune per lesh hahaahhaa ademo e paske haru veprimtarine tradhetare a thuash per TAHIR ZEZEN aj trego adem si e vate REXHEP MALEN DHE NUHI BERISHEN ky faqe zije ADEMOO harove te thuash si ja u vendonte shqipetareve shkelmin ne fyte ne pozharevac dhe jy thojke fol serbishte e jo shqip he majko albansko ki faqe zi more ademooo hahahaha edhe tani e henger
i ke pare ti me syt e ty qe ja vendoste shkelmin ne fyt ne Pozharevac ,ose e ki deshmitarin direkt qe ka qen ne kete ngjarje, dhe te ka tregu per tere ngjarjen?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:37 am

Baben e kom pas en burg t'pozharavacit, per Jusuf Buxhovin e do tjere thojke i thirrke UDBa special prej konsullatav(Jusuf Buxhovi u kan en konsullaten e Serbis n'Mynih). E sot plot pej tynev jon hale gjall
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:42 am

PO i kame edhe faktet qe me ka qite mua ne prite personalishte ne bjeshke te BELEGUT bindu mua personalisht more me a tradhetuar ka tradhetuar luften e lavdishme kure gjemonte SHAPTEJ GRAMAQELI ROSTOVICA HEREQI CARABREGI PRILEPI JABLLANICA CERMJANI JUNIKU SMOLICA VOKSHI
e ky IDIJOT RINKE ME 300 USHATERT E FARKUT QE PINTE VSKI ME SEKRETARESHAT E VETA E PASE OFENZIVES JA MBATHI SI DHELPER BJESHKES STRELLCIT I LA USHTARET NE MESHIREN E ZOTIT O ADEMO E TI ME THUAJ FAKTE PER ATE FAQE ZIJE SE KU BENI LUFTE AI DHE KU NUK KA BERE TRADHETI MOS FOL DOKRA KAFENESH SE TA MBYLLY GOJEN ME FAKTE SA TE DUASH SE I ERDHI FUNDI E JA QEPEM JELEKUN PLUMBA SI QENIN E VRAME ME NE FUNDE ASHTU E KANE TRADHTARETO ADEMOOO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:42 am

Ago Muji shkruajti:
Baben e kom pas en burg t'pozharavacit, per Jusuf Buxhovin e do tjere thojke i thirrke UDBa special prej konsullatav(Jusuf Buxhovi u kan en konsullaten e Serbis n'Mynih). E sot plot pej tynev jon hale gjall
ishte TAHIR ZEMAJ aty?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:44 am

Nuk thashe qe ka qene, duhet me vete baben, i kallxova do qi mi ka than baba e tash per Tahirin e veti po edhe mos koft kan s'deshmon asgje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 12:49 am

Ago Muji shkruajti:
Nuk thashe qe ka qene, duhet me vete baben, i kallxova do qi mi ka than baba e tash per Tahirin e veti po edhe mos koft kan s'deshmon asgje.
flm shum .Kam deshir ta di a ka qene ose jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 EmptyFri Sep 19, 2008 1:16 am

Nuk thash as qe ka qene as qe ska qene po as pa fakte nuk flas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Kush ishte Tahir Zemaj.?''
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Kush ishte FAN NOLI?
» KUSH ISHTE ALI AMETI
» Kush ishte Mustafë Hoxha ?
» ''Kush ishte komandant Drini''

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: