Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Autostrada Ibrahim Rugova52.58
Share | 
 

 Autostrada Ibrahim Rugova

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
valmir9
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Male
Numri i postimeve: 141
Age: 24
Vendi: Theranda (Slloveni)
Registration date: 27/03/2009

MesazhTitulli: Autostrada Ibrahim Rugova   Sat Apr 04, 2009 12:42 pmAutobani politik
Autostrada Prishtinė - Durrės duhet tė emėrohet me emrin e ish presidentit Ibrahim Rugova. Ky ėshtė propozimi mė i ri i LDK-sė. Partitė tjera politike kanė reaguar ashpėr. E quajnė vetėm marketing politik.

Nė rast se Lidhjes Demokratike i shkrepin tri propozimet, atėherė Aeroporti i Prishtinės, Ndėrtesa e Operės dhe Baletit si dhe autostrada Prishtinė- Durrės do ta mbajnė emrin e ish kryetarit Ibrahim Rugova.

Propozimet qė ndėrtesa e Operės dhe e Baletit si dhe Aeroporti i Prishtinės tė pagėzohen me emrin Ibrahim Rugova ishin propozuar kohė mė parė nga zyrtarė tė lartė tė LDK-sė, ndėrsa tė premten zyrtarė tė kėsaj partie kanė dalė edhe me njė propozim tjetėr.

Zėvendėskryeministri i Kosovės nga radhėt e LDK-sė, Ramė Manaj, ka propozuar qė autostrada Prishtinė - Durrės tė emėrohet me emrin Ibrahim Rugova, duke arsyetuar kėtė propozim tė LDK-sė se ish kryetari Rugova ka qenė ideatori i kėsaj lidhjeje dhe i shumė lidhjeve tjera kombėtare.

Ramaj ka kėrkuar qė autostrada qė lidh Kosovėn me Shqipėrinė te mbajė ermin edhe nė pjesėn matanė kufirit me Kosovėn e qė ėshtė deri nė Durrės. “Ne do t’i inkurajonim qytetarėt e tė dy vendeve tona, si dhe qeveritė e tyre, qė tė mėsohen me kuptimin simbolik tė emėrtimit tė kėsaj autostrade “Autostrada Dr. Ibrahim Rugova”, ka thėnė zėvendėskryeministri i Kosovės, Ramė Manaj.

Pėr Lidhjen Demokratike tė Kosovės ideja pėr autostradėn Prishtinė-Durrės mbetet njė projekt, i cili ndėrlidhet me, siē e kanė quajtur ata, prijėsin e vizionarin Ibrahim Rugova, udhėheqėsin shpirtėror tė shqiptarėve dhe simbolin e pavarėsisė sė saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve: 755
Age: 103
Vendi: Jashtė forumit
Registration date: 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sat Apr 04, 2009 1:03 pm

hahahahahhahah , ēdo fjale eshte e tepert.

Me ta ndegjuar kete lajm ne TV e kam nderru kanalin.

Nje dite do te thojne si nuk e kemi klonuar Rugoven , aq te budallet qe jane keta LDKashat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2116
Age: 36
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sat Apr 04, 2009 2:52 pm

ja qif...nan..mener te juve.
#emra te tradhtareve.
#po ky pis vet eshte udbash..
turp marri te poshter,duhet populli te reagon..
ne vend qe te ket nje emer autostrada durre kosove psh..
jo emra te tradhtareve,kushe eshte Rugova psh ,e dijme krejt,
poshte tradhtaret dhe rugova,,,,,...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Male
Numri i postimeve: 1858
Age: 55
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: zbulim i tradhtarve
Registration date: 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sat Apr 04, 2009 2:56 pm

pajtohem plotsisht me detektivin,duhet te dal nje Avni Rrustem ti ndalon keta te qmendur te udbes,keta dojn ti ngritin udbashet dhe injorojn patriotet,...
poshte Rugoviqat......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2116
Age: 36
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sat Apr 04, 2009 6:56 pm

Qen Ram mani!
Ish bashkpunetore i Milloshit!
Dojne me naj hup qlka ka shqiptare,duke i favorizue shpijunat!
katasrof,
JO emra te pacifistav te atyre qe shkojn ne strehim ne beograd!
Emra Adem jashari!
Edmond Hogja apo tjere!
Poshte tradhtaret..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2335
Age: 50
Vendi: Ferizaj -gjermani
Registration date: 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sun Apr 05, 2009 6:57 am

ktu dhe asht banaliteti ma i madh i shqiptarve, se njeri i gjal nuk qohet me kundershtu ket emertim. duke u bazuar ne historin e shalles siq e ka cek dhe adnan merovci se deri kah leskovci e percillsha un e aty e tutje e merrshin me kerr tjeter e aj vazhdonte rrugen vet.dote thot i dine kto gjera krejt dhe asgje. ktu asht aj fataliteti si tradhtari si atdhetari njejt. turp si nuk reagoj mediat apo instancat tona ma te larta qe per mu ky njeri -shalla- nuk asht as ma shum as ma pak se nji psikopat inordiner,apo me fjal tjera nji psikopat prej nji planeti jasht toksor. me punen gjerat qe i ka ber.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve: 1150
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sun Apr 05, 2009 11:21 am

Po ta marrim ne pushtetin o Xhiti,detektivi ,xhema do e pagezojme me "Bashkimi Kombetar"
e Rugova edhe varrin ja kishim que ne Dedinje,e perkrahesve te tij shkijet u kishin dhene azilin,siq na debuan neve pisat qe te tane i ke ne pushtet ! kopukat jan ndare ne parti kinse nuk kan te perbashketa asgje!!!!As nji shqiptar i vertete nuk eshte ne pushtetin e shqiptareve,disa i kan izolue nga shoqeria,duke iu kercnue se eshte kundra uēk,dhe martireve,kete e dijne mire me shfrytezue qenat,disa na larguan nga atedheu.Tere mundin tim ma vodhen dhe me meritat e mia shume morren azil,disa u banen kryetara te komunave e disa deputet,e une bredhi si qen !A eshte mire kjo ?Edhe ju qe kontribuat per atedhe si une perfunduat !Ku eshte drejtesi dhe perendia ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2116
Age: 36
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Sun Apr 05, 2009 12:06 pm

Normal Rugoven eshte dasht me que afer RRahman Morines se shok e ka pas,se ai e ka zgjedh kryetare te shkrimtareve te kosoves.
Se pa u kan shpijun nuk ke mund te zgjedhesh ne ato pozita..
Po ne pushtet jane shpijunat dhe po munohen qe gjitha shkollat Rruget godina tjera ti emrojn me merin e shpijunave qe te bindin gjeneratat e reja se keta ,,kan qen patriot" ne thojza.
Po mire e ke ti Haxhi se tan historin na kishin mashtrue tuj e spjegue historin e shpijunave se krejt ,,trima ishim kane"
Po me mija vjet tuj tradhtue dhe kurre nuk kishim fitue dhe as qe kemi me fitue najhere..
sepse ne politik gjithmon kan udheheq shpijunat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 4:46 am

Ala per Coftinen folet ketu hajde hajde po iku ai me coftine mbeti ishte dhe do te jete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve: 170
Age: 31
Vendi: Prizren
Profesioni/Hobi: Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date: 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 1:27 pm

nese flitet per nje shqiptar keshtu thjesht ky forum me spaska vlere te jesh antare... Sipas jush Rugova paska pas qene tradhtare ne ate kohe pasi qe paska patur nje pozite te tille, gje qe s'eshte e vertete fare. Gjurmoni ne te kaluaren, aty do e gjeni e mos u beni akuza atyre s'mund te ju kundershtojne.

e sa per teme, autostrada duhet te quhet Ibrahim Rugova qe c'ke me te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ILTA
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve: 129
Age: 32
Vendi: Shqiperi
Registration date: 09/02/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 3:15 pm

Nuk e besoj se duhet emertuar ndonje rruge me ate emer. Me siguri ka per te qene ters per shqiptaret, mund te na sjelli para xhamit te makinave fantazmen e Miloshevicit si atehere kur e takoi me 1999 ne Beograd ne kohen e luftes dhe mund te na shkaktoje aksidente te kota. Nuk ja vlen as te mendohet emri i tij ne asnje rruge shqiptare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve: 1106
Registration date: 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 4:11 pm

Anabela

Ndoshta nuk ka qene tradhetar, por kolaborocianist.
Nese as kolaborocianist nuk mund ti themi, atehere mund ta quajm: perqares, mashtrues,
Jo nje autostrade te emertohet me emrin e rugoves, po nuk ia vlene te emertohet as nje rugice me e vogla qe eshte e mundur, me emrin e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve: 755
Age: 103
Vendi: Jashtė forumit
Registration date: 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 4:26 pm

Une e kam mendu nje muze per tradhtaret, perēaresit , bashkepuntoret , servilet... pas bashkimit te trojeve tona. Besoj qe vendi i vetem ku mund te vendoset emri i tij eshte po ne kete muze.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve: 906
Age: 33
Vendi: ngat njanit
Profesioni/Hobi: psikologe
Registration date: 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 6:15 pm

Si millosh si gugov me ja lan emrin esht njejt traum

Ram manaj ka mbet numri nje i shpihunav ne kosov mbas rugoves keta skan ba gja tjeter ne jeten e tyre veq dezinformata dhe shpifje per perqarjn popullit e mos po del edhe naj budall si ta e po bahem dy e tre edhe pushtetin naj run serbija shqiptar vrahen ndermjet veti .
Kjo esht ldk qe gjithmon bani prapaganda vllavrasse per shqiptaret sepse gjithm ka shpinen e fort serbijen evropen unmikut euroleksin greqijn rusijen edhe ban qka te don se na kemi ra ne gjum .
Skisha dasht me shum vq se te me ipet nej post per pushkatimin e kriminelav qenve hienav te serbis qe kan mbet rrugve !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve: 170
Age: 31
Vendi: Prizren
Profesioni/Hobi: Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date: 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Autostrada Ibrahim Rugova   Mon Apr 06, 2009 8:40 pm

aspak spajtohem me fjalet qe i thoni kunder tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Autostrada Ibrahim Rugova
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar ::  :: -
Kėrce tek: