Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET

Shko poshtë 
+25
rrimtaf
Labinot Drenica
zeriatdheut
Ramizi
Parapsikologu
Eva0506
Luki
Tatoo
selko
xhema
nardlushnja
haxhiu
Mergimtari
Driniiiii
Xili
dibranja
xhiti
arbeni24
detektivi
petritkola
Medalim
ramadan mekaniku
play
Delia
agim__barja
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 12:24 am

I gjithe shteti eshte i kapur nga kriminelat antishqiptar, por a do ti shpetojne drejtesise popullore?

Gerdeci, Mediu i “pafajshem”
14/09/2009 14:50

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Gjykata-larte

Ceshtja gjyqesore ne ngarkim te Fatmir Mediut ndaj akuzes per shperdorim detyre ne lidhje me shperthimin ne Gerdec ku humben jeten 26 shtetas u pushua mesditen e se henes nga gjykata e Larte ne Tirane. (UPDATE)
Avokatet e ish-ministrit te Mbrojtjes Fatmir Mediut kane kerkuar ne fillim te seances qe ky proces te pezullohet per shkak se ne zgjedhjet parlamentare te qershorit, Fatmir Mediu eshte rizgjedhur deputet me nje mandat te ri qe ligjerisht i sjell edhe nje imunitet te ri.

Prokuroria, e cila nuk ishte e pergatitur per te kundeshtuar kete kerkese, ka kerkuar pushim prej disa minutash dhe me pas kreu i grupit hetimor Sokol Stojani e kundershtoi kerkesen e mbrojtjes duke u shprehur se heqja e imunitetit eshte miratuar njehere nga parlamenti ne momentin e nisjes se ndjekjes penale per zotin Mediu.

Por me nje vendim shumice, pak pas dekretimit te qeverise se re nga Presidenti i Republikes, pese anetaret e trupit gjykues te drejtuar drejtuar nga gjyqtari Besnik Imeraj kane vendosur te pranojne kerkesen e mbrojtjes.

Ata kane cilesuar si nje imunitet te ri, ate qe zoti Mediu ka marre ne zgjedhjet e reja parlamentare dhe rrjedhimisht ka pushuar ceshtjen gjyqesore ne ngarkim te tij.

Prokuroria pas ketij vendimi ka duart e lidhura per shkak se ajo nuk mund te kerkoje me nje heqje imuneteti tjeter per ish-ministrin e mbrojtjes per faktin se ligji parashikon dy kerkesa heqje imuniteti per te njejten akuze.

Nese nuk do te kete nje kerkese nga nje prej paleve te prekura ne proces ne Gjykaten Kushtettuese per interpretim te ligjit per imunitetin, atehere procesi ndaj Fatmir Mediut do te arshivohet perfundimisht.

Ne perfundim te seances familjaret e viktimave te Gerdecit kane kundeshtuar vendimin si ne salle me replika ndaj kryetarit te gjykates edhe jashte saj kundrejt avokateve te zotit Mediu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 12:44 am

Le ta kujtojem kete shkrim!

Friday, August 01, 2008
Shuajini para se t'ju shuajn!
Shuajini para se t’ju shuajn!

Pothuajse para nje viti togeri i grekut Genci Pollo dhe koloneli serb Sali Berisha e rishikuan historine sipas porosive dhe pagesave te mara. Hartat e kishin radhen te rishikoheshin. Ne harten qe ja paraqiten shqiptareve, Vlora perfshihej brenda teritorit grek. Shkrimin e bere me kete rast e mbylla me thirrjen:- “Shqiptare kujdes, po luhet finalja!”. Atje sqaroja se Berishes po i vjen fundi dhe ustallaret e tij do ta urdherojne te hedhi hapat e fundit si shpallja zyrtrisht e Himares si teritor grek banuar nga fanariotet qe padrejtesisht i eshte bashkangjitur Shqiperise zyrtare…
Fatkeqsisht parashikimet e mija po vertetohen. Berisha i shtrydhur po detyrohet te largohet pas fatkeqsive dhe katastrofave qe u ka shkaktuar shqiptareve kudo qe ndodhen. Ne te njejten kohe eshte menduar dhe pregatitur vazhdimesia serbo-greke ne pushtet ne Shqiperi.
Fakt eshte se Greqia tentoi te hypte Fatos Nanon ose Aleksander Meksin ne kariken e presidentit por llogarite nuk dolen dhe kariken e blene per nje veteriner shqiptar te quajtur Topi, i cili ka per ti dhene shtetesine shqiptare kolonelit grek Janullatos. Paraardhesit e veteriner Topit zoteronin ne Tirane kafe “Flora” ku jugosllavet Mugosha dhe Popovic e kishin strehen e tyre te sigurt dhe sekrete bashke me Enver Hoxhen.
Me qe e permendem me siper Aleksander Meksin po shtoje se ky se bashku me togerin grek Genci Pollon zotrojne ne bregdetin shqiptar nje hotel me rreth 400 dhoma. Jo larg prej hotelit ndodhet edhe ushtria greke.
Per rastesi babai i Aleksander Meksit ka hyre ne varre i mbeshtjelle me flamur grek ndersa gjyshi toger Pollos ka varre shqiptare ne Jug te Vendit per llogari te greko-fanarioteve.
Togeri grek Genci Pollo e praktikisht e themeloi partine e tij brenda ne ambasaden greke ne Tirane kur togeri Genc u strehua atje per 48 ore rresht se bashku me Tritan Shehun. Kjo gje ndodhi fill pas vrasajes se Azem Hajdarit.

Ne koferencen sekrete qe Berisha mbajti ne Himare me grek dhe sllave u vendos qe toger Genci te behej zevendesi i kolonel Berishes me synim zevendesimin e tij pasi ky i fundit se shpejti ka per te ngrene pataten…
Ne kete menyre interesat serbo-greke si deri me tani do te jene te garantuara nga vazhdimesia e njerezeve te tyre ne pushtet qysh prej me shume se 65 vjeteve.

Sabri Godo ka bere kerdine mbi nacionalistat dhe patriotat e Veriut...
Per te hequr vemendjen e opinionit nga vazhdimi i tradhetise sigurimsi dhe xhelati Sabri Godo ja beri dhurate grekut dhe serbit vajzen e tij, Anilen

Ne kete menyre indinjata shqiptare u drejtua ndaj ushtares Anila Godo dhe jo ndaj toger Genci Pollos. Praktikisht ushtarja Anila Godo eshte truproje e toger Genci Pollos. Detyra e saj eshte terheqja e shigjetave qe munde ti drejtohen togerit Pollo.

Shqiptare!

Ne se nuk doni qe t'ju a bejne zorret kukurec si ne 1997-ten, Gerdecin...
Vritini para se t’ju vrasin!
Digjini para se t'ju djegin!
Shuajini para se t'ju shuajn!

Jo seriozisht,
Petrit Kola


P. S Pas shkrimit qe beri Profeti, Berisha i fali Greqise 225 km/katror territor shqiptar.

Profeti i parashikon te gjitha...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 12:55 am

9/14/2009 1:22:08 PM - [url=http://www.vizionplus.tv/new_web/Lajm.aspx? 29264]Raporti i OSBE-ODHIR per Shqiperine

Shqipëria nuk i arriti standardet e duhura demokratike me zgjedhjet e 28 qershorit. Politizimi i skajshem i ketyre zgjedhjeve te 28 qershorit, zbehu progresin e arritur krahasuar me votimet e meparshme. Ne kete perfundim ka arritur misioni vezhgues i OSBE-ODIHR, qe ndoqi me interes te larte zgjedhjet ne vendin tone, tashme vend anetar i NATO-s. Ne raportin e publikuar rreth 3 muaj pas mbajtjes se tyre, OSBE-ODIHR thekson se në këto votime u politizua gjithçka, përfshirë edhe detajet teknike madje edhe numërimi i votave[/url]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 9:53 am

Pyetje: Dihet fakti se ne jemi vende fqinje, mos i shkon përshtati kjo mirësjellje e politikanëve në Tiranë dhe në Prishtinë popullit shqiptar në Maqedoni e Kosovë?

Përgjigje: - Aspak! Kjo, më kujtoi rastin, kur Sali Berisha qe i pari, i cili në vitin 1993 e njohu Maqedoninë shtet, pa asnjë kusht, as garanci për të drejtat e shqiptarëve, kur dihet fakti që shqiptarët janë popull shumicë në Maqedoni, me afër 40%, (zyrtarisht, 25% ), pastaj, qe pikërisht Sali Berisha - njëshi i politikës toptaniste në Ballkan, i cili, kur e theu embargon tregtare me naftë: Serbi-Mali i Zi; në atë kohë nuk pranonte se po e bënte këtë, ndërsa, kur kjo vepër e kriminalitetit ekonomik doli sheshit botërisht, ai tani deklaron pa pikë turpi se “këtë e kam bërë për të mirën Kosovës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia


Female
Numri i postimeve : 814
Age : 44
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 4:23 pm

Raporti i OSBE-ODIHR-it,shprehun qarte se keto zgjedhje ishin me te mirat e zhvilluara ndon jehere ne Shqiperi,me pak probleme qe ne te ardhmen duhet te rregullohen.Por ti more zoteri,Petrit kola ke manine te nxish çdo gje te mire te arritur ne Shqiperi,ky eshte problem ne mendjen tende.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
paioni
Anëtar i ri
Anëtar i ri
paioni


Numri i postimeve : 128
Registration date : 15/05/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 4:44 pm

Te thuash se ishin zgjedhje ne regull duhet ti kishe thene trurit ik pjerdhu sepse zgjedhje te kriminelit Berisha me banden e tije dhe dashnoren e re MEta nuk na vjen cudi se vetem nje qe i ka ike truri per lesh i perkra keto zgjedhje se Shqiptaret kure pane se kushe eshte Berisha dhe se pranoje nje ligje te martohen mes veti burat se i vinte mire BERISHES DHE METES SEPSE KISHTE LINDE DASHURIA E TYRE tani e kuptuan shqitaretse kane votu nje idijot si berisha prandaj them qe keta qe thone se zgjedhjet e berishes ishin te mira hmmmmmmmm mendoj se kane nevoje per psikjater ose ne spitalin e Shtimjes me vjen keq sepse nje debil si Sali berisha nuk e ka ase globi me njeri distruktiv nuke e gjene ne bote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 7:52 pm

Po ky do te shkaterron kombin shqiptare,
Sepse eshte dhenderr serb..
Miqe serb.
Farkiste qe deshti te shaterron uck..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ILTA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ILTA


Female
Numri i postimeve : 129
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/02/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyTue Sep 15, 2009 10:16 pm

Mrekullite e tij jane ditet plot mjerim qe pllakosin popullin shqiptar. Dilni pak sot neper rruget e Tiranes dhe shihni radhet e gjata per libra, neper te gjitha librarite e kryeqytetit, per turp, si te mos jete viti 2009.

Shihni se si po sorollaten njerezit e Gerdecit per te perfituar pensionet, sepse gjoja paskan punuar pune te zeze, mbas gjithe atij shkaterrimi, nuk arrin dot ta legalizoje qeveria nje pension per ata te mjere.

Nje vajze sot po kerkonte te shiste floket e saj tek nje parukier sepse nuk kish para per te blere libra. Ja kjo eshte epoka e "mrekullise" berishiane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyWed Sep 16, 2009 12:20 am

"Gerdeci", familjaret: Greve urie
15/09/2009 15:00

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Gerdec-familjare
Arkiv-Tragjedia e Gerdecit
Vendimi i Gjykates se Larte per pezullimin e ceshtetjes nga ish ministrit Fatmir Mediu ka indinjuar familjaret e 26 viktikmave, te cilet kerkojne vazhdimin e procesit ose do te hyne ne greve urie.
“Do te vazhdojme me hapat tona, do te kerkojme nje hapesire ligjore per te rihapur ceshtjen. Ne rast se nuk do te gjejme mbeshtetjen e shtetit, do te hyjme ne greve urie”, thote nje prej familjareve te viktimave.

Shperthimi ne punishten e demontimit te municioneve ne Gerdec ka lene gjurme te thella, e ato ndihen me shume ne familjet ku ka pasur viktima. Nenat qe kane humbur djemte, vajzat apo niperit sot kerkojne drejtesi.

Para nje viti qeveria premtoi kompesim te shtepive por edhe ndihme sociale per te gjitha familjet dhe femijet e mbetur jetime. Nje premtim i cili, sipas tyre nuk eshte mbajtur plotesisht.

Shtepite e shkaterruara jane zevendesuar me vila te medha dhe ne dukje luksoze, cka ben qe vendimi i familjeve qe kerkojne te hyne ne greve urie te mos perkrahet nga gjithe banoret e Gerdecit dhe Marqinetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyWed Sep 16, 2009 12:24 am

Raporti: Numërim i keq në 22 nga 66 qendra në shkallë vendi

Vëzhguesit e OSBE/ODIHR-it raportuan zgjedhje problematike, në veçanti në procesin e numërimit të votave dhe nxjerrjes së rezultateve të 28 qershorit. Raportuesin vërejtën se numërimi ishte “thembra e Akilit” në zgjedhjet e përgjithshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tatoo
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tatoo


Male
Numri i postimeve : 148
Age : 40
Vendi : ne Parajse
Registration date : 23/01/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyWed Sep 16, 2009 12:47 am

VENI RE VENI RE PARLLAMENTI PO HAPE LIGJET
Si rrufeja në qiell të hapur” thotë një fjalë e urtë e popullit dhe
pikërisht kështu kryeministri i Shqipërisë z.Sali Baloshi, fare pa e
pritur, u bëri me dije shqiptarëve se në seancat e para të parlamentit
të ri do të votohej ligji për lejimin e martesave të së njëjtës gjini!

kryesore eshtë lajmi, qe ki debil po na e poshtron Kombin qe prej disa muajsh
të pranoje nje gje te turip me lajmin mbi Homosksualet, maramendese qe ki Krieminister zuzar
po i pregatiti punet per prapanicen e vet dhe te cunit te tij, per me i hape ruge qe nje dite te adaptoje nje afrikan femije sepse cuni i tije po shkone deri në lodhje marramendëse duke e vrare veten mbrapa , si me magji
u përqëndruan vetëm te lajmi “bombë”: Shqipëria do të legalizojë
martesat Gay!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyWed Sep 16, 2009 4:36 am

Ne aeroportin e vetem te atdheut.....
(Homazh per viktimat e Gerdecit-Revolte ndaj vendimit te Gjykates per Lirimin e Fatmir Mediut nga akuza)
Poemë


Janë të lutur të më falin që të gjithë që do të përloten duke lexuar këto vargje.
Nga Raimonda Moisiu
Ajo nuk ishte vërtet Zonjë e rëndë
Ndërsa e vështronin tek zbriste shkallët e Boingut
Në aeroportin e vetëm të Atdheut.
Ajo, zonja e rëndë vinte nga Amerika,
nëpër pluhurin e ëmbël të Rinasit,
Fundi i mëndafshtë i fustanit
përzjente baltën dhe gurët e tokës mëmë.
Ishte veshur ashtu për dasëm,
Për një dasëm pa dhëndërr dhe nuse,
Për këtë dasmë që quhet
Mall-Ardhja në Atdhe.
Ndërsa priste e vetme bagazhet
hodhi sytë rreth e rrotull,
shumë lypsarë e njerës të mjerë
i kërkonin t'ia mbanin valixhen.
"Oooohhhh!"
Elevatori rrotullohej ajo priste.. priste,
Ato vite kursime
I kishte shkrirë të gjitha,
Veç të kalonte ca ditë si një princeshë
Në tokën e uritur.
Vëndlindjen e saj
dëshironte ta mbushte
me dhurata,
Po I dukej vetja
bija më e pasur e kësaj toke të përzhitur,
Që vjen nga Amerika…
Oh Zot Ç'farë është?!! Ç'po ndodh??!!
Ç’është kjo dorë e vockël që i preku lehtë dorën? Po
Kjo gjuhë që po i lëpin pëllëmbën?
Nëna ime -psherëtiu - thellë,
Nuk është qenush…Oh Zot, Oh Nënë,
Është një fëmijë
Një fëmijë
I leckosur, i zbathur, i pistë dhe me sytë e blertë
Të pikëlluar, të trishtuar plot plogështi
Si një lëndinë që po thahet për një pikë ujë…
Njërën dorë brënda kanotjeres
Të grisur ku
Dilnin kockat si kokallat qenushi.
Dhe
Një medalion të varur në qafë… !
“Miss..…Sinjora…Lady…Frau…Hanëm…!”
“Jam teta, shpirt ,teta-më thërrit "
“Teta ...Teta…Të të ndihmoj të mbash valixhen?
Pesë lekë dua …Vetëm pesë lekë, teta…Nëma ta mbaj
Jam i fortë unë,
jam shume i forte...nuk jam i vogel.....!”
Vogëlushi i vëndit tim!...
Po pse ardhe këto çaste
Të plasje shpirtin e mbushur tim plot mall e pikëllim?!!
Mos ma lëpi dorën…I mbaj vetë valixhet, shpirt,
Do të të japë çfarë të ketë teta jote
Se ti,
Je shqiptari I parë
Që takova në Atdhe…
“Shpirti imi, përse
I ke gishtrinjtë e prerë të dorës tjetër?”
“Mmmmmm”
“Mos qaj, engjellush i vogël”!
Ajo zonjë e rëndë,dridhet sërish,ndërsa
Vogëlushi fshinte lotët me dorën pa gishtrinj:
“Gishtrinjtë
I humba në Gërdec
Atje
Ku humba, mamin tim…dhe babushin tim…
Unë nuk i kam më teta,
As prindërit as vëllain e vogël,
Dhe
Që mbrëmë nuk kam ngrënë asgjë.
Por...
Shkoj të fle përnatë në Gërdec…Të gjithë
Kanë frikë të venë atje,
Por unë
Shkoj atje dhe fle përnatë,
Se nuk kam frikë …Uf…sa kam uri,
Moj teta!
Dhe mamin nuk e kam,
Të nxjerrë një copë bukë nga përparsja e saj
Ku gjithmonë kishte diçka
Për mua kur më grinte uria!
Nënën,
Ma mori Gërdeci…ndërsa punonte
për të na rritur ne ...Nënën...
Dhe babushin tim…Eeeeee
Edhe Flavion…vëllain e vogël.
Medalioni …ja ky
Është i Flavios, teta,
Ai qe bërë shkrumb nga shpërthimi,
Po unë e gjeta Flavion nga medalioni
Flaka e kish djegur
Atë,
Ndërsa e shtërngonte nëna.
Qenë bërë zhurr që të dy!
“Lëre, Zoti Polic! Të lutem
mos e hiq nga unë,
është me mua!”
Polici largohet me fytyrë të trishtuar
Sapo, ajo i flet...
Ajo zonjë e rëndë nga Amerika, që
Sapo ka zbritur nga shkallët e larta të Boingut.
Askush nuk ka dalë ta presë,
Ajo ka ardhur krejt papritur
Për nënën, që i lëngon aty në spital,
Ka lënë gjithçka atje,
Për ta parë atë
Nënën,
Atdheun e saj!
Ja ku është një taksi...,
Më tej
Vetura lluksoze,
Me njerëz të dhjamosur me kollare,
Nëpër këtë tmerr të vapës së gushtit,
Pikojnë djersë,
Dhe kanë fuqi të dhurojne buzëqeshje!
Ju përshëndes, hipokritët e atdheut tim!
Më tej,
Bodigardët e tyre të fortë,
Të gjatë e trupderdhur.
Ndërsa ajo
Me fëmijën pa gishtrinj
shkoi te taksisti. Ai
shqeu sytë ,
Kur
Zonja nga Amerika
I tregoi adresën,
Me emrin më të dhimbshëm në planet,
GËRDEC!
Atë natë,
Natën e parë në atdhe
Ajo fjeti përqafuar me ferishtën,
Fjeti në tokë
Mbi një kërpudhë zjarri bërë shkrumb,
dhe erë vdekjë binte ngado.
Si jastëk vunë valixhen e madhe, Natën
nisi të ftohtë, dhe ajo
e mbuloi ferishten
me fustanin më të bukur të saj.
Zonja e rëndë nga Amerika
fjeti aty në Gërdec,
Duke dëgjuar të rrahurat e zemërs
Së nënës, babushit dhe Flavios së vogël
Që nuk arriti ta gëzonte
medalionin .
Kur zuri gjumi nga mëngjesi
Mbi varrezë kolektive Gërdec
Në ëndërr,
I dilnin fytyra të krekosura, te dhjamosura,
mbërthyer me kollare në mes vapës
dhe të nxehtit të barotit të Gërdecit,
Duke u mburrur në televizor
"Jemi vëndi më i lumtur në botë"!
U zgjua,
Nga një zë:
“Nënë, dua bukë!”
I fali vogëlushit gjithshka kishte
mbushur përplot,
Me dhurata për njerëzit e saj.
Më falni Ju
Të shtrenjtit e mi të kësaj bote
Më fal nënë!
Më falni të gjithë!
Po vij, drejt Jush,
Më janë shterruar lotët tanimë.
Më prit nënë!
Ja..
Po vij të të shikoj në spital.
Më fal,
Që natën e parë
E kalova
Në Gërdec
Duke fjetur
Mbi të rrahurat e zemres
Së nënës, babait, vëllait,
Të një fëmije,
Që më kërkoi bukë në mëngjes
Duke më quajtur nëpër gjumë
“Nënë”
Nga Raimonda Moisiu
Hartford Ct USA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 EmptyWed Sep 16, 2009 10:20 am

haj kuku per ne tashe kure te martohen shqiptari me shqiptarin.
Po ku kan guxue ne kohen e enverit .
Se pari e kishte vjerr Sali sllobodanken.
Ky me siguri eshte kap me Milloshin,,
Dhe ja ka lan tradit ,tashe do mi ba krejt shqiptaret pedofila..
Keta njerez duhet mi vjerre se naj flliqen kombin qe kishmi rrespekt tradit shqiptare ,e jo te pedofilave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 24 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET
Mbrapsht në krye 
Faqja 24 e 24Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
 Similar topics
-
» Sali Berisha Dhenderr i Serbise
» Dilaver Goxhai: Sali Berisha dhe Opozita
» Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!
»  Fjalimi i Kryeministrit Sali Berisha ne Iftarin me besimtar
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: