Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"

Shko poshtë 
5 posters
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyTue Jun 09, 2009 3:08 am

Që të jem i sinqertë, as para luftës dhe as gjatë bombardimeve të NATO-s, unë nuk kisha dëgjuar për batalionin “Atlantiku”. Gjatë kohës sa isha në krye të Misionit Verifikues për Kosovën (MVK)1 në kuadër të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), (tetor 1998-qershor 1999), kisha për detyrë t’i organizoja shkëmbimet e të burgosurve të luftës, por edhe obligime të tjera operacionale.



Disa herë kisha takuar komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por unë nuk e dija se në radhët e veta UÇK-ja kishte pasur një kontingjent me luftëtarë amerikanë, të cilët ishin rekrutuar nga komuniteti shqiptaro-amerikan.



Është vërtet e çuditshme, por e pamohueshme, që unë nuk isha i vetmi ndërkombëtar i rangut të lartë, nga të shumtët që punonin në Kosovë, që nuk e dija këtë fakt.

· As qeveria e Shteteve të Bashkuara e as bashkësia ndërkombëtare nuk e kishin ekspozenë e plotë se çfarë ishte UÇK-ja.

· Cilët ishin pjesëtarët e saj?

· Nga çfarë përbëhej struktura e saj?

· Cila ishte hierarkia ushtarake në fushëbetejë?

· Cila ishte udhëheqja, pra drejtuesit etj.?

Në cilësinë time si kryesues i një misioni ndërkombëtar dhe si oficer sekondar i Shërbimit të Jashtëm të Amerikës, unë kisha qasje të kufizuar në ato çfarë dinin, ose mendonin se dinin mbi UÇK-në agjencitë e inteligjencës të Amerikës dhe të NATO-s.



Mbase unë mund të mos kem qenë plotësisht i informuar, porse shpeshherë habitesha nga pyetjet e thjeshta që më bëheshin në Washington, në kryeqytetet e Evropës dhe në selinë e NATO-s në Bruksel, nga personalitete si Madeleine Albright, Javier Solana, gjenerali Wesley Clark dhe të tjerë, që sigurisht ishin të mirinformuar.

· “Çka është UÇK-ja?

· Kush e përfaqëson atë?

· Një nga pyetjet që Sekretarja e Shtetit, Albright, më shtroi në mënyrë direkte, ashtu siç di të pyesë ajo, ishte: “Pa më thuaj Bill, a është UÇK-ja një grusht kriminelësh, xhihadistësh apo janë patriotë të vërtetë?”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyTue Jun 09, 2009 3:09 am

Nuk mund t’i thosha tjetër përpos të vërtetës. Nga tre a katër persona, me të cilët kisha pasur marrëdhënie dhe disa duzina të tjera që i kisha vërejtur në postblloqet e UÇK-së, asnjë nga ata nuk më kishte lënë përshtypjen të ishin tjetër, përveçse djem të rinj (dhe tek-tuk ndonjë vajzë e re) që po luftonin për një kauzë, në të cilën ata besonin thellësisht.



Më 16 janar 1999 u bëra dëshmitar i njërës nga ndodhitë më dramatike dhe me pasojat më të mëdha gjatë gjithë punës sime në Kosovë: vrasjen e mbi 45 burrave dhe djemve në fshatin shqiptar Reçak.



Me gjithë faktin që Millosheviçi u orvat, ashtu siç kishte bërë në raste të tjera, t’i paraqiste vrasjet e Reçakut si rezultat i betejës ushtarake me UÇK-në, ajo që pashë në vendngjarje, qenë ca pleq dhe djelmosha, të gjithë në rroba bujqish. Të ekzekutuarit dhe ajo që pashë unë, ishin absolutisht në kundërshti me përshkrimin e Beogradit se në Reçak kishte pasur shkëmbime zjarri.


Shikoni: Fotogalerinë e masakrës në Reçak



Dëshmitarët më rrëfyen që forcat serbe të sigurimit kishin granatuar për orë të tëra dhe me të hyrë në fshat kishin mbledhur meshkujt që kishin mundur t’i kapnin; pastaj i kishin shpënë përpjetë shtegut të ngrirë, ku disa orë më vonë qenë gjetur të masakruar. Këto pamje ishin evidencë e qartë për mua.



Gazetarët dhe të gjithë ne që ecëm atë ditë nëpër atë grykë të ngushtë të vdekjes, e kuptuam gjithë çfarë kishte ndodhur. Sapo u ktheva në Prishtinë, organizova një konferencë shtypi. Fola para botës e thashë se sipas mendimit tim, vrasjet e Reçakut ishin masakër kundër civilëve të paarmatosur dhe krim kundër njerëzimit.



I fajësova forcat serbe të sigurimit dhe kërkova që personat përgjegjës të jepnin llogari. Bëra thirrje për hetim të menjëhershëm, i cili duhej të bëhej nga ekspertë të pavarur dhe profesionistë të skenave të krimit. Si kundërreagim, Beogradi e denoncoi incidentin, duke e paraqitur si një komplot të CIA-s amerikane “për ta shkatërruar Serbinë”; kurse mua më shpalli person non grata.



Ngjarja e Reçakut çoi drejt në një obligim gjithëbotëror, sipas të cilit duhej bërë diçka për të ndalur dhunimin e Kosovës. Ministrat e jashtëm të Grupit të Kontaktit u mblodhën urgjentisht në Londër, ku Madeleine Albright dhe kolegu i saj rus bënë të ditur se palët në konfliktin e Kosovës do të silleshin në Rambouillet të Francës, që njëherë e mirë të arrinin një zgjidhje.



Takimi i Rambouillet-së përfundoi me dështim, sepse Millosheviçi refuzoi të nënshkruante marrëveshjen e negociuar. NATO-ja filloi bombardimin e Serbisë ca ditë më vonë.



Disa muaj pas përfundimit të luftës, pasi u ktheva në Departamentin e Shtetit, u ftova të isha i pranishëm në një festim për çlirimin e Kosovës, që m’u tha se organizohej nga komuniteti shqiptaro-amerikan i New York-ut. Kur arrita në ndërtesën e pranimit, u befasova.



Dhjetëra burra me uniforma ushtarake me distinktivë të UÇK-së kishin krijuar dy rreshta. Veç befasisë, u merakosa, sepse lajmi i manifestimit ushtarak do të arrinte t’u binte në vesh eprorëve të mi në Washington, nga të cilët vetëm një pakicë ndiheshin rehat që amerikanët kishin shërbyer në një “ushtri të huaj” - çfarë në esencë ishte UÇK-ja.



Isha i sigurt që as Departamenti i Shtetit nuk do ta vlerësonte veprimin e ambasadorit Walker, që me zhurmë e potere demonstronte devotshmërinë e tij për çështjen shqiptare të Kosovës dhe për brigadën “Abraham Lincoln” 6. Beogradi tash do ta paraqiste këtë solemnitet si dëshmi se Walker dhe qeveria amerikane gjithnjë kishin pasur si mision “ta shkatërronin Serbinë”.



Në përcjelljen që m’u bë për të shkuar te kryetavolina, shpejt zbulova që mbrëmja festive ishte organizuar për t’i nderuar ushtarët e batalionit “Atlantiku” dhe sakrificën e tyre.



Në këtë mënyrë unë mësova se një grusht bijsh të rinj (dhe ca jo edhe aq të rinj me moshë) të diasporës shqiptare kishin ndërprerë karrierat, martesat dhe jetën e mirë në Amerikë, për t’iu bashkuar vëllezërve, motrave, kushërinjve dhe shokëve, - atëbotë, - në përpjekjen e pashpresë kundër armatës jugosllave, që ishte shumë më e madhe, shumë më e armatosur dhe e komanduar nga oficerë profesionistë. Në këtë mbrëmje takova Uk Lushin, një veteran i batalionit “Atlantiku” dhe autor i këtij libri.



Programi kaloi me fjalimet e zakonshme të rastit, përfshirë timin, një fjalim goxha i përgjithshëm, sidomos pasi që nuk përmenda asgjë që kisha mësuar aty dhe as cili ishte qëllimi i tubimit.



Pastaj çdo anëtari të pranishëm të batalionit “Atlantiku” iu nda nga një dekoratë për shërbim. Kulmi i ceremonisë së dekorimit qe patjetër momenti më dramatik dhe më emocionues i krejt mbrëmjes. Konferencieri nga tribuna tha se dekoratat për tre vëllezërit do t’i prezantoheshin babait të tyre post mortem, sepse të tre ishin kapur dhe vrarë nga forcat serbe pasi veprimet luftarake ishin ndalur zyrtarisht. Kështu mësova për historinë tragjike të vëllezërve Bytyçi, që ky libër e paraqet me tërë detajet e saj tmerruese.



Foto: Vëllezërit Bytyçi me babain e tyre para nisjes për luftë. Ulur, nga e majta, Ylli dhe Agroni. Në këmbë, nga e majta, Mehmeti, Ahmet Bytyçi dhe Shefki Mati.



Pak kohë pasi dëgjova për fatin e tre vëllezërve, u ftova nga Këshilli Kombëtar Shqiptaro-Amerikan (KKSHA) për t’iu bashkëngjitur një delegacioni që do të fluturonte për në Prishtinë me babanë e vëllezërve Bytyçi, i cili po shkonte t’i merrte eshtrat e bijve të tij për t’i sjellë e varrosur në Amerikë. Udhëtimi qe i trishtë.



Gjatë shërbimeve memoriale në Kosovë dhe pastaj gjatë ceremonisë së varrimit në Yonkers, në Amerikë, babai i tre vëllezërve Bytyçi foli me pasion e tha se ishte krenar që bijtë e tij kishin dhënë jetën që të çlirohej Kosova. Nëna e tyre, duke rrezatuar më shumë dhimbje se krenari, për shkak të ankthit që e kishte kapluar, nuk foli fare.



Kur më erdhi radha mua të thosha dy-tri fjalë, unë vetëm mund ta kuptoja gjendjen në të cilën ndodheshin prindërit e tre vëllezërve, eshtrat e të cilëve ishin në arkivolet para nesh. Unë jam baba i tre djemve dhe e kam të vështirë ta imagjinoj ta humbas një nga bijtë e mi, e lëre më tre; sidomos të masakrohen në një mënyrë mizore dhe të pakuptimtë ashtu siç ndodhi me vëllezërit Bytyçi.



Që prej takimit të parë me ish-ushtarët e batalionit “Atlantiku” kam pasur rastin t’i njoh mirë një pjesë të madhe të tyre. Ndër ta më së miri njoh Uk Lushin, i cili është miku më i mirë imi. Ndoshta pse ai ka pasur një karrierë të suksesshme dhe ende është i angazhuar në shumë aspekte, për t’ia treguar botës të vërtetën e UÇK-së.



Ushtarët e batalionit “Atlantiku” vijnë nga një shumëllojshmëri të kaluarash, nga vende të ndryshme të shoqërisë amerikane ku jetojnë shqiptarët; por jo të gjithë pjesëtarët e “Atlantikut” ishin nga familje me rrënjë stërgjyshore në Kosovë.



Shumë nga ata qenë thjesht përfaqësues të diasporës panshqiptare dhe iu bashkuan kauzës pa dallime gjeografike. Faleminderit Zot, shumica u kthyen, disa me plagë, një apo dy nga ata me gjymtyrë të humbura, por të gjithë krenarë për kontributin që dhanë. Ky libër është historia e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyTue Jun 09, 2009 10:36 am

ka u pell ky bataljon ,ishe farkist te bukoshit hajnit,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyTue Jun 09, 2009 5:19 pm

mbahu nene mos ke frike se i ke djemet ne AMERIKE
a se paske ndegjuare kete detektiv ti a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyTue Jun 09, 2009 6:30 pm

A,,trim i internetit bre" na knaqe sa shkije i mbyte deri tashe! haaaaa,
edhe Gjyshen teme kam me dekorue se ka mbyt 200 shkije ne vorre.
Haaaaa ,,krejt trima"
Per ate na nderruan kombin flamurin,
Haaa u knaqa tuj lexu disa shkrime te budalleve.
eshte kenaqesi ketu ne forum se pe shohe qfar budall kemi.
Kam msue shume.
veq me kang ishim kan trima.
a betthen kurkushi nen shka dhe servil te huaj.
E per mu vra nermeveti mu sha ja praoj te paret jemi po me te huajt pak snaj qet.
Mezhdet my shti kena merak mi zan sokaket me vjedh e qesi gjera me bajt fjala me rrejt kena merak shum.
Per trimni vetem ata qe vdiqen e dhan jeten per kerkan berllogat e shkaut.
ata me dhimbsen qe luftuan dhe ju keta i tradhtuat mundin gjakun. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyWed Jun 10, 2009 1:44 am

ata e dhane jete qe te kemi liri dhe tmos jemi me nen robni
fal gjakut te deshmoreve te shqiperise natyrale shqipetaret jane drejt bashkimit kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyWed Jun 10, 2009 7:16 pm

deshmoret ja qi..me shume se na.juve servileve tradhtareve qe manipuloni me emer te tyre.
Lirine nen shka qen pis qeni.
Lirine nen kontroll te huajve tu ja kap grat perdit qyshit zezaku e lavderohesh pis.
Deshmoret nuk dhane jeten per kosovare as per flamur multietnik as per enklava serbe.
Po pise mos u ban me manipulue me te vdekur .
O Katil magjup e derre rusi.
#Ju keni luftue per kete status per bashkim vllaznim me shkije.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyWed Jun 10, 2009 7:48 pm

O DETEKTIV LYPE GRUAN TENDE KU E KE NEPER SHTEPI PUBLIKE ATJE KU JE SE GJITH DITEN NE INTERNET TI E GRUEN KU E KE O PIS
KU ME DIJT ME QKA E SHKRETA ESHTE DUKE U BA IDARE
E PO NA MANE KETU ORE POLITIKE TRADHETARE TE KUZHINAVE SERBE FETYRA JOTE ESHTE KJO PO PERNJEMENDE E DI SE TI FETYRE NUK KE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyWed Jun 10, 2009 10:00 pm

Ti kaka e uck-se.
Dhe dezertori i uck-se.
Ti shok i sakiraqes qe tere diten rrine ne serbi.Shiqo qfare ushtare keni pase ju farkistet ,kushe po ju mbrone tashe.
Ky ishte farkisti me i njoftur dhe bashkpunetore serbe.tashe ku eshte .
Ju punoni prap me shkijet se atje e keni vendin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyThu Jun 11, 2009 1:07 pm

batalioni ''Atlantiku'' esht Nje Grup i shqipetareve me nenshtetsija amerikane te cilet vendosen ner emblem te uck-se te vdesin per lirine e shqipetareve te kosoves.


per ket Njesi ka reportuar
Amerike.....-CNN, -MSNBC
Gjermani....-N24, -ARD
Angli.........-BBC

e shum tjer......


LAVDI ATYRE QE VDIQEN PER KOMB
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyThu Jun 11, 2009 3:46 pm

Farkisti udbashet Agimbajra,kane veshe uniformen qe ka pase sa te duash ka 30 marka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyFri Jun 19, 2009 1:13 am

ata e dhane jete qe te kemi liri dhe tmos jemi me nen robni
fal gjakut te deshmoreve te shqiperise natyrale shqipetaret jane drejt bashkimit kombetare
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Liri skemi ne shqiptaret,pos riroberin ne forma demodreqnesh(demodemonesh)drejte coptimeve ne vazhdim!

Mbahu nene mos ke frige se i ke djemt ne amerike????a e dine pse e ka shkrue ?Se shqiptaret ne atedhe peshurrin e dhin dhe presin nga jashta meu ardhe ata qe vete i perzuren a ta rrok tani!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


agim barja

O burr,o agim ; a me tregon se ne ora sa shkijet i vrajten civilet shqiptar ne Raqak ?Dhe a e dine se kush ishin ata qe e pergjonin kete rajon nga OSCE ?A e dine ne ora sa u lajmrue KS i OKB es ?Kush e lajmroi nga cila shtepi e shqiptarit ?


agim luftari presi pergjigje nga ti mos shaje por banu burr si i ka hije nje burrit te manqurit !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyFri Jun 19, 2009 9:57 am

Allahile haxhi apo mirresh me farkiste bashkpunetore te shkijeve.PO a ke pa marrveshjen dhe dorezimin e armeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyFri Jun 19, 2009 10:02 am

Jo nuk po me interesoin as farkistet e as marksistet,sepse te dyja kan qen argatet e shkaut!
RRofte bashkimi i shqiptareve dhe kundershtaret ishalla plasin si derrat !
A nga agimi jem po presi pergjigje por nuk pe kuptoi pse nuk me jep pergjigje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyFri Jun 19, 2009 10:13 am

Detektivi
Te dyja uçk i hudheshin armet me marveshje me shkije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptyFri Jun 19, 2009 10:14 am

O Haxhi do te takohemi e do te bisedojm.
Do te knaqemi,kam deshir te takoj!
Te pershendes.
O vlla po pse folmi drejt udba na shajn,po un se kam gajle se shajn vetveten.
Kryesorja jams hqiptare i paster me gjak shqiptari e jo kosovari!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptySat Jun 20, 2009 11:15 am

O Detektiv edhe une kam deshire qe sa ma shpejti te takohemi me shoqerin ton qe na kan dergue shume mesazhe e telefonata qe bejna dhe se shpejti ne luften e re me bashkim komplet dhe spiunet ka do ja mbathin o zot kuku per ta !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptySat Jun 20, 2009 11:20 am

do te takohemi nje dite.
Te gjithe ne shqiptaret.
E kosovareve qe e quajn veten dotja mbathin atje ku e kan vendin te kumaret evet serb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptySat Jun 20, 2009 11:25 am

Jo Detektiv as serbija ma si done keta tradhetar se e ka pare serbija qe nje njeri qe e tradheton kombin e vete po per serbet a ja ndin quka,dhe ne serbi keta e dijn mire qe nuk kan vend,por serbet ma te menqur me keta UNMIKATAT ne veri te Mitrovices per çka eshte gjendja keshtu,ketu tradhetaret ne fund kan mu tubue e me jetue bashkarishte,dhe frige eshte me na sulmue,pasha zotin keshtu me duket me ndihmen e serbeve e te nderkombetareve sidomos nga gjermanet e franqezet e zi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptySat Jun 20, 2009 11:28 am

jo ju vyne o haxhi hala!
Se me keta tradhtare copton tokat tona.
Une njof me emra plot qe edhe sote jetojn ne enklava serbe dhe beograd e nish .
Po edhe prej politikaneve qe edhe sote bashkpunojne pa u ndal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" EmptySat Jun 20, 2009 11:29 am

Xhiti
I nderuar mendova se eshte detektivi,se shpesh here me duket neper shkrimet e juaja se une jam ky person se di bre vella jemi treshe me duket se zoti ketu na ka ba nje,e dhasht perendija na ndihmoft ,por pe shofi qe do na ndihmone .Zotit dhe juve u betohem se do ta shpetojna atedheun qe eshte ne rrezik !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty
MesazhTitulli: Re: UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"   UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
UNË, UÇK’ja DHE BATALIONI "ATLANTIKU"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plani 6 pikesh, vazhdimesi e projekteve anti-shqiptare
» "Përulem para vendlindjes sime" nga Jani Dede
» MBAHET FESTIVALI I TRETË"ZËRI I ALFABETIT"-2008
» JUSUF GËRVALLA: "NEVE NA VRAU UDB-a JUGOSLLAVE!"
» "UDHËT E KOMBIT" LZHK, Drejtor MAREGLEN KOÇIU

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: