Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru

Shko poshtë 
2 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:47 am


Ofensiva serbe dhe aktiviteti diplomatik ndërkombëtar
për zgjidhjen e çështjes së Kosovës përmes dialogut




Atë ditë kur delegacioni i Kosovës në krye me Ibrahim Rugovën ishte në takimin gjysëm orësh me presidentin Klinton në Washington, satrapi i Ballkanit Sllobodan Millosheviç intensifikon operacionet ushtarake në Kosovë. Forcat ushtarake-policore serbe gjatë ofensivës së re në rajonin e Dukagjinit ka përdorë gjithë arsenalin ushtarak dhe artilerinë e rëndë me qëllim të shkatërrimit të UÇK’së, dhe të shpërnguljes së popullatës shqiptare nga fshatrat që shtrihen përgjatë aksit rrugorë Gjakovë - Deçan - Pejë, i cili mbahej vazhdimisht nën kontrollin e njësive të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo ofensivë gjithëpërfshirëse ka bërë që takimi i radhës që ishte paraparë të mbahet më 5 qershor 1998, në Prishtinë, ( pas takimit të 22 majit) midis negociatorëve të Rugovës dhe Millosheviqit, të anulohet.



· Foto: Takimi serbo-shqiptarë në selinë e LDK-së, më 22.05.1998



Për shkak të situatës së krijuar në Kosovë, më 6 qershor në Prishtinë do të vijë diplomati gjerman Wolfgang Ischinger - Drejtor Politik në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë. z. Ischinger gjatë takimit me Ibrahim Rugovën dhe grupin e tij negociator, bëri të qartë qëndrimin se ”negociatat me Serbinë duhet të vazhdojnë pas qetësimit të gjendjes në Dukagjin dhe në Drenicë”, ndërsa Ibrahim Rugova si gjithmonë shprehu gatishmërinë për rifillimin e negociatave me Beogradin, pa i kushtëzuar ato negociata!



Në gjysmën e parë të qershorit 1998 do të intensifikohet aktiviteti i diplomacisë ndërkombëtare për Kosovën. Kështu, më 8 qershor do të mblidhet Këshilli i Ministrave i Bashkimit Evropian, tri ditë më vonë, më 11 qershor do të mbahet takimi në nivelin më të lartë i shteteve anëtare të Paktit NATO, dhe më 12 qershor do të mblidhet Grupi i Kontaktit. Në vendimet e dala nga këto takime, nuk mund të nxjerrish as një formulë të qartë që përcakton mënyrën se si duhet ndalur lufta në Kosovë, ndërsa sa i përket statusit të Kosovës, saktësohet qartë, Kosovës duhet t´i kthehet autonomia, të cilën e kishte deri në vitin 1989.



Në të vërtet nga këto mbledhje iu dërgua një mesazh Serbisë. Për t’ia tërhequr vërejtjen Sllobodan Millosheviqit për “përdorimin e tepruar të dhunës” ndaj shqiptarëve, më 15 qershor 1998 forca veriatlantike e NATO’s organizoi një manovër katër orëshe mbi hapësirën ajrore të Shqipërisë e të Maqedonisë, ku morën pjesë 13 shtete anëtare të kësaj aleance ushtarake. Kjo manovër u mbajt pikërisht në ditën kur Millosheviqi kishte arritur për vizitë në Moskë me ftesë të presidentit rus Boris Jelcin, (të dakorduar paraprakisht edhe me Kancelarin gjerman Helmut Kohl), ndërsa në të njëjtën kohë Ibrahim Rugova po qëndronte për vizitë në Angli dhe Francë!



Më 8 qershor, pikërisht në ditën kur në Bruksel do të mblidhet Këshilli i Ministrave të BE-së për të diskutuar lidhur me gjendjen e re në Kosovë, në Prishtinë vjen ambasadori amerikan në Shkup, Chrisofer Hill. Për t´u njohur nga afër me situatën në teren, ambasadori Hill udhëton në zonën e Dukagjinit ku ato ditë ishin zhvilluar luftimet të përgjakshme. Në këtë udhëtim z.Hill i shoqëruar nga dr.Fehmi Agani…, viziton Gjakovën, Deçanin, Prejlepin, Junikun etj., dhe sheh nga afër shtëpitë e djegura e të shkrumbuara si dhe shpërnguljen e popullatës shqiptare nga vendbanimet e tyre.



Me vizitën e tij në një zonë luftarake, z.Hill ka bërë të qartë se tashmë është ndëmjetësues amerikan për çështjen e Kosovës, duke zavendësuar ambasadorin Robert Gelbard. Kjo vizitë duket se ka ndikuar dukshëm tek ambasadori Hill në qartësimin e gjendjes reale në zonat e luftës dhe me këtë rast ka kuptuar se pa riorganizimin e faktorit politik shqiptar, në pajtim me rrethanat e reja, nuk do të ketë negociata të suksesshme me Beogradin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:47 am


Milazim Krasniqi: Fajtor për mungesën e unifikimit
ka qenë gjithnjë Ibrahim Rugova




Gjatë muajve të verës 1998 diplomacia amerikane do të bëjë përpjekje të unifikojë faktorin relevantë politik shqiptar në Prishtinë, Lidhjen Demokratike të Kosovës, me partitë tjera që konsideroheshin të afërt me UÇK-në, në radhë të parë me Partinë Parlamentare të Kosovës që drejtohej nga Adem Demaçi dhe me drejtuesit e Lëvizjes Demokratike Shqiptare, akademik Rexhep Qosjen, Hydajet Hysenin dhe Mehmet Hajrizin, dhe personalitete tjera, që mund të ishin të frytshëm në procesin negociator me Serbinë.



Derisa faktori ndërkombëtar përpiqej t’i bashkojë partitë shqiptare në Prishtinë, për të krijuar një trup të përbashkët shqiptare për vazhdimin e dialogut me Serbinë, prej kohësh Lëvizja Popullore e Kosovës (LPK) dhe Lëvizja Kombëtare për Çlirimin e Kosovës (LKÇK) angazhoheshin për bashkimin e gjithë faktorit politik e ushtarak, në një Front për Çlirimin e Kosovës. Mirëpo, „lufta“ e pakompromis në mes faktorëve politik e ushtarak shqiptarë për të qenë i parë ( në krye të piramidës), ka bërë që të mos arrihet kurrë një bashkim i mirëfillt, dhe kjo gjendje duket se është reflektuar negativisht edhe në radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.



Milazim Krasniqi, njëri nga themeluesit e LDK-së dhe bashkëpunëtor më i afërt i Ibrahim Rugovës, për mosunitetin e faktorit shqiptar e bën përgjegjës pikërisht z. Rugova. “Gjatë kohës së luftës, unë kam marrë njëherë një gjysmë miratimi për të kontaktuar me Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së. Kam qenë i vetmi zyrtar i LDK-së që kam shkuar në Shtabin e Përgjithshëm dhe jam përpjekur për të vënë një kontakt, që të bëjmë një proces unifikimi dhe e them me përgjegjësi se fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Rugova. Këtë e them jo se e kam dëgjuar, por e them se kam qenë palë në mes”, ka thënë shkrimtari dhe publicisti Milazim Krasniqi . ( Lexo: Kosovapress, 16. 06. 2000)



Në këto rrethana mosuniteti të faktorit shqiptarë, SHP i UÇK-së, me qëllim të komunikimit me opinionin e gjerë, të brendshëm dhe atë të jashtëm, përmes deklaratës politike nr.3, datë 11 qershor 1998, bën të ditur se për zëdhënës të tij ka caktuar Prof.Jakup Krasniqin, nga fshati Negroc i Drenicës. Dy ditë më vonë zëdhënësi i UÇK-së Prof.Krasniqi, në paraqitjen e parë publike që u emitua në RTSH (më 15. 06. 1998), bëri të qartë qëndrimin e SHP të UÇK-së për të gjitha zhvillimet në Kosovë dhe qëllimin e luftës çlirimtare.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:48 am


Vizita e Richard Holbrookut në Junik


Më 24 qershor 1998 në Kosovë vjen diplomati amerikan Richard Holbrook. Fillimisht z.Holbrook, (së bashku me ambasadorin Hill), të shoqëruar nga dr.Fehmi Agani, Veton Surroi dhe Blerim Shala, të përcjellur nga dhjetra gazetarë vendor dhe të huaj, do të vizitoi rajonin e Dukagjinit. Holbrook e ka vizituar fshatin Junik dhe ishte hera e parë që zyrtarisht, një diplomat i lartë amerikan, takohet me njerëzit që mbanin uniformën e UÇK-së, ndërsa z.Hill, tri javë më parë (29 maj) kishte takuar njerëz të armatosur të UÇK-së, por pa uniforma.



· Lexo: Takimet Holbrook-Miloshevic në Beograd dhe Holbrook-Rugova në Prishtinë, BBC News - June 23, 1998



Richard Holbrook në Junik u pritë shumë mirë nga UÇK-ja, madje në një odë të madhe të Junikut ai bëri një foto me poetin Hajdin Abazi i njohur si Lum Haxhiu, i cili ishte i veshur me uniformë ushtarake të UÇK-së dhe mbante në dorë një pushkë automatike. Kjo foto ato ditë u publikua në faqet e para të mediave më prestigjioze botërore. Takimi i Holbrookut&Hillit me përfaqësuesit e UÇK-së në Junik, ka ndikuar dukshëm në ripozicionimin e tyre karshi skenës politike shqiptare, dhe tashmë ishte i pashmangshëm kyqja e faktorit UÇK në proceset politike që po zhvilloheshin për Kosovën, në Prishtinë dhe në qendrat tjera vendimmarrëse të botës.



· Foto: Richard Holbrook në Junik, së bashku me Hajdin Abazin (Lum Haxhiun)



Derisa Holbrook po qëndronte në Kosovë, Ibrahim Rugova ishte për vizitë në Gjermani ( pas qëndrimit në Londër e Paris), ku u takua me ministrin e jashtëm gjerman Klaus Kinkel dhe Kancelarin Helmut Kohl. Me këtë rast Klaus Kinkel, z.Rugova ia ka përsëritur qëndrimin e Grupit të Kontaktit, për fillimin e menjëhershëm të bisedimeve me Sllobodan Millosheviqin, ndërsa në takimin që pati Rugova me Kancelarin Kohl, e që e emitoi TV-ZDF’i gjerman më 25 qershor 1998, Kohl i thotë Rugovës: ”Duhet të jesh i matur dhe i qëndrueshëm në kërkesën e një autonomie të zgjeruar në kuadër të Jugosllavisë”, ndërsa Rugova në vend se t’i kundërshtonte me argumente të shumta këto qëndrime që tashmë ju kishte dalur boja (derisa Kosova po digjej e shkrumohej nga ushtria barbare e Millosheviqit), ai u shpreh pro dialogut me Millosheviqin, dhe me këtë rast zyrtarët gjerman i falënderoj për kontributin e tyre që po japin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës.



Në këto rrjedha, më 26 qershor 1998, sipas një raporti të gazetës “New York Times”, i botuar në të përditshmen “Koha Ditore” amabasadori amerikan Gelbard ( i cili tashmë duket të ketë ndryshuar qëndrimin “negativ” që kishte në fillim të vitit 1998 ndaj UÇK-së ), në Zvicër, takohet me dy përfaqësuesit politik të UÇK-së në perëndim, Bardhyl Mahmutin dhe Ramadan Avdiun. Një ditë para se të ndodhte ky takim, James Rubin kishte deklaruar në Departamentin e Shtetit se një takim me udhëheqjen politike të UÇK-së mund të ndodhte së shpejti dhe se Millosheviqi duhet ta pranonte atë fakt.

Hollbrook: “Zotëri President - Ju duhet të takoheni
me zotin Demaçi”


Po të njejtën ditë, (më 26 qershor), pas qëndrimit një ditor në Beograd, protagonisti i ashtuquajtur i “bulldozher-diplomacisë” ndërkombëtare, Holbrook vjen në Prishtinë dhe së bashku me abasadorin Hill dhe një oficer të lartë amerikan takohen fillimisht me Adem Demaçin. Ndonëse prej disa javësh qyteza e Kijevës mbahej nën rrethim të plotë të UÇK’së, Holbrook atë ditë do ta përsërisë disa herë slloganin “Kijeva është sot vendi më i rrezikshëm në Evropë” dhe prandaj në takimin e tij me Adem Demaçin ka kërkuar që të ndikojë mbi UÇK’në për të zhbllokuar këtë qytezë, (që shtrihej përskaj aksit rrugorë Prishtinë-Pejë), ku prej disa javësh mbaheshin të rrethuar rreth 200 civilë serbë dhe dhjetra policë serbë, nga njësitë e UÇK-së.



Hollbrook më 26 qershor në një takim tjetër që pati me Ibrahim Rugovën do të shfaqte haptazi pakënaqësinë e tij me nivelin organizativ të shqiptarëve. “Ne nuk mund të ecim përpara pa pasur një partner serioz te ju. Duhet të organizoheni shumë më mirë… Duhet t´i lini prapa mëritë dhe inatet personale…“ i ka thënë Holbrook, Ibrahim Rugovës. „Ta zëmë, ju, zotëri President“, kur e keni thirrë për herë të fundit Demaçin për të diskutuar me të problemet në Kosovë…?“ e pyet Hollbrook, Ibrahim Rugovën.



Dhe, Rugova siç e kishte zakon në këto raste përgjigjet: “Paj, e kam thirrë dhe do ta thërras…Por, ne, këtu kemi një rend demokratik të krijuar me zgjedhje dhe duhet ta respektojmë atë…“. Ndërkaq Holbrook i thotë Rugovës: “Shikoni zotëri President… unë ju çmoj si president, edhe pse e dini mirë se as ne, e as dikush tjetër në perëndim, nuk ua ka njohur zgjedhjet…( është fjala për zgjedhjet e 22 marsit 1998 - Sh.B)…Këtu më nuk kemi kohë për të humbur…Ju duhet të takoheni me zotin Demaçi..“ ( Për më tepër lexo: B.Shala „Vitet e Kosovës 1998-1998“, Prishtinë 2000, faqe. 96-97 )

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Rugova_holbrok_06.98
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:48 am

Ibrahim Rugova, ndonëse prej kohësh ishte mësuar të jetë i pari në krye të piramidës politike shqiptare, nuk dëshironte ta prishte rendin e krijuar demokratik (me ato „institucionet fiktive“ të ndërtuara, pa u penguar nga regjimi pushtues serbë), për të krijuar një organizëm të mirëfillt kombëtar. Ky „president“ duke qenë kundër unitetit politik e ushtarak me faktorët më relevantë shqiptar, vet ishte shndërruar në një faktor të mosunitetit të shqiptarëve, dhe ky veprim gjatë gjithë kohës ka dëmtuar rëndë interesat strategjike të luftës sonë çlirimtare.



Për të bërë më të plotë këtë konstatim, duhet pranuar se për këto veprime të Rugova një pjesë të përgjegjësisë e mbanin padyshim edhe diplomatët amerikan dhe faktorët tjerë ndërkombëtar. Ambasadorët Hollbrook dhe Hill edhe pse këmbëngulnin në krijimin e një trupi të përbashkët „ekzekutiv“ të shqiptarëve, megjithatë ata, Ibrahim Rugovën e konsideronin si njeriun kyç në procesin e negociatave me Serbinë. Pra, thënë qartë, ata përpiqeshin ta krijonin një unitet të shqiptarëve, por, pa e eliminuar Ibrahim Rugovën nga skena politike shqiptare.

Adem Demaçi: „Ibrahim Rugova politikan i dështuar,
duhet të tërhiqet nga skena politike…“


Në këto përpjekje të diplomacisë amerikane etj., simboli i rezistencës shqiptare Adem Demaçi, nuk shihte organizim të mirëfillt politik e ushtarak me Ibrahim Rugovën në krye (deri sa ai e injoronte skajshmërisht faktorin UÇK), prandaj, disa herë ka kërkuar që Rugova të tërhiqet nga skena politike, për t´i lënë rrugë krijimit të një uniteti të mirëfillt nga forcat politike e ushtarake, pa e përjashtuar këtu as LDK’në si parti.
Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru _238779_kosovo_300
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:49 am

Këtë qëndrim real, Adem Demaçi do ta artikulojë zëshëm edhe në një takim të partive politike shqiptare, të mbajtur me 1 korrik 1998, nën monitorimin e ambasadorit Hill. Mbledhja e 1 korrikut u mbajt në barakën e LDK’së, dhe duket se ky takim u thirrë nga Rugova, sa për t´iu shmangur akuzave të shumta që vinin nga diplomatët amerikan dhe nga partitë tjera shqiptare, të cilat nuk përfilleshin në asnjë mënyrë nga „presidenti“.



Që në fillim të takimit Ibrahim Rugova shpërfaqi idenë e mbledhjes së Kuvendit dhe formimit të Qeverisë mbi bazën e zgjedhjeve të 22 marsit 1998, ku do të përfshiheshin edhe partitë politike, që i patën bojkotuar ato zgjedhje. Kjo ide e Rugovës nuk u pranua nga Adem Demaçi, Rexhep Qosja dhe Hydajet Hyseni, për faktin sepse zgjedhjet „parlamentare e presidenciale“ të 22 marsit ( të cilat ishin mbajtur me tolerimin e Serbisë), ndonëse ishin burim i vazhdueshëm i përçarjeve politike (tashmë disa mujore) nuk mund të merreshin si pikënisje për të krijuar një unitet të shëndosh politik shqiptar.



Për më tepër, pikërisht Ibrahim Rugova me veprimet e tija skajshmërisht autoritare, kishte shpërfillur edhe vetë idenë e konstituimit të Kuvendit të Kosovës, sepse, tashmë, kishin kaluar njëqind ditë e ca, prej se ishin mbajtur ato zgjedhje, ndërsa brenda kësaj periudhe, ai me tarafin e tij politik ka luajtur tmerrshëm me kartën e përçarjes, duke formuar grupe negociatorësh si: G-15, G-4 e të tjera si këto, për të dialoguar me Serbinë, ndërkohë që ka shpërfillur partitë tjera politike, të cilat kërkonin një bashkim të gjerë politik, duke përfshirë këtu edhe faktorin më të rëndësishëm të kohës: Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.



Duke pas parsysh mbështetjen që i jepnin diplomtatët amerikan, Ibrahim Rugovës, më 4 korrik në zyrën amerikane në Prishtinë, Adem Demaçi, para ambasadorëve: Richard Holbrook dhe Christopher Hill, ka shprehur hapur dyshimet e tij për insistimin e tyre, që Rugova të mbetej në çdo mënyrë lojtari kryesor i skenës politike shqiptare. Demaçi me këtë rast, diplomatëve amerikan shumë hapur ju thotë, se nuk është në interesin amerikan të përkrahet një politikan krejtësisht i dështuar, çfarë është Ibrahim Rugova.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:49 am


Jakup Krasniqi: „Ibrahim Rugova që moti i ka
shkëputur lidhjet me popullin…“


Ato ditë, zëdhënësi i UÇK’së Jakup Krasniqi, në një intervistë ekskluzive për “BBC World” ka pohuar se ”Ibrahim Rugova dhe njerëzit që e rrethojnë kanë penguar pavarësinë e Kosovës…se politika disavjeçare e udhëhequr nga Ibrahim Rugova është politikë e dështimeve të vazhdueshme…dhe se politikën duhet ta udhëheqin dhe do ta udhëheqin forcat e reja.” Ndërkaq, në një intervistë tjetër dhënë „Zërit të Amerikës“ disa ditë më parë (më 27 qershor 1998) z.Jakup Krasniqi, deklaron, se: „Ibrahim Rugova që moti i ka shkëputur lidhjet me popullin dhe se UÇK’ja e ka pasur dhe e ka krahun politik.“ Ndërkaq në pyetjen, a do të mund Ibrahim Rugova të drejtonte UÇK’në, Krasniqi përgjigjet: “Ibrahim Rugova nuk ka krijuar kapital politik për të drejtuar UÇK’në. UÇK’në nuk mund ta kontrollojnë njerëzit që e kanë akuzuar atë. Rugova do të bënte mirë të pushonte çdo aktivitet që pengon aksionet e UÇK’së dhe përzierjet e tij rreth UÇK’së“.

Fehmi Lladrovci:Politika e udhëhequr nga Ibrahim
Rugova, nuk solli gjë konkrete…“


Për politikën e Ibrahim Rugovës dhe mënyrën se si duhet të zgjidhet një herë e mirë çështja e Kosovës, në mënyrë të qartë e ka thënë edhe Fehmi Lladrovci, tani dëshmorë i kombit. Në një intervistë dhënë gazetarit të njohur britanik David Loyn, që u trensmetua në kanalin televiziv BBC World, në maj 1998, ndërsa biseda ishte zhvilluar në prill të atij viti, Fehmi Lladrovci lidhur me politikën e Ibrahim Rugovës ka thënë: „Politika "paqësore" kosovare, e udhëhequr nga Ibrahim Rugova, i cili tash e tetë vjet sillet nëpër zyrat e Evropës dhe të Amerikës, nuk solli gjë konkrete. Nuk ka gjë prej kësaj politike... Nuk i kemi marrë armët në dorë nga dëshira, por kjo është një domosdoshmëri. Pa një organizim të tillë askush nuk do të na dëgjojë, as Evropa, as SHBA-të. Po, për çfarë luftoni? e pyet gazetari Fehmiun, ndërsa ai përgjigjet: "Për çlirimin përfundimtar të Kosovës". „Por sot shqiptarët janë në përgatitje të ekipit negociator. Ka të ngjarë që ky ekip mund të pranojë edhe një trajtë të autonomisë në kuadër të "RFSJ"-së. Sa do të ishit të gatshëm të pranonit një gjë të tillë?“ - i drejtohet z.Loyon, Fehmi Lladrovcit. "Assesi, natyrisht. UÇK-ja nuk pajtohet me asnjë zgjidhje, përveç pavarësisë së plotë të Kosovës” - përgjigjet prerë Fehmiu. Kur gazetari Loyon, e pyet: “A synoni të merrni pjesë në bisedime?“ Fehmiu përgjigjet: "Po, jemi të gatshëm të bisedojmë me Serbinë. Por, vetëm për kufijtë. Për asgjë tjetër”.



· Foto: Dëshmori i Kombit Fehmi Lladrovci

Richard Holbrook: „Ne e mbështesim presidentin Rugova,
i cili është për një zgjidhje paqësore dhe pa dhunë…“




Ndërsa ky ishte qëndrimi i luftëtarëve të UÇK’së, krejt qëndrim tjetër kishin diplomatët amerikanë për Ibrahim Rugovën dhe për statusin e Kosovës. Më 4 korrik 1998, pas disa takimeve që kanë pasur ambasadorët Holbrook dhe Hill me Demaçin, Qosjen dhe së fundi me Rugovën, Holbrook në paraqitjen e tij para gazetarëve në hyrje të barakës së LDK’së, i drejtohet Rugovës më këto fjalë: “Zotri Rugova, do të përpiqem të të ndihmoj edhe një herë. Sonte do të udhëtoj në Beograd për të biseduar me Millosheviqin dhe përsëri do të kthehem nesër. Amerika nuk i përkrah aksionet e UÇK’së, dhe duhet të ndërpriten menjëherë aksionet e të dy palëve…“ (!!!)



Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:50 am

Disa ditë më vonë, saktësisht më 9 korrik 1998, në intervistën dhënë kanalit televiziv CNN, Richard Holbrook, përsërit qëndrimin: “Ne e mbështesim presidentin Rugova, i cili është për një zgjidhje paqësore dhe pa dhunë, mirëpo ai nuk pranohet nga të gjithë si udhëheqës i vetëm i shqiptarëve“. Gjendjen në mes të shqiptarëve në Kosovë Holbrook e cilëson si „diçka tragjike“, sepse siç thotë ai „e kemi shumë vështirë të gjejmë negociator të palës shqiptare e sidomos në palën e saj ushtarake ( Lexo - UÇK’së - Sh.B )“. Ndërkaq, sa i përket statusit të Kosovës, duke e tërhequr një diagonale mes Bosnjes dhe Kosovës, Holbrook thotë, se: „Kosova nuk është Bosnjë, nuk është një vend i pavarur dhe komuniteti ndërkombëtar nuk mund ta mbështeste dëshirën e popullit të saj për të qenë i pavarur…“ “Kudo në botë,- pohonte Holbrook, - ka popuj që kërkojnë sovranitet, si për shembull Tibeti, pastaj kurdët, mirëpo historia dhe kufijtë nuk i lejojnë. Ne mendojmë,- thotë ai,- se ka rëndësi themelore të bëhet një ndryshim në statusin e Kosovës brenda kufijve ndërkombëtarë të Jugosllavisë.“ ( CNN, 9 korrik 1998 )



Në këtë frymë u prononcua edhe ambasadori tjetër amerikan Robert Gelbard, gjatë vizitës së tij në Mostar të Bosnjes më 8 korrik 1998. Madje z. Gelbard, me këtë rast UÇK’së ia dërgojë një mesazh me tone kërcënuese. „Ne jemi të përgatitur dhe të aftë për të penguar të gjitha aktivitetet e UÇK’së, sidomos rrugët e tyre të furnizimit. Ne jemi të përgatitur nga kjo anë nëse ata refuzojnë të bashkëpunojnë dhe të marrin masa të tjera të nevojshme“- ka thënë z.Gelbard. Dhe kjo vërtet ka ndodhur. Ato ditë, në Zvicër do të bllokohet nga autoritetet zvicrane zhirollogaria e Fondit: “Vendlindja Thërret“, që e financonte UÇK’në, ndërsa në Shqipëri në kufirin shqiptaro-shqiptarë u shtuan masat e vëzhgimit nga shumë monitorues ndërkombëtar, ndërkohë që në pjesën tjetër të kufirit ishin dislokuar mijëra forca ushtarake serbe!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:51 am


Kush e riciklonte përçarjen brenda faktorit politikë
e ushtarak shqiptarë?!


Derisa në Prishtinë po zhvilloheshin bisedimet intensive për „unifikimin“ e faktorit politik shqiptarë, më 5 korrik 1998 në Tiranë Kryeministri në exil Bujar Bukoshi takohet me Hashim Thaçin dhe Rexhep Selimin, të dy këta anëtarë të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK’së. Ndonëse marëdhëniet qeveri e Bukoshit - SHP i UÇK’së ishin të tensionuara, në këtë takim duket se gjendja shtensionohet, sepse merren vesh për të bashkëpunuar në mes vete, mirëpo nuk do të kalojë shumë kohë, kur do të rishfaqen mosmarrëveshjet ndërmjet Bujar Bukoshit dhe SHP të UÇK-së, të cilat do të riciklohen pastaj vazhdimisht, gjatë gjithë kohës së luftës çlirimtare, deri në qershor 1999!



Ky riciklim i përçarjeve brenda faktorit politik e ushtarak zhvillohej çdo kund, si brenda në Kosovë, ashtu edhe jashtë Kosovës, në Shqipëri e në vendet tjera të botës perëndimore. Mirëpo, kjo përçarje më së shumti ndikonte në Kosovë, atje ku zhvillohej lufta kundër njësive ushtarake-policore serbe, të cilat bënin kërdi mbi popullatën shqiptare, duke vrarë, ekzekutuar e masakruar, gra, pleq e fëmijë, ndërsa plaçkisnin, digjnin dhe shkretonin pamëshirshëm pasurinë e tyre.



Sipas të dhënave të publikuara në një raport të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ), gjatë muajit korrik 1998, në Kosovë janë vrarë, masakruar ose ekzekutuar 201 shqiptarë, janë plagosur 152, janë keqtrajtuar në mënyra të ndryshme 1566, janë marrë peng, janë kidnapuar ose janë zhdukur 185 vetë, janë arrestuar në mënyrë arbitrare 196 vetë, ndërsa janë rrahur rëndë 275 shqiptarë, 26 prej të cilëve kanë pësuar lëndime të rënda trupore.

Raporti dëshmon se dhunës së regjimit pushutues serb i janë nënshtruar gratë e fëmijët. Sipas të dhënave të deritashme, 102 gra janë vrarë, janë plagosur, janë arrestuar, janë dënuar, janë keqtrajtuar ose janë zhdukur gjatë korrikut, ndërsa 12 fëmijë janë keqtrajtuar.

Sipas burimeve të KMDLNJ’së gjatë këtij muaji, forcat serbe kanë detyruar zhvendosjen e 350.000 shqiptarëve nga shtëpitë e veta, shumë prej të cilëve nuk kishin as ku të kthehen pasi shtëpitë e tyre janë plaçkitur, janë rrënuar dhe janë djegur e shkrumuar nga forcat pushtuese serbe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:55 am


KËSHILLI PËR MBROJTJEN E TË DREJTAVE DHE TË LIRIVE TË NJERIUT
COUNCIL FOR THE DEFENCE OF HUMAN RIGHTS AND FREEDOMS
Rr. Vellusha 46, 38000 Prishtinë - Kosovë; tel&fax: 381 (0) 38 36 965
http:www.albanian.com/kmdlnj e-mail: kmdlnj@albanian.com
LISTA E PERSONAVE TË VRARË E TË MASAKRUAR NGA FORCAT SERBE NË PERIUDHËN JANAR-NENTOR 1998

THE LIST OF THE KILLED AND MASSACRED BY THE SERBIAN FORCES AS OF JANUARY-NOVEMBER 1998

Nr
No
Emri e Mbiemri
Name and surname
Mosha
Age
Vendi
Place
Data
Date
Ali R. Fazliu
44
Prishtinë
14.01.1998
Hysen N. Manxholli
52
Skënderaj
22.01.1998
Avdi R. Neziri
17
Kamenicë
27.01.1998
Mustafë R. Kurti
27
Gllogoc
13.02.1998
Murat Dajaku
?
Skënderaj
?
Avdullah B. Nika
46
Gllogoc
14.02.1998
Ismail Behrami Baks i Poshtëm-Gllogoc
28.02.1998
Behram Fazliu
50
Gradicë-Gllogoc
28.02.1998
Muhamet Islami
70
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Naser Muhamet Islami
37
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Ahmet Ahmeti
50
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Gani Ahmeti
46
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Ilmi Ahmeti
44
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Hamëz Ahmeti
44
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Driton Ahmeti
23
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Naim Ahmeti
22
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Basri Ahmeti
19
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Shemsi Ahmeti
19
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Lumni Ahmeti
20
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Elhami Ahmeti
16
Likoshan-Gllogoc
28.02.1998
Bekim Deliu
21
Obri e Epërme-Gllogoc
28.02.1998
Nazmi Sejdiu
24
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Bekim Sejdiu
23
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Beqir Sejdiu
37
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Bedri Sejdiu
24
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Xhemshit Nebihu
33
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Rukie Nebihu
27
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Ilir Nebihu
30
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Ibish Rama
?
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Rexhep Rexhepi
63
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Beqir Rexhepi
40
Qirez-Skënderaj
1.03.1998
Shaban Murat Jashari
74
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Zahide Jashari
74
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Hamëz Shaban Jashari
47
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Adem Shaban Jashari
42
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Zarife Bahtir Jashari
49
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Adile Bahtir Jashari
40
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Hidajete Rifat Jashari
18
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Igball Rifat Jashari
13
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Igballe Rifat Jashari
11
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Valdete Rifat Jashari
14
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Selvete Hamëz Jashari
20
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Besim Hamëz Jashari
16
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Afete Hamëz Jashari
17
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Blerim Hamëz Jashari
12
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Fatime Hamëz Jashari
8
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:58 am

Blerim Zenë Jashari
16
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Bujar Zenë Jashari
12
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Abdullah Zenë Jashari Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Hajzer Zymer Jashari
20
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Halit Imer Jashari
65
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Feride Ramadan Jashari
43
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Qazim Osman Jashari
47
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Nazmi Zukë Jashari
26
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Sinan Ramadan Jashari
66
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Ali Ramadan Jashari
68
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Beqir Bajram Jashari
43
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Halil Bajram Jashari
35
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Sherif Brahim Jashari
47
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Bahtie Muharrem Jashari
?
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Murtez Zymer Jashari
?
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Faik Tahir Jashari
30
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Qerim Husë Jashari
54
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Salë Hajzer Jashari
?
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Isak Feriz Halili
?
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Osman Shaban Geci
?
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Sadik Miren Kaçkini
38
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Miftar Rreci
43
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Fatime Gashi
46
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Gazmend Bajram Gashi
16
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Makfirete Bajram Gashi
13
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
Kajtaz Jashari
44
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Hamit Jashari
65
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.199
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 3:58 am

Hamide Jashari
70
Prekaz i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Xhafer Miftar Syla
36
Tërrnac-Skënderaj
5-7.03.1998
Ali Rrahman Lutani
55
Turiçec-Skënderaj
5-7.03.1998
Muhamet Beqir Miftari
45
Vitak-Skënderaj
5-7.03.1998
Drenicë Sh. Shaqiri
Baby
Burojë-Skënderaj
5-7.03.1998
? Fatmir Hoxha
Baby.
Turiqefc-Skënderaj
5-7.03.1998
? Ramë Sejdiaj
Baby.
Kopiliq i Poshtëm-Skënderaj
5-7.03.1998
Marigonë J. Vojvoda
Baby.
Llaushë-Skënderaj
5-7.03.1998
? ? Deliu
Baby.
Rrezallë-Skënderaj
5-7.03.1998
? Shyqri Deliu
Baby.
Rrezallë-Skënderaj
5-7.03.1998
? Sinan Zabeli
Baby.
Rrezallë-Skënderaj
5-7.03.1998
Qerim U. Muriqi
50
Pejë
18.03.1998
Gazmend H. Mehmetaj
19
Gllogjan-Deçan
24.03.1998
Agron N. Mehmetaj
20
Gllogjan-Deçan
24.03.1998
Himë R. Haradinaj
17
Gllogjan-Deçan
24.03.1998
Astrit Xhafer Hadërgjonaj
21
Sllup – Deçan
23.04.1998
Bekë Sefer Hadërgjonaj
23
Sllup – Deçan
23.04.1998
Bekim Sali Aliaj
?
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Bekim Shefqet Mazrekaj
22
Sllup – Deçan
23.04.1998
Beqë Binak Lokaj
30
Sllup – Deçan
23.04.1998
Gazmend Hasan Ramaj
28
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Hajdar Lokaj
23
Sllup – Deçan
23.04.1998
Hajdar Ramadan Thaçi
26
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Hasan Bajram Tahiraj
?
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Imer Isuf Lokaj
28
Sllup – Deçan
23.04.1998
Sadik Lush Aliaj
37
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Selman B. Lokaj
48
Sllup – Deçan
23.04.1998
Shefqet Selim Aliaj
29
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Skënder Qazim Hajdari
29
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Tahir Abaz Mazrekaj
36
Sllup – Deçan
23.04.1998
Ukë Misin Shabani
28
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Vehbi Asllan Hasanaj
31
Hereç – Gjakovë
23.04.1998
Veli Noci
?
Dujakë – Gjakovë
23.04.199
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:00 am

Xhemajl Mazrekaj
29
Sllup – Deçan
23.04.1998
Edmond Hysni Dabiqaj
22
Prejlep – Deçan
27.04.1998
Haxhë Mustafë Tolaj
38
Prejlep – Deçan
27.04.1998
Sadri Azem Latifaj
35
Prejlep – Deçan
27.04.1998
Bilall Idriz Mazrrekaj
26
Dranoc – Deçan
29.04.1998
Agim Emin Emini
35
Turiçec – Skënderaj
1.05.1998
Asllan Sylë Gashi
26
Vojnikë – Skënderaj
2.05.1998
Meritë Gashi
23
Vojnikë – Skënderaj
2.05.1998
Rabë Gashi
34
Vojnikë – Skënderaj
2.05.1998
Hajdar Osman Morina
59
Morinë - Gjakovë
3.05.1998
Abdyl Duçi
55
Ponoshec– Gjakovë
4.05.1998
Binak Bakri
60
Ponoshec– Gjakovë
4.05.1998
Bekë Sylë Shabanaj
62
Deçan
5.05.1998
Hajdar Halil Kuçi
75
Deçan
5.05.1998
Rifat Sadri Shala
30
Baran – Pejë
5.05.1998
Artim Sejdi Jashari
24
Mitrovicë
6.05.1998
Bahri Fazliu
?
Prishtinë
7.05.1998
Ilir Konushevci
?
Prishtinë
7.05.1998
Vehbi Mustafa
65
Pejë
7.05.1998
Agim Ymer Hasanaj
21
Gllarevë – Klinë
8.05.1998
Haki Din Kameraj
35
Lëbushë – Deçan
8.05.1998
Mahmut Daut Kelmendi
60
Balincë – Malishevë
8.05.1998
Nazif Ismajl Kelmendi
50
Balincë – Malishevë
8.05.1998
Ramë Ali Neziri
88
Ponoshec– Gjakovë
8.05.1998
Rexhep Ismet Kelmendi
16
Balincë – Malisheve
8.05.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:01 am

Besim Daut Halilaj
31
Tërdec – Gllogoc
9.05.1998
Sefer Elshani
64
Gllobar – Gllogoc
9.05.1998
Adem Sadik Bajrami
42
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Agron Rrahmani
30
Prishtinë
12.05.1998
Avdullah Xhemajl Rexha
21
Popoc – Gjakovë
12.05.1998
Elmi Binak Morina
50
Vranjakë - Rahovec
12.05.1998
Gëzim Hajdar Duçi
21
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Hajdar Idriz Ademi
22
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Isuf Hajdari
55
Prishtinë
12.05.1998
Malush Morina
57
Ratkoc – Rahovec
12.05.1998
Mehmet Dulë Dula
24
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Milaim Isak Krasniqi
26
Pastasellë-Rahovec
12.05.1998
Murat Isuf Dula
29
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Ramiz Avdyl Rexha
28
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Sadri Rrustem Neziri
48
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Shefqet Selim Rexha
32
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Sinan Hazir Rexha
21
Ponoshec– Gjakovë
12.05.1998
Çaush Haxhi Morina
45
Çeskovë - Klinë
13.05.1998
Bajram Sejdi Himaj
?
Gexhë - Rahovec
14.05.1998
Mehedin Morina
31
Gllarevë – Klinë
14.05.1998
Ymer Kajdomçaj
?
Xërxë - Rahovec
14.05.1998
Gëzim Miftar Pepshi
?
Junik - Deçan
15.05.1998
Muhamet Shaban Çitaku
24
Çitak – Skënderaj
15.05.1998
Rifat Çitaku
56
Çitak – Skënderaj
15.05.1998
Xhafer Bekë Kukaj
?
Junik - Deçan
15.05.1998
Jahir Brahim Shabani
34
Bubël - Malishevë
16.05.1998
Arif Ramademaj
-
Qeskovë-Klinë
17.05.1998
Brahim Demush Morina
45
Rixhevë-Klinë
17.05.1998
Faruk Elezi
21
Gjurgjevik-Klinë
17.05.1998
Qaush Berisha
26
Qeskovë-Klinë
17.05.1998
Ramadan Halil Morina
35
Rixhevë – Klinë
17.05.1998
Sefer Halil Morina
32
Rixhevë – Klinë
17.05.1998
Ajmane Çitaku
95
Çitak – Skënderaj
18.05.1998
Murat T. Berisha
71
Leshan - Pejë
18.05.1998
Ramadan Loshi
67
Padalishtë-Skënderaj
18.05.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:01 am

Ymer Ali Delibeqa
40
Rahovec
19.05.1998
Bajram Osë Osdautaj
66
Isniq - Deçan
20.05.1998
Rexhë Selman Pajazitaj
65
Isniq – Deçan
20.05.1998
Isuf Rexhë Morina
45
Grabanicë - Klinë
21.05.1998
Arben Aziz Halitaj
22
Jashanicë-Klinë
22.05.1998
Bajram Demë Kastrati
60
Zajm - Klinë
22.05.1998
Brahim Ahmet Uka
75
Zajm – Klinë
22.05.1998
Çajup Uka
19
Zajm-Klinë
22.05.1998
Çelë Shaban Desku
41
Kliqinë - Pejë
24.04.1998
Shaqir Rrustem Zeqiri
26
Bokshiq-Klinë
24.05.1998
Zekë Azem Brahimi
70
Bokshiq - Klinë
24.05.1998
Bashkim Ymer Hamza
23
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Brahim Ukë Hamza
64
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Dervish Ukë Hamza
51
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Gani Zeqë Hamza
25
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Haxhi Mehmet Goga (Cacaj)
24
Deçan
25.05.1998
Hysen Daut Alimehaj
40
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Ismet Ukaj
-
Strellc i Ep.-Deçan
25.05.1998
Ramiz Sadik Batusha
22
Baballoq - Deçan
25.05.1998
Rifat Zeqë Hamza
24
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Sadri Komoni
65
Pejë
25.05.1998
Ymer Deli Hamza
53
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Zeqë Misin Hamza
68
Lubeniq - Pejë
25.05.1998
Zoje Kuçi – Selmanaj
70
Rastavicë - Deçan
25.05.1998
Nexhat Sabri Ibërhysaj
27
Deçan
26.05.1998
Feim Gashi
-?
Drenoc - Rahovec
27.05.1998
Përparim Ali Thaçi
21
Landovicë - Prizren
27.05.1998
Sakip Bellaqa
-?
Pataçan - Rahovec
27.05.1998
Tahir Rrustem Kadriaj
75
Rastavicë - Deçan
27.05.1998
Qaush Haxhi Fazlia
38
Bokshiq-Klinë
28.05.1998
Beqir Rrustem Krasniqi
49
Vranoc
29.05.1998
Fazë Zenun Krasniqi
43
Vranoc
29.05.1998
Fidaim Nazmi Berisha
17
Vasilevë-Gllogoc
29.05.1998
Halit Asllani
37
Brovinë-Gjakovë
29.05.1998
Halit Krasniqi
50
Vranoc
29.05.1998
Imer Elez Ukaj
50
Vranoc
29.05.1998
Rexhep Sadiku
-
Nivokaz-Gjakovë
29.05.1998
Sami Bogiqi
35
Llapushnik-Gllogoc
29.05.1998
Fatmir Xhemajli
28
Kopiliq-Skënderaj
30.05.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:02 am

Abdyl Gjonaj (Loshaj)
-
Carrabreg-Deçan
31.05.1998
Adem Ukëhaxhaj
-
Carrabreg i P.-Deçan
31.05.1998
Ahmet Berisha
40
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Ajmane Balaj
50
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Ardian Haxhi Deliu
18
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Arif Mahmutaj
44
Strellc-Deçan
31.05.1998
Asllan Bozhdaraj
-
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Avni Adem Përgjegjaj
32
Lumbardh-Deçan
31.05.1998
Besart Dautaj
12
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Blerim Dervishaj
-
Irzniq-Deçan
31.05.1998
Blerim Shishani
14
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Gala Beli
-
Carrabreg-Deçan
31.05.1998
Hajdar Ukë Ukshinaj
-
Lubeniq-Deçan
31.05.1998
Hajriz Hajdini
45
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Hamdi Jakup Dautaj
25
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Hate Balaj
60
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Haxhi Metë Cacaj
-
Deçan
31.05.1998
Mehmet Ukë Ukshinaj
70
Lubeniq-Pejë
31.05.1998
Muhamet Hajdini
50
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Osman R. Tolaj
79
Pobërgjë-Deçan
31.05.1998
Rexhep Pavataj
-
Strellc-Deçan
31.05.1998
Sahit Qorri
55
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Sefer Qorri
55
Poklek i Ri-Gllogoc
31.05.1998
Shaban Kasumaj
43
Lloqan-Deçan
31.05.1998
Shaban Osaj
72
Deçan
31.05.1998
Shaqir Dobraj
80
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Shkurte Niman Tolaj
70
Pobërgjë-Deçan
31.05.1998
Shyhrete Jeftaj Deçan
31.05.1998
Tafil Kasumaj
47
Lloqan-Deçan
31.05.1998
Teuta Loshaj
21
Carrabreg i E.-Deçan
31.05.1998
Xajë Kuçi
47
Deçan
31.05.1998
Zize H. Tolaj
75
Pobërgjë-Deçan
31.05.1998
Sherafete Tolaj
?
Pobërgjë-Deçan
31.05.1998
Arif Mahmutdemaj Strellc i E.-Deçan
1.06.1998
Bajram Ramosaj
70
Carrabreg i P.-Deçan
1.06.1998
Besim Ukëhaxhaj
-
Carrabreg i P.-Deçan
1.06.1998
Brahim Demaliaj Strellc i E.-Deçan
1.06.1998
Lavdërim Nitaj
-
Carrabreg i P.-Deçan
1.06.1998
Çaush Çesku
33
Junik-Deçan
3.06.1998
Mone Balaj
27
Carrabreg-Deçan
3.06.1998
Nife Balaj
73
Carrabreg-Deçan
3.06.1998
Naser Veli Krasniqi
24
Ratkoc-Rahovec
4.06.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:02 am

Haxhi Fetah Mazrekaj
75
Prejlep-Deçan
5.06.1998
Jeton Dabiçaj
22
Prejlep-Deçan
5.06.1998
Leutrim Esat Aga
3
Gramaçel-Deçan
5.06.1998
Lush Zhubi
63
Baballoq-Deçan
5.06.1998
Shaban Zeqë Mazrrekaj
30
Voksh-Deçan
6.06.1998
Zukë Halil Zejnullahu
45
Llaushë-Skënderaj
7.06.1998
Jusuf Rushiti
57
Suhogërll-Skënderaj
8.06.1998
Muhamet Rushiti
53
Suhogërll-Skënderaj
8.06.1998
Ujkan Uka
55
Suhogërll-Skënderaj
8.06.1998
Rexhep Zukë Rexhepi
55
Suhogërll-Skënderaj
8.06.1998
Osman Osmani
45
Suhogërll-Skënderaj
8.06.1998
Ajet Kamber Gashi
44
Bubavec-Malishevë
12.06.1998
Mefail Fejzullahu
33
Velekincë-Gjakovë
13.06.1998
Muhamet Ymer Ukshini
22
Morinë-Gjakovë
14.06.1998
Shkëlzen Sylë Hasani
22
Morinë-Gjakovë
14.06.1998
Ymer Ramë Krasniqi
41
Carrallukë-Malishevë
16.06.1998
Sabri Ahmeti
67
Carralevë-Shtime
17.06.1998
Sadri Thaçi
65
Kramovik-Rahovec
18.06.1998
Blerim Lokaj
23
Prejlep-Deçan
19.06.1998
Arben Kukleci
24
Isniq-Deçan
19.06.1998
Beqë Lokaj
82
Deçan
19.06.1998
Nezir Adem Cacaj
93
Deçan
19.06.1998
Bedri Sherif Sejdiu
43
Poklek i ri-Gllogoc
20.06.1998
Valon Musa Kurti
12
Smolicë-Gjakovë
20.06.1998
Arbnore Sefedin Beqiraj
7
Shaptej-Deçan
20.06.1998
Mire Lataj
80
Deçan
20.06.1998
Nëna e Have Balajt
80
Deçan
20.06.1998
Cufë Balaj
85
Deçan
20.06.1998
Ajmane Dautaj
70
Carrabreg i Epërm-Deçan
20.06.1998
Tafë Malë Cacaj
79
Deçan
20.06.1998
Haxhi Binak Boshtraj
?
Deçan
20.06.1998
Ramë Isuf Haradinaj
?
Lubeniq-Pejë
20.06.1998
Shaban Ukë Sejfia
27
Gramaçel-Deçan
20.06.1998
Rexhep Binak Syla
55
Shishman i B.-Gjak.
27.06.1998
Haxhi Hoti
?
Rogovë-Gjakovë
27.06.1998
Naser Lani
?
Llaushë-Skënderaj
27.06.1998
Skënder Fejzullahu
24
Zabel i P.-Gllogoc
27.06.1998
Emine Vilaku
50
Komoran-Gllogoc
28.06.1998
Skender Imer Ademi
51
Drenoc-Klinë
28.06.1998
Halit Z. Tolaj
80
Deçan
28.06.1998
Murat Z. Tolaj
75
Deçan
28.06.1998
Mustafë Z. Tolaj
70
Deçan
28.06.1998
Behar Gojnovci
8
Lismir-F.Kosovë
29.06.1998
Xhemajl A. Mehmeti
50
Hade-Obiliq
29.06.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:03 am

Xhemajl A. Mehmeti
50
Hade-Obiliq
29.06.1998
Mentor Dervishaj
21
Hade-Obiliq
29.06.1998
Ismet S. Ukaj
40
Hade-Obiliq
29.06.1998
Ajet Dedinca
43
Lajthishtë-Obiliq
29.06.1998
Jahir Shala
?
Hade-Obiliq
29.06.1998
Jakup Agushi
35
Drenoc-Klinë
30.06.1998
Mon Rexhepi
90
Drenoc-Klinë
1.07.1998
Gjylë Isufi
80
Drenoc-Klinë
1.07.1998
Haxhi Sylë Ukaj
61
Cerovik-Klinë
2.07.1998
Kadri Sadri Kokollari
30
Budakovë-Suharekë
3.07.1998
Mehmet Sefer Haxhaj
38
Gllarevë-Klinë
3.07.1998
Ali Miftar Hasani
75
Prejlep-Deçan
4.07.1998
Daut Islam Pllana
25
Bardh i Madh-Obiliq
5.07.1998
Tahir Sali Shala
34
Loxhë-Pejë
5.07.1998
Lumni Surdulli
29
Samadrexhë-Vushtrri
6.07.1998
Rrustem Beqir Bruçi
40
Isniq-Deçan
6.07.1998
Enver Tahir Alaj
23
Dranoc-Deçan
6.07.1998
Xhavit Ahmet Qufaj
30
Pejë
6.07.1998
Sadri Arif Kryeziu
40
Suharekë
8.07.1998
Arben Abdyl Ukshini
21
Morinë-Gjakovë
8.07.1998
Blerim Bajram Ukshini
21
Morinë-Gjakovë
8.07.1998
Nezir Halim Elezaj
21
Morinë-Gjakovë
8.07.1998
Sylejman Tafë Abdyli
32
Morinë-Gjakovë
8.07.1998
Ymer ?
?
Ferizaj
8.07.1998
Shemsije Hoti
69
Pejë
8.07.1998
Brahim Zeka
?
Skivjan-Gjakovë
8.07.1998
Ali Dibrani
54
Gradicë-Gllogoc
9.07.1998
Ylber Zenel Fanaj
18
Vërmicë-Zhur
10.07.1998
Albrim Zaim Fanaj
19
Vërmicë-Zhur
10.07.1998
Selman Zhujë Morina
58
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Rexhë Haxhi Morina
34
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Ryve Morina
80
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Jashar Haxhia
?
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:06 am

Cyme Zeka
?
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Zekë Shala
79
Loxhë-Pejë
11.07.1998
Xhemajli Avdi Bytyçi
24
Peçan-Suharekë
13.07.1998
Muhamet Rrustem Krasniqi
26
Peçan-Suharekë
13.07.1998
Isuf Hysen Ymeraj
?
Isniq-Deçan
13.07.1998
Vllaznim Avdyl Jetishi
20
Brekoc-Gjakovë
13.07.1998
Ali Rrustemi
?
Babaj i Bokës-Gjakovë
14.07.1998
Adil Hasanaj
83
Smolicë-Gjakovë
14.07.1998
Ramadan Ukë Hajdaraj
22
Strellc i Epërm-Deçan
14.07.1998
Artan Nezir Qorraj
18
Carr. i Poshtëm-Deçan
15.07.1998
Rexhë Sadik Qorraj
39
Carr. i Poshtëm-Deçan
15.07.1998
Enver Hasan Avdimetaj
29
Strellc i Epërm-Deçan
15.07.1998
Miftar Ali Bajraktari
46
Isniq-Deçan
15.07.1998
Nazmi Xhemshir Ukësmajli
30
Jezerc-Ferizaj
16.07.1998
Raza Reshat Palushi
12
Budakovë-Suharekë
17.07.1998
Bujar Jahir Buzhala
19
Budakovë-Suharekë
18.07.1998
Gani Paçarizi
?
Lubizhdë-Malishevë
18.07.1998
Vlorë Musë Zogaj
16
Mleçan-Malishevë
18.07.1998
Tefik Vuniqi
17
Vërshec-Lipjan
18.07.1998
Tafil Nuhi Zyberaj
33
Drenoc-Rahovec
18.07.1998
Emine Hamdi Krasniqi
21
Drenoc-Rahovec
19.07.1998
Hashim Halit Ejupi
20
Zym – Opojë
19.07.1998
Zyrafete Krasniqi
27
Drenoc-Rahovec
19.07.1998
Ibrahim Popaj
82
Bellacerkë-Rahovec
19.07.1998
Ziza Popaj
70
Bellacerkë-Rahovec
19.07.1998
Hatixhe Qemajl Hondozi
40
Rahovec
19.07.1998
Tahir Brahim Hasani
80
Klinë e Ulët-Skënderaj
20.07.1998
Haxhi Shaip Sharku
42
Rahovec
20.07.1998
Ali Percaj
?
Rahovec
20.07.1998
Fatime Sinan Abazibra
56
Rahovec
20.07.1998
Ramadan Qerim Abazibra
58
Rahovec
20.07.1998
Magbule Abazibra
22
Rahovec
20.07.1998
Emsale Ilijaz Shala
30
Rahovec
20.07.1998
Abdullah Bugari
37
Rahovec
20.07.1998
Sakip Mehmed Bugari
55
Rahovec
20.07.1998
Gruaja e Hysen Bugarit
58
Rahovec
20.07.1998
Hasan Shtavica
?
Rahovec
20.07.1998
Faik Zija Sylka
47
Rahovec
20.07.1998
Fatime Hysen Bugari
24
Rahovec
20.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:07 am

Agim Kelmendi
22
Rahovec
20.07.1998
Sahit Haxhihamza
71
Rahovec
20.07.1998
Hazër Selman Rexha
67
Rahovec
20.07.1998
Drita Beqir Rexha
24
Rahovec
20.07.1998
Hamide Popaj
70
Rahovec
20.07.1998
Ibrahim Adem Cena
51
Rahovec
20.07.1998
Agim Binak Qela
37
Rahovec
20.07.1998
Ferat Ismail Daka
56
Rahovec
20.07.1998
Baki Sejdi Shtavica
35
Rahovec
20.07.1998
Xhafer Nurkasa
29
Rahovec
20.07.1998
Destan Salih Sharku
39
Rahovec
20.07.1998
Selami Tahirama
35
Rahovec
20.07.1998
Xhemajl Mahmut Rama
41
Rahovec
20.07.1998
Qemajl Zija Sylka
55
Rahovec
20.07.1998
Eqrem Rexhep Sylka
42
Rahovec
20.07.1998
Nesim Rexhep Sylka
36
Rahovec
20.07.1998
Baki Abaz Shehu
35
Rahovec
20.07.1998
Ramadan Destan Vuqiterna
66
Rahovec
20.07.1998
Hasan Mustafë Kafexhiu
70
Rahovec
20.07.1998
Bekim Hasan Bugari
27
Rahovec
20.07.1998
Muharrem Mehmed Kadiri
55
Rahovec
20.07.1998
Mehmed Afir Kadiri
36
Rahovec
20.07.1998
Halit Hoxha
?
Rahovec
20.07.1998
Varri Nr.1 ?
?
?
20.07.1998
Varri Nr.4 ?
?
?
20.07.1998
Varri Nr.8 ?
?
?
20.07.1998
Varri Nr.10 ?
?
?
20.07.1998
Bashkim Kasim Hajda
30
Rahovec
20.07.1998
Sabrije Salih Mullabazi
85
Rahovec
20.07.1998
Mizair Avdurrahman Mullabazi
26
Rahovec
20.07.1998
Sharki Mullabazi
45
Rahovec
20.07.1998
Ibrahim Hysen Dina
58
Rahovec
20.07.1998
Selami Hysen Dina
49
Rahovec
20.07.1998
Sokol Hysen Dina
47
Rahovec
20.07.1998
Fatmir Ibrahim Dina
23
Rahovec
20.07.1998
Hysen Fahredin Dina
23
Rahovec
20.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:08 am

Xhemile Ismail Dina
54
Rahovec
20.07.1998
Ibrahim Mehmed Sylka
82
Rahovec
20.07.1998
Haki Mehmed Sylka
75
Rahovec
20.07.1998
Nahit Bezad Shehu
56
Rahovec
20.07.1998
Teki Zija Shehu
47
Rahovec
20.07.1998
Esheref Haxhi Shehu
37
Rahovec
20.07.1998
Samir Ibrahim Shehu
27
Rahovec
20.07.1998
Fetije Halim Mullabazi
65
Rahovec
20.07.1998
Ryvije Sadik Mullabazi
66
Rahovec
20.07.1998
Mejreme Nuredin Mullabazi
55
Rahovec
20.07.1998
Hasan Hajrullah Bugari
51
Rahovec
20.07.1998
Bedri Sadedin Bugari
27
Rahovec
20.07.1998
Hamdi Shaip Sharku
47
Rahovec
20.07.1998
Sulejman Sefer Sharku
40
Rahovec
20.07.1998
Avdi Vehbi Hoxha
78
Rahovec
20.07.1998
Fahredin Mahmut Hoxha
66
Rahovec
20.07.1998
Zeqir Jonuz Hoxha
43
Rahovec
20.07.1998
Halit Sadedin Hoxha
28
Rahovec
20.07.1998
Hasan Hasan Vuqiterna
79
Rahovec
20.07.1998
Ramadan Sadik Këçagu
42
Rahovec
20.07.1998
Shexhajdin Sadik Kërçagu
27
Rahovec
20.07.1998
Nexhmedin Avdullah Mushla
62
Rahovec
20.07.1998
Tahir Ramadan Mushla
65
Rahovec
20.07.1998
Qamil Sherif Iska
68
Rahovec
20.07.1998
Hajrije Bilall Iska
66
Rahovec
20.07.1998
Teki Selami Ramsha
30
Rahovec
20.07.1998
Ali Mehmed Spahiu
70
Rahovec
20.07.1998
Myzeqete Avdullah Haxhimeri
46
Rahovec
20.07.1998
Sulejman Sadik Cena
59
Rahovec
20.07.1998
Hidajet Fejzullah Haxhijaha
68
Rahovec
20.07.1998
Ismail Et-hem Raba
59
Rahovec
20.07.1998
Osman Xhemajli Osa
33
Rahovec
20.07.1998
Murat Sahit Delibeqa
39
Rahovec
20.07.1998
Fadil Avdyl Salihmusa
23
Rahovec
20.07.1998
Nexhmije Adem Eminazëri
47
Rahovec
20.07.1998
Muharrem Asllan Alisallahu
65
Rahovec
20.07.1998
Veli Ymer Haxhimustafa
67
Rahovec
20.07.1998
Luan Eqerem Dërmala
35
Rahovec
20.07.1998
Ramadan Salih Jakupi
51
Rahovec
20.07.1998
Islam Qamil Tahiraga
40
Rahovec
20.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:08 am

Kujtim Jusuf Isma
19
Rahovec
20.07.1998
Jeton Sadedin Jupa
18
Rahovec
20.07.1998
Xhevdet Ramadan Jupa
18
Rahovec
20.07.1998
Bajram Hysen Veliu
38
Rahovec
20.07.1998
Sabrije Kadri Tara
82
Rahovec
20.07.1998
Ramadan Halit Kërndali
70
Rahovec
20.07.1998
Haxhi Kastrati
102
Rahovec
20.07.1998
Luan Sefë Gashi
19
Sverkë-Klinë
21.07.1998
Nazmi Nebi Gashi
27
Sverkë-Klinë
21.07.1998
Ramiz Januz Gashi
27
Sverkë-Klinë
21.07.1998
Xhafer Latif Gashi
27
Përqevë-Klinë
21.07.1998
Adem Ramadan Ademi
29
Galicë-Vushtrri
21.07.1998
Rexhep Bislimi
?
Ferizaj
21.07.1998
Ramadan Morina
?
Çupevë-Malishevë
22.07.1998
Sheh Muhedin Jonuz Shehu
80
Rahovec
22.07.1998
Hamdi Berisha
?
Gurbardh-Malishevë
23.07.1998
Sadik Shala
?
Kleçkë-Malishevë
23.07.1998
Dervish Aliçkaj
78
Lybeniq-Pejë
24.07.1998
Hysen Ukë Komoni
17
Pejë
24.07.1998
Hajdin Vrenezi
44
Qyshk-Pejë
24.07.1998
Habib Berisha
?
Gurabardh-Malishevë
25.07.1998
Salih Azem Duraku
74
Klinë e Mesme-Skënderaj
25.07.1998
Samir Nurkasa
?
Rahovec
25.07.1998
Xhevat Kasapi
?
Rahovec
25.07.1998
Gëzim Mullaabazi
?
Rahovec
25.07.1998
Aziz Zogaj
?
Lladrovc-Shtime
25.07.1998
Kadri Nuhë Pajaziti
75
Qubrel-Skënderaj
25.07.1998
Jakup Kadri Çollaku
59
Qubrel-Skënderaj
25.07.1998
Rexhë Kadri Çollaku
72
Qubrel-Skënderaj
25.07.1998
Muhamet Gashi
40
Çabiq-Klinë
25.07.1998
Brahim Uka
65
Zajm-Klinë
25.07.1998
Bajram Kastrati
55
Zajm-Klinë
25.07.1998
Hysen Ahmet Bujupi
62
Arllat-Gllogoc
25.07.1998
Lulëzim Metë Bujupi
35
Arllat-Gllogoc
25.07.1998
Mujë Amrush Bujupi
65
Arllat-Gllogoc
25.07.1998
Afrim Krasniqi
?
Lladraviç-Malishevë
25.07.1998
Liman Zogaj
?
Fshat i Ri-Malishevë
25.07.1998
Ruzhdi Xhuliqi
?
Marali-Malishevë
26.07.1998
Beqir Mujë Hajrizi
65
Kotorr-Skënderaj
26.07.1998
Azem Beqir Hajrizi
32
Kotorr-Skënderaj
26.07.1998
Faik Beqir Hajrizi
28
Kotorr-Skënderaj
26.07.1998
Haxhi Imer Ahmetaj
56
Radishevë-Skënderaj
26.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:08 am

Sabit Sadri Ahmetaj
27
Radishevë-Skënderaj
26.07.1998
Alban Muhamet Ahmetaj
17
Radishevë-Skënderaj
26.07.1998
Musa Shyqyri Ahmetaj
27
Radishevë-Skënderaj
26.07.1998
Azize Hajdini Malaj
45
Klinë e Poshtme -Skënderaj
26.07.1998
Hajdar Rrustë Gjoci
70
Baballoq-Deçan
26.07.1998
Nusret Rexhep Avdiu
25
Belincë-Shtime
26.07.1998
Ymer Alishani
?
Komoran-Gllogoc
26.07.1998
Halit Balaj
?
Lladrovc-Malishevë
26.07.1998
Ali Zogaj
?
Lladrovc-Malishevë
26.07.1998
Ruzhdi Biliqi
?
Marali-Malishevë
26.07.1998
Demush Avdyl Shala
34
Grabovc-Pejë
26.07.1998
Shaban Gola
23
Gjakovë
26.07.1998
Vezir Mehmeti
26
Sheremet-Gjakovë
26.07.1998
Haki Ilazi
?
Zborc-Shtime
26.07.1998
Xunë Kadriu
?
Zborc-Shtime
26.07.1998
Sahit Brestovci
55
Breg i Zi-Lipjan
26.07.1998
Habibe Maliqi
?
Klinë e Poshtme-Skënderaj
26.07.1998
Hajrullah Çun Rexhepi
?
Klinë e Poshtme-Skënderaj
26.07.1998
Sali Duraku
54
Klinë e Mesme-Skënderaj
26.07.1998
Shpresa Bashota
20
Cerovik-Klinë
26.07.1998
Azem Daut Bashota
55
Cerovik-Klinë
26.07.1998
Zelfije Bashota
50
Cerovik-Klinë
26.07.1998
Afërdita Qeriqi
21
Krojmir-Lipjan
26.07.1998
Haxhi Kërpuzi
47
Shalë-Lipjan
26.07.1998
? Vuniqi
17
Vërshec-Lipjan
26.07.1998
Miradije Tahiri
44
Radishevë-Skënderaj
26.07.1998
Sherif Kryeziu
30
Mleçan-Malishevë
26.07.1998
Hashim Tërmkolli
65
Bardh i Madh-Fushë-Kosovë
27.07.1998
Nazmi Ramadan Gashi
20
Komoran-Gllogoc
27.07.1998
Nazmi Nebi Gashi
27
Sverkë-Klinë
27.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:09 am

Agim Jaha
28
Maznik-Deçan
27.07.1998
Fadil Maloku
36
Ploqin-Klinë
27.07.1998
Ardian Aliu
17
Batushë-Gjakovë
27.07.1998
Halil Abazi
20
Kllodernicë-Skënderaj
28.07.1998
Alush Zeqir Berisha
42
Gjurgjevik i Madh-Klinë
28.07.1998
Xhemail Hysen Daka
75
Cerovik-Klinë
28.07.1998
Balë Balaj
50
Gllarevë-Klinë
28.07.1998
Dibran Shabani ?
?
Dobërdol-Klinë
28.07.1998
Ahmet Rexhep Kelmendi
17
Balincë-Gllogoc
28.07.1998
Smajl Ali Morina
58
Drenoc-Malishevë
28.07.1998
Hysen Fejzë Krasniqi
?
Drenoc-Malishevë
28.07.1998
Sejdi Rexhep Javori
76
Llazicë-Malishevë
28.07.1998
Sylë Ali Morina
?
Astrazub-Malishevë
28.07.1998
Islam Rexhep Morina
60
Astrazub-Malishevë
28.07.1998
Muhamet Hasan Hoxha
?
Dushanovë-Prizren
28.07.1998
Beamir Rrustem Memaj
25
Zhur
28.07.1998
Nexhat Qazim Fanaj
?
Kobaj-Prizren
28.07.1998
Ramadan Selman Hoti
80
Carrallukë-Malishevë
28.07.1998
Demush Demush Krasniqi
63
Tërpezë e Poshtme-Malishevë
28.07.1998
Jashar Sherif Krasniqi
55
Tërpezë e Poshtme-Malishevë
28.07.1998
Rasim Daut Krasniqi
87
Tërpezë e Poshtme-Malishevë
28.07.1998
Ajet Rifat Krasniqi
85
Tërpezë e Poshtme-Malishevë
28.07.1998
Nebih Thaqi
?
Shkarashnik-Malishevë
28.07.1998
Dul Ali Morina
?
Ostrozub-Malishevë
28.07.1998
Sherif Miftar Rexhepi
37
Mleqan-Malishevë
28.07.1998
Flamur Përteshi
18
Duhël-Suharekë
29.07.1998
Idriz Gashi
60
Drenoc-Rahovec
29.07.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:10 am

Shefqet Shala
23
Kopiliq i Poshtëm-Skënderaj
29.07.1998
Ramë S. Gashi
78
Lutogllavë-Pejë
29.07.1998
Muharrem Hasan Hoxha
?
Dushanovë-Prizren
30.07.1998
Vjollca Desku
22
Siçevë-Klinë
30.07.1998
Feriz Rraci
75
Siçevë-Klinë
30.07.1998
Ramadan Sokol Hoti
?
Carrallukë-Malishevë
30.07.1998
Jashar Paçarizi
?
Dragobilë-Malishevë
30.07.1998
Osman Demi
?
Balincë-Shtime
31.07.1998
Flamur Qatani
20
Bllacë-Suharekë
31.07.1998
Mehmet Zekë Qosaj
17
Junik-Deçan
31.07.1998
Bajram Ramë Shehu
85
Junik-Deçan
31.07.1998
Agim Ali Jasiqi
35
Junik-Deçan
31.07.1998
Musë Ali Gjoci
?
Junik-Deçan
31.07.1998
Vezir Hysen Ademaj
26
Shishman-Gjakovë
31.07.1998
Fetah ?
?
Junik-Deçan
31.07.1998
Hysen Komoni
?
Loxhë-Pejë
31.07.1998
Valdet Zekë Komoni
?
Loxhë-Pejë
31.07.1998
Rizë Ymer Gashi
?
Loxhë-Pejë
31.07.1998
Faik Mjekiqi
36
Grabovc-Obiliq
31.07.1998
Hysni Arif Gashi
75
Qabiq-Klinë
31.07.1998
Osman Marmullaku
70
Qabiq-Klinë
31.07.1998
Daut Boja
55
Kerrnica-Klinë
31.07.1998
Musa Qazim Kadiri
61
Rahovec
31.07.1998
Mujë B. Gashi
60
Qabiq-Klinë
2.08.1998
Bajram Demush Shala
60
Ujmir-Klinë
2.08.1998
Sofije Zeqiri
60
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Halim Zeqiri
34
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Nazmije Zeqiri
26
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Vahide Zeqiri
20
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Kada Zeqiri Zabeli
30
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Besim Zeqiri
15
Shtuticë-Gllogoc
2.08.1998
Fatmir Hoti
24
Jashanicë-Klinë
2.08.1998
Sadik Hoti
33
Jashanicë-Klinë
2.08.1998
Qamil Hoti
28
Jashanicë-Klinë
2.08.1998
Fatmir Xhemajl Veliqi
20
Polac-Skënderaj
2.08.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru EmptyTue Jun 09, 2009 4:10 am

Ngadhënjim Ibrahim Hoxha
8
Suharekë
2.08.1998
Nekë Halit Pajaziti
53
Dobrosh-Gjakovë
2.08.1998
Murat Rraci
55
Gjurgjevik i Madh-Klinë
2.08.1998
Rexhep Krasniqi
50
Gjurgjevik i Madh-Klinë
2.08.1998
Emine Miftar Dervishaj
27
Irzniq-Deçan
3.08.1998
Rexhep Brahim Kadriaj
23
Rastavicë-Deçan
3.08.1998
Sadri Agaj
75
Cërmjan-Gjakovë
3.08.1998
Jeton Hoxha
23
Cërmjan-Gjakovë
3.08.1998
Mire Merturi
60
Meqe-Gjakovë
3.08.1998
Prelë Merturi
63
Meqe Gjakovë
3.08.1998
Prenë Krasniqi
60
Meqe-Gjakovë
3.08.1998
Prekë Krasniqi
66
Meqe-Gjakovë
3.08.1998
Pjetër Kolë Krasniqi
?
Meqe-Gjakovë
3.08.1998
Arif Adem Kasumaj
73
Jabllanicë-Gjakovë
4.08.1998
Sejdi Adem Kasumaj
80
Jabllanicë-Gjakovë
4.08.1998
Aze Ibrahimaj
60
Grabanicë-Klinë
4.08.1998
Zizë Zekaj
80
Grabanicë-Klinë
4.08.1998
Teki Ramshaj
26
Rahovec
4.08.1998
Haxhi Adem Brahimaj
80
Krelan-Gjakovë
5.08.1998
Nekë Halit Pajazitaj
45
Dobrosh-Gjakovë
5.08.1998
Maliqe Miftari
93
Vitak-Skënderaj
5.08.1998
Agim Brahim Zekaj
27
Raushiq-Pejë
5.08.1998
Brahim Krasniqi
?
Maxhunaj-Vushtrri
5.08.1998
Idriz Ramadan Krasniqi
13
Billushë-Prizren
6.08.1998
Jeton Tërstena
24
Pantinë-Vushtrri
6.08.1998
Elmi Veli Kadriu
51
Likoc-Skënderaj
7.08.1998
Sokol Aruçi
60
Rrezallë-Skënderaj
7.08.1998
Hana Zabeli
85
Rrezallë-Skënderaj
7.08.1998
Zekë Durmishi
52
Rakinicë-Skënderaj
7.08.1998
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty
MesazhTitulli: Re: Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru   Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fajtor për mungesën e unifikimit ka qenë gjithnjë Ibrahim Ru
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Fajtor pa faj
» Kush ka qenë Mahmut Bakalli!?
»  Kush ka qenë Skendërbeu!
» Kush ka qenë Isa Boletini?
» O sa mirë me qenë Shqiptar!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: