Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 12:34 am

Babai i foshnjës është njëherazi edhe babai i nënës që e ka lindur atë. Nën kërcënimin e armës, Ferit Jaupi e ka përdhunuar të bijën më 14 gusht 2006

Një ngjarje e pazakontë ka tronditur fshatin Gjerë në Gramsh. Familjes Jaupi i është shtuar një anëtar tjetër, por pjesa dërrmuese e familjarëve nuk kishin dijeni për ardhjen në jetë të foshnjës. Vajza e madhe A.J. 15 vjeçe, kishte lindur bebin në muajin qershor të këtij viti. Nëse do deshifrohej e gjithë ngjarja me pak nota “emancipuese”, mbase gjithçka do të kalonte me atë shprehjen: “Çudia më e madhe tri ditë zgjat”. Por, ngjarja në fjalë mbart akoma dhimbje e perversitet brenda saj. Babai i foshnjës është njëherazi edhe babai i nënës që e ka lindur atë. Nën kërcënimin e armës, Ferit Jaupi e ka përdhunuar të bijën më 14 gusht 2006. Më 13 qershor 2007, e bija vetëm 15 vjeçe, ka lindur në maternitetin e Elbasanit foshnjën e seksit vajzë. Ngjarja ka mbetur e pazbuluar për gjithë këto kohë, derisa e zonja e shtëpisë (gruaja e përdhunuesit dhe nëna e viktimës) ka mësuar të vërtetën. Për nëntë muaj, e bija dhe i shoqi arritën t’i fshehin krijesën që rritej në barkun e vajzës. Shëndeti i saj, trupi pak i kërrusur dhe gjoksi i madh, i kanë dhënë 15- vjeçares shanset për të kaluar gjithë shtatzëninë pa rënë në sy të askujt. Datën e lindjes e ka çuar vetë i ati në maternitetin e Elbasanit. Vajza është regjistruar me gjenealitetet e sakta. Fëmijën e ka justifikuar tek infermieret si një shtatzëni jashtë martese, duke mos pasur më dëshirën ta rrisë vetë. Pas procedurave përkatëse, materniteti i Elbasanit e ka çuar foshnjën në Shtëpinë e Fëmijës në Durrës. Policia e Gramshit ka arrestuar babain “monstër”, pasi në dyert e saj kanë behur nënë e bijë. Ato kanë denoncuar 42-vjeçarin për incestin brenda familjes, fryt i së cilës ishte dhe vajza e vogël. 15 vjeçarja, në gjendje të rëndë psikologjike ka deponuar ngjarjen në polici, ndërsa ka shfaqur urrejtje për babain, që e detyronte të kryente vepra perverse nën kërcënimin e armës prej më shumë se një viti.
Si ka ndodhur ngjarja?
Babai më kërcënoi me armë, kur nuk ishte nëna në shtëpi. Më përdhunoi dhe më ka detyruar edhe më vonë për marrëdhënie.
Çfarë ndodhi më pas ?
Pas disa muajsh kuptova se kisha mbetur shtatzënë. Babai më kërcënoi të mos i tregoja askujt. E kam mbajtur të fshehur për nëntë muaj, derisa e linda. Edhe në fshat askush nuk e dinte.
Si mundët t’ia mbani të fshehur nënës suaj?
Rrija shumë larg saj, në dhomë e ku mundja. Mbase dhe shëndeti im dhe trupi pak i kërrusur më dhanë mundësinë t’ia fshehja…
Kur lindët dhe si u regjistruat në maternitet?
Më çoi babai në maternitetin e Elbasanit. U regjistrova me emrin e saktë. Infermiereve u thamë se lindja ime ishte jashtë martese dhe nuk pranuam ta merrnim me vete. Linda vajzë. E lashë në spital dhe u largova. Që atëherë nuk e kam parë më fëmijën tim.
Si u zbulua e vërteta, kur i treguat nënës?
Nuk ia mbaja dot më të fshehtë, i tregova gjithçka kishte ndodhur, pasi kisha frikë se e njëjta gjë mund të m’i ndodhte edhe motrës tjetër. I kam treguar 10 ditë më parë nënës dhe vendosëm ta denoncoj tim atë



kur pashe ket shkrim per here te pare ju betohem se nuk kam mujt per nete tera te bej gjum!!! si ka mundesi nje prind ti bej nje gjo till frytit te vete.nuk them se nuk ndodhin keto gjera sote ne shekullin e 21. ama ne shqiptaret kemi qen larg ketyre gjerave perveze ti quaj.cfar mendon ju te nderuar forumist??pajtoheni me vendimin e vajzes qe nuk ka pranu ti tregoj nenes se vete. apo ka bere keq se ka leju te abuzohet nga prindi per 9 muja ku dhe ka mbete shtatzen ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 1:04 am

Është tronditse kjo stori po ja që sod mund të ndodh qdo gjë për mendim timin ky njeri nuk qenka mir me mend ,së dyti se a ka qen dash ti trgoj të ëmës është vështir ti jepet ndoj mendin pasi qëa ji gjithmon paska qen ne kërcnim të armës ,por edhe e ëma ka qen dahsur ta vërej fëmiun e vet se kjo nuk qenka nji dit apo dy po 9 muaj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 1:14 am

Ama te lutem , nese vajza e ke vrejt se eka nje prind pervez, dhe eshte dashte mendoj ajo se kjo gjo heret apo von do dali ne shesh .un mendoj se sa ka pase aje prind faj po aqe edhe vajza.pse them vajza.sepse ajo qe me aktin e pare eshte dasht te lajmroj nene e jo te duroj per 9 muaj te dhunohet nga prindi o zote me vien veshtire edhe te shkruj nje gjo till per zote.oo njerz nga kush te kemi kujdes ne femrat kur nuk ke mbrojtjen e prindit e ku te kerkojm ne mbeshtetjen,serjozisht te them se nuk vlen cdo kujt ti thuhet prind apo baba.Rasti i saj ka qen tronditej per gjith shqiptaret. sepse ne kemi pase cdo here ne radhe te pare nderin.me mire ka qen dasht ti thot ajo prindrit ta vrase e jo tani ka vra nje familje ter kjo gjo nuk do harrohet breza me radhe .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 1:54 am

aman fionaa se qka me bere beso jam shume e shokuar,nuk kam koment,po ku e gjete kete shkrim ta postosh tani edhe mua me bere ti rri pa gjume...tmerr tmerr tmerrr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 2:03 am

E moj voglushe ka raste tilla plote te pa zbuluara.edhe nene ime nuk ka qef te flase per kete raste.e shikon se largim nga rruga e te madhit zote te shpijen ne gjera tilla se nje njeri normal nuk do i bej gjera till . me vijen keq per ty qe te bera te jesh pa gjum sonte .ama eshte mire qe behen publik ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 2:08 am

po publikimi i ketyre rasteve ka efekt pozitiv, natyrisht,une te pershendes duke te falenderuar per perpikerin dhe korrektesin ne shkrime,gjithashtu dhe duke ururuar qe mos te ket me raste te tilla nder ne...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyFri Dec 04, 2009 2:17 am

ee do zote e mos te ndodhin gjera tilla se vertet eshte keqe te ndodhin me mesin e ne shqiptarve . po ja qe ka plot tilla qe nuk lajmrohen me friek se mos po behen gaz i botes eee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:25 am

Ju qe jeni ne ren te fshises, fshne kete tem, ne cfar forumi jemi? BK apo...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:30 am

po shiko mire kjo tem nuk eshte ke politik apo historija,
pse nuk e jep ti nje mendim tendin lidhur me temen,

edhe ne lufte jeta dhe vdekja ishin vazhdoni ritmin etyre .secial ne rrugen evete!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:36 am

Por ne forumin BK: nuk kam cka te shtoje, per nje gje keto ndodhin ne gjith boten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:37 am

ama sa jan te pranishme ne vendin ton si shqiptare,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:39 am

Rralle e hic.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 12:43 am

áshtu ti mendon por per fat te keq keto po behen cdo dite me te pranishme edhe ketu ne ks..me te vertet eshte keq ti thuhet cdo kujt bab,se nuk e meriton prandaj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:43 am

Drinii per te kujdesur per kombin tone duhet ta largojm se pari faren e keqe qe eshte mbrenda nesh e me pastaj te merremi me armiq te jashtem, tipa si ky njeri ka plot vendi yne, keta duhet likuiduar...mendim i imi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:48 am

Po ne rregull mi goce, edhe une nuk jame kundra, edhe sikur ti varin, por ne kemi pune me me rendesi nderkohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:49 am

po ja edhe une pajtohem me juve por ndoshta behet nje lloj sensibilizimi duke bere tema te tilla edhe ne forumin tone BK apo nuk eshte e drejte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:52 am

aa dhe ti lem anashe kto dukuri mendon ti po cilat jan ato pun me me rendesi mo djale. cilate. nese flasim per bashkimin kombetare se ty ketu te dhemb me shum kjo gje eshte bere tani me . me hapjne e autoudhes bashkimi veqe eshte bere. po thuj me mire te punojm per shqiptaret e cameris . maqedonis, preshev e bujanoce .

ama manjaket e till siq thot edhe e vogla siq e thret ti.me mire te pastrohet nje her teritori nga keto bisha .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:54 am

E drejte si jo, por po kam frig nuk e kalon 5 e une mendova me i mshu fshis me heret, hahahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 1:57 am

drejte si jo, por po kam frig nuk e kalon 5


dhe cfar do thuashe me ket???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 2:02 am

Ato tema qe nuk pe kaloin 5 po i merr fshisa, ewewewewe edhe ti dikun kame lexu ketu por ne cilen tem nuk pe di.
Kerkoj falje qe dola jasht teme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptySat Dec 05, 2009 2:04 am

e po duhet te beni kerkes ke admini te prejashtohen ate moderatore qe nuk jan te drejt me forumistet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyTue Dec 08, 2009 4:13 pm

Perse ndodhin kto gjera ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! EmptyWed Dec 09, 2009 4:54 pm

Perse ndodhin kto gjera ?

Sepse jo cdo njeri ka kontroll mbi epshet. nuk emeriton cdo kushe te quhet prinde,Cfar prite nga nje prind kur gjith diten ekalon me alkohol ne goje neper bare te ndryshme??
cfar prite nga nje parazit i till.per kete duhet te funksjojoj shteti ti mari te drejta mbi femijet. ne shtetet e perendimit nuk ke te drejt ta rrafshe femiun tende e ketu e dhunon e nuk e lejon te tregon.pse sepse e ke frytin tend dhe ki te drejt per cfar do mbi te ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !   Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë ! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Babai përdhunon të bijën 15 vjecare, lindin një vajzë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letra e nje babai per djalin e tij…
» Vepra 1000 vjeçare nga Ibn Sina
» HISTORIA E NJË KËNGE SHQIPTARE 600 VJEÇARE"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Psikologji-
Kërce tek: