Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mendoni qe ka lumturi ne jete!?

Shko poshtë 
+54
Agrone
meri
Aldo
Muja e Halili
Kastrioti
tina
Arber01
Xili
Eva0506
ylari
zeriatdheut
Fjona
feneri
Parapsikologu
njonidrenica
Nezir Myrta
stabili
Orfe@
MUHAMETII
beti
xhafa
Argent
Mister
loredana
murturi
spirito
xhavo_
rolling
lilu
rroni
Ago Muji
Ani
Albea
Hana
Urata
E_Bukura
Valdrini_pr
**Embelsira**
shpendi
leopardi
Euridika
Vista
rrebelja
shaban cakolli
Lea_uk
Sofra
tom sojer
dibranja
Anna
Sy kaltri
Kosovarja
azzurra
silvi
Beton
58 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 09, 2008 1:54 am

Çdo njeri kërkon të jetë i lumtur. Kjo është e natyrshme.Rruga e vetme për të qenë i lumtur është të jesh një personalitet, i vërtetë, i sinqertë dhe me zemër të vërtetë.Lumturia eshte nje lloj gjendje paqe dhe harmonie e njeriut me shoqerine dhe ambientin qe e rrethon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Argent
Anëtar
Anëtar
Argent


Male
Numri i postimeve : 244
Age : 47
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 09, 2008 3:15 am

Nese je i pastere do te jeshe i lumtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhafa
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 7
Registration date : 08/07/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyTue Sep 09, 2008 10:12 am

rrespkete dhe urime per temen po njeriu qe she gjithmon punen evet ne shpirt eshte i lumtur po ne jet nuk dihet deri ku arrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 10, 2008 12:38 am

Ka lumturi te ndryshme dhe se secili nga ne ka dicka qe e ben te lumtur, nese nuk eshte dashuria ateher simpatia, apo shoqeria, familja, d.m.th. nese une ndihem mire me rrethin tim dhe me duan, e i dua dhe kjo eshte lumturi, pra ekzistojne lumturi te ndryshme dhe secili nga ne ka nga nje ...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 10, 2008 2:53 am

Lumturin e kemi ne vete gjithmon mvaret sa e shfitzojm ate !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
beti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
beti


Female
Numri i postimeve : 103
Age : 41
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Sep 10, 2008 6:37 pm

lumturin nuk e bejn leku e bejm vet lumturin mvaret sa i ofrojm vetes te jemi te lumtur
selam krejtve qe jan te lumtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 11, 2008 11:09 am

Krejt varet nga personi se si e definon lumturine, apo cka quan ai lumturi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyThu Sep 11, 2008 12:16 pm

Lumturi ka, dhe ka me bollek, por, sa cudi!

1. E kerkojme ne menyre te gabuar ...

2. Kemi alergji ndaj lumturise se tjetrit ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Si të ndjehesh i (e) lumtur!   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 26, 2008 6:35 am

Psikologji

Si të ndjehesh i (e) lumtur!

Si të ushqesh harmoninë shpirtërore. Nuk bëhet fjalë për ndonjë filozofi të madhe. Mund të mendosh për të tjerët se janë fatlumë, të tjerë mund të mendojnë për ty. Dhe a e dini pse?! Sepse në të vërtetë nuk dimë se ç'ndodh brenda tjetrit. Lumturia mund të jetë e lindur por dhe sekreti, që shpiket dhe pastaj pasurohet.

Psikologët mendojnë se lumturia nuk është ekstazë e përkohshme por është gjenetike. Pa marrë parasysh se çfarë ndodh në jetën tonë, ne do të jemi të lumtur aq sa ajo "është e shkruar në genet tona". Sipas psikologut Dejvid Liken, që ka publikuar dhe një libër mbi këtë temë: “është shumë mirë që shumica e njerëzve në thelb janë të kënaqur me jetën e tyre sipas një konceptimi personal të kënaqësisë”.

Sipas tij “te shumë njerëz ekzistojnë mendime të gabuara dhe kontradiktore mbi atë se si mund të arrijnë fatin dhe lumturinë në jetë. Për shumë nga ata, pasuria, bukuria, fuqia apo pozita janë vendimtaret, që mund të bëjnë njeriun të lumtur. Por kujdes! Kjo nuk është fare e vërtetë!

Nëse ndihesh gjithnjë e më shumë për tokë ndiq këto këshilla:

1. Punëso mendjen !

- Njerëzit fatlumë kanë mendje krijuese dhe aktive.

2. Mendo me optimizëm

- Gjithë njerëzit e lumtur janë optimistë. Optimizmi mund të kultivohet. Pesimisti vazhdimisht ankohet përderisao ptimizmi përqëndrohet në zgjidhje të problemit.

3. Qesh!

- Është fiskultura e mendjes, shpirtit dhe trupit.

4. Fantazo!

- Imagjinata është një nga mënyrat e mira për të mashtruar trurin.

5. Shpërfill mendimet negative!

- Përpiquni që çdo mendim negativ ta shndërroni në atë pozitiv. Mendimet negative sjellin apati dhe gjendje depresioni.*

6. Zgjidh shoqërinë

- Ekzistojnë shokë të gabuar për gjendjen tuaj shpirtërore. Ata vazhdimisht ankohen për diçka, vazhdimisht ju kritikojnë. Largohuni nga njerëzit që veçse u kujtojnë se jeta është e vështirë.

7. Rregulli i artë!

- Mbani mend këtë fakt. Edhe pas ngjarjes më të keqe të mudshme që mund t'u ndodhë rikthimi në normalitet vjen për gjashtë muaj apo një vit.

8. Bëj atë që të pëlqen

- Merruni me gjëra të vogla që ju kënaqin dhe relaksohuni.

- Po si?

- Pushoni para se të lodheni

- Qetësohuni edhe në punë

- Femrat duhet ta kenë parasysh se relaksimi i shpeshtë i bën të duken të reja.

Ja dhe disa sekrete të vockla për të ndjerë lumturi dhe në punë:

- Largoni nga tavolina e shkrimit letrat e panevojshme. Mbaj vetëm ato që kanë të bëjnë me punët e ditës.

- Kryeni punët sipas rëndësisë.

- Mësohuni ta organizoni punën, t'u japësh detyra bashkëpunëtorëve dhe të dish të mbikqyrësh punën e tyre.

- Punoni me entuziazëm. Entuziazmi në punë të bën ta lësh mënjanë lodhjen dhe brengën.

* Depression(anglisht): Gjendje shpirtërore patologjike e njeriut, që shfaqet me një lodhje të përgjithshme, me dobësimin e guximit e të vetëveprimit, rënie shpirtëror
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili


Male
Numri i postimeve : 459
Age : 66
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 26, 2008 3:05 pm

Jo mendo por beso !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 26, 2008 4:47 pm

Lumturi ka,porduhet rrepatje per te e fituar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 26, 2008 10:07 pm

pak njerez jane te lumtur

e vetmja gje qe njeriun e ben te lumtur eshte dashuria e sinqerte, ndjehesh gjalle sikur i rilindur, ke zemren plot dhe nuk ndjen zbrastire - plot jete plot gjalleri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyFri Sep 26, 2008 11:45 pm

un jom shum i lumtur se familja e ime me bon te jom i lumtur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 56
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptySat Sep 27, 2008 12:22 am

Ka lumturi por kjo varet se cfare kerkon nga jeta!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptySat Sep 27, 2008 12:27 am

Ne çastet kur i shpeton rrjetit të merimanges që perpiqet te te asgjesojë dimensionet e unit, duke te perndjekur edhe ne çdo levizje e postim, eshte lumturiiiiiiiiiiiiii!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyMon Oct 27, 2008 6:58 pm

ne familje e ne shoqeri ka shum lumutri
NE DASHURI ASPAK
sepaku un se kam perjetu akoma!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 1:57 am

Pse flete per diqka qe nuk e ke provu? Thuaj qe mundet ose s'mundet, sepse nuk e kam provu. E jo ne kete menyre siq je shprehe....Mos u rrebelo kur te theme se jeni femijaqe !

Lumturia eshte pjese-pjese si ne familje, shoqeri apo dashuri. Per nje moment e ke dhe te ik te kthehet prap e keshtu me radh....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:02 am

Premtimi shkruajti:
Pse flete per diqka qe nuk e ke provu? Thuaj qe mundet ose s'mundet, sepse nuk e kam provu. E jo ne kete menyre siq je shprehe....Mos u rrebelo kur te theme se jeni femijaqe !

Lumturia eshte pjese-pjese si ne familje, shoqeri apo dashuri. Per nje moment e ke dhe te ik te kthehet prap e keshtu me radh....


Un kam drejt mu shprehh qysh tme pelqen, e ti je i fundit qe mundesh mem ndalu!!!
shprehna qysh tme pelqen qysh tme teket
edhe tema po thot qka mendon ti si person, un mendimin tem e dhash ti jepe tonin edhe qaq ma shum nuk duhet.....

aspak nuk rebelona kur me thu qe jam femijaqe sepse bona kishe spe lexoj, se asht diqka qe spom pershtatet per trupi e per men!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:13 am

NUk thash qe s'keni te drejte, apo qe une jam ai qe te ndali. E sheh se keni probleme te shumta...Thashe se, mos u pergjigje ne ate menyre qe te tjereve me u dhene arsye me mendu per ju ate qe po mendoj une...E kisha per te miren tende edhe kete here. Perveq kesaj te keshillova se si do duhej te pergjigjeshe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:18 am

Premtimi shkruajti:
NUk thash qe s'keni te drejte, apo qe une jam ai qe te ndali. E sheh se keni probleme te shumta...Thashe se, mos u pergjigje ne ate menyre qe te tjereve me u dhene arsye me mendu per ju ate qe po mendoj une...E kisha per te miren tende edhe kete here. Perveq kesaj te keshillova se si do duhej te pergjigjeshe...

sa te me japish mu kshilla perdori per veti se ki nevoj ma shum se un!!!

edhe un e shprehi ktu ate qka e ndjej spo du me pas shum ftyra...dmth ate qka menojn antart nese kuptojn qka kam shkru ashtu edhe jam!!!
un ktu shprehna qysh jam ne jeten tem te perditshme e nese dikuna si pelqen zoti na lashst shnosh skem qka me bo....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:28 am

Une prej keshillave dhe kritikave jam ketu...Ata qe ma kan be rrafsh perveq se s'me kan pelqy, as qe kam pas qejf syt me ju pa. E ju, nese jeni mesu ( fatkeqesisht) veq me ta bo rrafsh, veq me te dhene komplimente, jeni rritur si femija i perkedhelur, atehere shume mire po ta imagjinoj se ku (s)ke me qen pas nje kohe...Kujdes nga rruga e drejte..., sepse vetem te hendikepuarit zgjedhin kete rruge!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:32 am

Premtimi shkruajti:
Une prej keshillave dhe kritikave jam ketu...Ata qe ma kan be rrafsh perveq se s'me kan pelqy, as qe kam pas qejf syt me ju pa. E ju, nese jeni mesu ( fatkeqesisht) veq me ta bo rrafsh, veq me te dhene komplimente, jeni rritur si femija i perkedhelur, atehere shume mire po ta imagjinoj se ku (s)ke me qen pas nje kohe...Kujdes nga rruga e drejte..., sepse vetem te hendikepuarit zgjedhin kete rruge!

jo apsolutisht kerkush ne ket bot nuk egziston qe merr vetem komplimente, nuk e di, spaku mu ne ket jeten teme sme ka ra me pa, edhe pse sigurt kam pa ma shum se ti, jo qe kam dasht po fati jem ka qen ky......

keshtu qe sjom rrit si fmi i perkedhelur, ku kam arrit sot e ku ka me arrit ne te ardhmen ka mu kon prej punes teme, edhe prej rruges qe kam me zgjedh se "fakteqsisht" sme ka qillu babi as mami milioner me ma lon pasurin mu!!! (shembull ke ky i fundit)

te pershendes per sonte naten e mir

merri senet ma larg zemres!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:36 am

Kjo qe thuani ju, eshte shume kontradiktore me ate qe shpreheni ne forume dhe ne replika me njerez, apo veqmas me mua! Keshtu qe, po silleni sikur pasqyra ne diell !

E dita qe do ik, sepse keshtu e kan femrat shqiptare ( nje pjese jo e vogel).

Ju, mos e merrni gjithqka per shaka, sepse nuk jeni e vogel apo?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:39 am

Premtimi shkruajti:
Kjo qe thuani ju, eshte shume kontradiktore me ate qe shpreheni ne forume dhe ne replika me njerez, apo veqmas me mua! Keshtu qe, po silleni sikur pasqyra ne diell !

E dita qe do ik, sepse keshtu e kan femrat shqiptare ( nje pjese jo e vogel).

Ju, mos e merrni gjithqka per shaka, sepse nuk jeni e vogel apo?

po ik thjesht sepse asht ora 1 i nates e ka mu qu ne ora 6 te mengjesit per me punuuu, sjom badiavgji une si ti e tjerat femna shqiptare apo qka do qofshin!!!!
neser me pret nje dit e lodhshme! ma mir me shku me pushu pak!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Vizitor
Vizitor
avatar



Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 EmptyWed Nov 12, 2008 2:44 am

Hahahhahah, qka me bo. Une kam qellu me "fat", po me punon baba ! Mjere ajo pune per ty qe e punon. Me qeto mend s'po besoj, veq nese ndryshon aty po, ahahahha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoni qe ka lumturi ne jete!?   Mendoni qe ka lumturi ne jete!? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mendoni qe ka lumturi ne jete!?
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» DREJTSHKRIMI LUMTURI NDJEN KUR E SHKRUAN BUKUR GJUHEN
» Pika ime Lumturi shpirtëzuar në sytë e mi Aleksandra Shabani
» Mendimi pozitiv në jetë
» Poezia qe don të thotë jetë!
» A ka jetë në planetet e tjera?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Psikologji-
Kërce tek: