Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina

Shko poshtë 
+23
mujota
arberia
Politikani
hekrem
rrimtaf
Medalim
shqipdon
tosybell
fatbardhi
Xili
Kostandin
miradie
Prof Xhavit Dalloshi
Atdhetari
xhema
kaqurrelja
Driniiiii
detektivi
BashKom
Xhevati
xhiti
Sportisti
......
27 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyTue May 17, 2011 12:04 pm

Dobruna: Unë e dënova me pushkatim Blerim Kuçin
Shpërndaje18 Postuar: 9:01 / 17.05.2011 Komente: 0

Ish kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, Sokol Dobruna, e pranon publikisht se e ka gjykuar kryetarin aktual të Suharekës, Blerim Kuçi dhe e ka dënuar me pushkatim.
Në një intervistë për Kohën Ditore, ish udhëheqësi i Shërbimit Juridik të UÇK-së në kuadër të të cilit shërbim ka funksionuar edhe gjykata, thotë se arsyeja pse e kishte dënuar me pushkatim ishte dezertimi nga ushtria.

Dobruna që tashmë i ka mbushur 70 vjet flet, siç thotë ai “pa padron”, për të gjitha ngjarjet e UÇK-së. Ai ka thënë se Kuçi nuk ishte pushkatuar për shkak se nuk kishte mundësi që të rreshtonte një brigadë ushtarësh para të cilëve duhej të kryhej pushkatimi dhe mungesave e plumbave të manovrave.

Themeluesi i Gjykatës Ushtarake dhe i ligjeve me të cilat kishte funksionuar kjo gjykatë thotë se asnjë person nuk është ekzekutuar me vendim të saj.

Ai nuk e fsheh se po të kishte kohë, shumë persona që ishin në burgjet e UÇK-së do të gjykoheshin me pushkatim dhe do të ekzekutoheshin. Dobruna që tash ushtron funksionin e avokatit në Gjakovë nuk ka asnjë fije mëshire për disa njerëz që ai i quan spiunë.

“Spiunët vriten gjithkund”, thotë ai. Dobruna flet edhe për Gani Gecin, për rastin e të cilit shprehet se nuk ka informacion. Mirëpo, përkrah deklaratën e Azem Sylës se nëse ish komandanti i përgjithshëm i UÇK-së ka urdhëruar vrasjen e Gani Gecit-ka bërë mirë!

Dobruna në këtë intervistë të dhënë pas shumë vjetësh pranon se gjatë luftës janë bërë gabime. Gabimet më të mëdha sipas tij, janë bërë me rastin e mosbashkimit të UÇK-së dhe FARK-ut.

Po të ndodhte ky bashkim, Dobruna thotë se Kosova do të ishte në pozitë shumë më të mirë.

Ai tregon një rast të takimit me Tahir Zemajn, të cilin, siç thotë Dobruna, e kishte lutur Ramush Haradinaj të bashkoheshin duke pranuar që të bëhej edhe zëvendëskomandant.

Mirëpo, Zemaj, sipas Dobrunës, nuk kishte pranuar duke ikur nga Kosova me 1.800 ushtarë.

Sokol Dobruna flet edhe për procesin hetimor kundër Fatmir Limaj, të cilin e vlerëson lart. Dobruna thotë edhe se i ka vizituar shpesh burgjet e UÇK-së. Po kështu shprehet se e njeh mirë dëshmitarin kundër Limajt të koduar si dëshmitari “X”. Ia ka bërë të qartë prokurorit Maorizio Salustro se nuk do të pranojë të dëshmojë edhe po qe se do ta ketë fatin e Blerim Kuçit që të vuaj një muaj burg. /Telegrafi/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 113
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptySat May 28, 2011 12:52 am

Jahjaga: Pres me padurim miqësinë midis Kosovës e Serbisë


VARSHAVË- Presidentja e Kosovës nga Varshava ku ka marr pjesë në samitin e vendeve të Evropës Qendrore ka pohuar para lidërve botërore se po e pret me padurim ditën kur Kosova dhe Serbia të bëhen miq.

Jahjaga deklaruar se Kosova ka marrëdhënie të shkëlqyera me shumicën e fqinjëve të saj, ndërkohë që po bën çmos për të kthyer një faqe të re në marrëdhëniet me Serbinë.

“Përkundër të kaluarës sonë, Kosova dhe Serbia duhet të jenë fqinj dhe një ditë ne gjithashtu do të jemi miq. Kjo është e ardhmja jonë dhe unë me padurim e pres atë ditë”, ka thënë Jahjaga.

Ndër të tjera presidentja e Kosovës ka folur për ndërhyrjen e NATO-s dhe zhvillimin e mëparshëm të Kosovës, me ndihmën e ndërkomëtarëve. Ndërkohë që ka pranuar se vendi po përballet më sfida të ndryshme, si sundimi i ligjit, që sipas saj janë si pasojë e “tranzicionit të vonshëm dhe arritjes së vonuar të shtetësisë, si dhe problemet e mbetura me Serbinë”.

Presidentja e Kosovës ka vlerësua se e ardhmja më e mirë për tërë rajonin e Ballkanit do të jetë kur të gjitha shtetet përfshirë edhe Republikën e Kosovës të integrohen në Bashkimin Evropian.
(e.m/rel/BalkanWeb)




Kjo deklarate e znj. "Presidente"i bie se sikur shqiptaret te ishin agresor e jo shkijet !
Ptuh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptySat May 28, 2011 7:25 pm

ATDHETARI- ketu je shum i saket dhe ktu jam me ty, se ska gjé nga kjo lop e Bit pazarit....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptySat May 28, 2011 8:51 pm

kete fare grua e kane zgjedhe pershkak se eshte bashkpunetore e serbise
ska gje nga kjo sepse kjo eshte multietnike deri ta shkaterrojne ne palce kosoven
aty ku ka me shume se 2 mije banore aty do te jete komun e minoriteteve ,pershesh e benen kosoven.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 02, 2011 12:16 pm

Atifete dhe Ilir: Mos na bëni horë
Shpërndaje4 Postuar: 0:51 / 2.06.2011 Komente: 0



Nexhmedin Spahiu

Presidentja Jahjaga na turpëroi në Varshavë ndërsa Ilir Deda në Beograd në duelin televiziv me ministrin e Brendshëm të Serbisë, Ivica Daçiq.

Dy veta turpëruan Kosovën javën që shkoi. Është presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Këshilltari i parë i saj, Ilir Deda. Presidentja në samitin e presidentëve të Evropës Qendrore në Varshavë kurse këshilltari i Parë i saj në Radio Televizionin e Serbisë në Beograd.
Presidentes Jahjaga iu dha shansi historik që vizitën e parë jashtë vendit si presidente ta ketë në një takim me presidentë të Evropës Qendrore dhe me presidentin më të fuqishëm të globit, Barack Obama. Ky ishte një rast ideal që Kosova të jepte një mesazh komunitetit ndërkombëtar. Mesazh jo më i gjatë se dy fjali që do të përcillej në mediat botërore. Aq më parë që për shkak të pjesëmarrjes së saj e bojkotuan samitin presidenti serb dhe ai rumun. Ky rast u paraqitet presidentëve të shteteve të vogla shumë-shumë rrallë.

Më pranuan si të barabartë”! Vallë çfarë ka menduar Atifetja? Se e kanë ftuar atje t’i lajë pjatat e presidentëve!

Por presidentja as që kishte idenë se çfarë mesazhi t’i jepte botës. Ajo kishte hallin se çfarë mesazhi t’i jepte opinionit kosovar. Dhe ky mesazh ishte mëse idiotik: “Më pranuan si të barabartë”!!! Vallë çfarë ka menduar Atifetja? Se e kanë ftuar atje t’i lajë pjatat e presidentëve?! Po me vetë faktin se je ftuar në takim homologësh do të jesh e barabartë, përndryshe nuk të ftojnë fare. Nuk ftohen presidentet për të larë pjatat e presidentëve tjerë. Ka njerëz profesionistë për këtë punë. Presidentja e Kosovës, nuk e kishte idenë e asaj çfarë po ndodhte në samit, kjo gjë shihej që nga qëndrimi i saj në samit e deri te bartja e çantës e bërë gati si për kanagjeq. Por presidentja mund të shfajësohet se ishte hera e parë dhe se asaj i mungon minimumi i përvojës politike. Gjithsesi kjo nuk i jep drejtë që të mos konsultohet me njerëz që kanë një lloj përvoje në këtë punë.

Debakli i Ilir Dedës në Beograd

Turpi më i madh për Kosovën është debakli që pësoi Ilir Deda në duelin televiziv me Ministrin e Brendshëm të Serbisë, Ivica Daçiq. Një pjesë të këtij faji e mban edhe autori i këtyre rreshtave. Kohë më parë më thirri një nga organizatorët e televizionit publik të Serbisë (RTS) që ta propozoja dikë për duel televiziv me ndonjërin prej zyrtarëve serbë. Mëqë unë kam qenë tre herë në këtë emision mu lutën që tu propozojë dikë tjetër. Propozova Adem Demaçin, por Demaçi u kishte kërkuar pesë mijë euro për pjesëmarrje në emision dhe atyre u ishte dukur ofendim. U propozova Azem Vllasin, por ai ndodhej në Amerikë. U propozova Lutfi Hazirin, por Lutfiu edhepse kishte pranuar u ishte shmangur me arsyetime të agjendës së ngjeshur. U propozova Ardian Gjinin, por ai kishte pranuar vetëm deklaratë përmes telefoni.

Më shkrepi në mendje Ilir Deda dhe ua propozova. Ua dhashë numrin e tij të telefonit me shpresën se Iliri është djalë inteligjent dhe këdo që ta ketë përballë do të mund ta sfidojë. Kur mora vesh se do ta ketë Daçiqin u lehtësova akoma më shumë. Prita që Iliri do të dalë fitues. Por e pashë se paskësha gabuar rëndë. Që nga fillimi i duelit e deri në përfundim Daçiqi doli ngadhënjyes. Në asnjë çështje që u diskutua Iliri nuk arriti të poentojë. Asnjë pyetjeje të Daçiqit nuk i dha përgjigje dhe asnjë pyetje të moderatores nuk iu përgjigj. Derisa Daçiqi e bombardonte me pyetje Ilirin, ai nuk arriti t’ia shtronte qoftë edhe një pyetje të vetme Daçiqit.

Përgjigjet “shmeki” mund të ta mbulojnë mosdijen në ndonjë rast, por jo gjatë gjithë emisionit

Ilirit i mungonte dija elementare për historinë qoftë shqiptare qoftë serbe. Gjithë mosdijen e vet përpiqej ta mbulonte me përgjigje “shmeki”. Por përgjigjet “shmeki” mund të ta mbulojnë mosdijen në ndonjë rast, por jo gjatë gjithë emisionit. Nuk është e thënë që të jesh historian që të kesh dije elementare nga historia. As Daçiqi nuk është historian, por ai tregoi se di diçka nga historia. Nuk ishte aspak “shmeki” kur Daçiq thoshte se “Serbia e ka çliruar Shqipërinë nga Turqia” dhe Iliri u përgjigj “por kjo ka ndodhë para 100 viteve. Me mosdijen e vet Iliri ia vërtetonte Daçiqit gënjeshtrat, por më e tmerrshmja ishte se ai nuk kishte përgjigje as për të tashmen e as për të ardhmen e Kosovës. Nuk kishte përgjigje as për faktin se si do të kompletohet Kosova si shtet.

KA STUDIU NE AMERIK NUK E DIN HISTORIN E VET, QFAR SHIZOFERENIE -HIPOKRIZI-IDIOT JO KSHILLTAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 02, 2011 1:23 pm

ku bene politik femijet si Ilir Deda
o xhem keta jane djemt e titisteve komunisteve bashkpunetore te serbise
keta i shkojne udhes se babait te tyre..
prej pelles keqe nuk del pjell e mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 02, 2011 1:34 pm

https://www.youtube.com/watch?v=8XSEzD_lULI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 02, 2011 1:37 pm

shiqoni debati Ilir Deda daciq
qfare femije ehste ky ilir dedoviqi ,kush ja mesoje ketij te riu gjuhen serbe
nana ,qka e ka ***** si e mesoi serbishten
dhe shiqo qe fare se njef historine ,dhe daciq bene hajgare me te
keshtu eshte kur na prezentojne njerez gjysme shqiptare gjysme serb
marre marre marre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 02, 2011 9:18 pm

Spahiu porosit Daçiqin: Larg duart nga Kosova
Publikuar: Sot, më 02 qershor 2011


Spahiu porosit Daçiqin: Larg duart nga Kosova
Tiranë, 2 qershor - Deklarata e zv/kryeministrit serb, Ivica Daçiq për ndarjen e Kosovës mes Shqipërisë dhe Serbisë ka ngjallur reagimin e Aleancës Kuq e Zi. Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu deklaroi sot se kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm, ashtu si pavarësia e këtij shteti, ndërsa i bëri thirrje kreut të shtetit serb Boris Tadiq se ka ardhur koha që ai të merret me të drejtat e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë.
“Kam një mesazh të qartë për Tadiqin apo Daçiqin, kufinjtë e Kosovës janë të paprekshëm. Askush nuk mund të luajë me pavarësinë e shtetit të Kosovës. Tadiq apo Daçiq ka ardhur koha të merren me statusin dhe të drejtat e shqiptarëve që jetojnë në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Nëse duan të diskutojnë për të drejta brenda kufirit serb jemi gatshëm të flasim për statusin e shqiptarëve, por larg duart nga Kosova”, tha Spahiu, transmeton Balkanweb.
Gjatë fjalës së tij, Spahiu i bëri thirrje dy qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë të nisin negociatat për ta shpallur 10 qershorin, ditën e Lidhjes së Prizrenit, festë kombëtare.
“10 qershori është Lidhja e Prizrenit, një ditë shumë e rëndësishme. Do t’i propozoja të dy qeverive të nisin procedurat për shpalljen e 10 qershorit për ditë feste kombëtare”, tha Spahiu.
Duke folur për arrestimin e gjeneralit famëkeq Ratko Mlladic, Spahiu tha se Serbia nuk mund t’i lajë duart kaq shpejt. Duket t’i kërkohet falje shqiptarëve, për trupat e pagjetura ende, tha Spahiu më tej.

RRESPEKT ALEANCA KUQ E ZI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 113
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyFri Jun 03, 2011 12:00 am

Tadiç, pranon bashkimin Kosovë-Shqipëri, "me kompensim"
Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë mund të ishte një zgjidhje, nëse me atë rast edhe Serbia do të fitonte territor si kompensim



Në një intervistë të tij dhënë gazetës gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung, kryetari i Serbisë, Boris Tadiç ka folur veç tjerash edhe për Kosovën gjegjësisht për çështjen e shtruar kohëve të fundit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Këtë çështje ai e ka përmendur në kuadrin "zgjidhjeve praktike" që mund të pranohen nëse ato sigurojnë paqe të qëndrueshme në regjion.
Tadiç, lidhur me bashkimin e Kosovës me Shqipërinë ka thënë se ajo mund të ishte një zgjidhje, nëse me atë rast edhe Serbia do të fitonte territor si kompensim.
"Kush e lexon historinë, mund të identifikojë në Shqipërinë e Madhe planin afatgjatë të shqiptarëve. Si synim i njüëanshëm, sipas tij "Shqipüeria e Madhe" është shumë e rrezikshme, mirëpo, nëse ajo është pjesë e një zgjkidhjjeje më të madhe, ne `mund të jetojmë me të`". Do të ishte fjala për një marrëveshje "me të cilën të gjitha palët fitojnë nga diçka dhe e cila do të krijonte një zgjidhje të qëndrueshme, Paqe dhe stabilitet.
Tadiç, që paku në mënyrë indirekte ka lënë të kuptohet se Serbia, si kundërvlerë për njohjen e pavarësisë së Ksoovës do ta priste bashkimin e republika Srpska-s me Serbinë.
"Nuk them se Shqipëria e Madhe është një ide e mrfekullueshme. Unë po ashtu nuk besoj se as Serbia e Madhe është zgjidhje e mirë. Ashtu sikundër që jam edhe kundër ndarjes së Bosnjës. Unë jam kundër një politike e krijimit të shteteve më të mëdha. Mirëpo, le të përpiqemi, që të gjejmë zgjidhje praktike për problemet", ka thënë veç tjerash Tadiç për gazetën gjermane "F.A.Z." (ai)


http://www.botasot.info/def.php?category=43&id=121773
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyFri Jun 03, 2011 3:41 pm

Mekta politikuaj servila qe i kemi ne te gjitha trevat tona ne krye me SALEN esht shum e kapshme,dhe e nytyrshme ,por shpresom se do i ndal ndokush.....??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptySat Jun 04, 2011 2:55 pm

me salen e ka shume lehte te naj coptojne edhe shquperine
sepse ky veq fali detin grekut po do te fale edhe shkodren se tiranen gjysmen ja ka dhane miqeve te vet fazliqit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyMon Jun 06, 2011 10:49 pm

Tadiq “nuk e jep” Kosovën për BE-në


Bruksel, 6 qershor - Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq ka filluar të frikohet se Serbia do të vije në pozitë të palakmueshme në raport me Kosovën. Gjatë një vizite që bëri në Bruksel, Tadiq ka thënë se me asnjë kusht, as në mënyrë eksplicite e as implicite, nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe sipas tij, kjo është vija e kuqe e Serbisë, njoftojnë media e serbe.

“Ekzistojnë shtete që dëshirojnë ta vënë Serbinë në situatën, që, për të përfituar statusin e kandidatit për anëtare në BE dhe për fillimin e bisedimeve, të bëjë edhe një hap më tej, por kjo nuk do të ndodhë”, ka thënë Tadiq duke aluduar në njohjen e pavarësisë së Kosovës.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyTue Jun 07, 2011 10:26 am

jo more jane propaganda serbia ska asnje kushte per kosoven
ajo se shpejti do te futet ne evrop e me vone kosova permes serbise
sepse kosova eshte republik ne kuader te serbise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyMon Jun 13, 2011 11:45 pm

A nuk paska ndonje lajme nga ks, ncncncncncnc################
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyTue Jun 14, 2011 5:18 pm

Kompirat kishin me bollek sivjet ne kosove...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyWed Jun 15, 2011 1:30 am

E ku i pave ti patatet ...? Edhe nentok po gjurmon hallal te koft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyFri Jun 17, 2011 1:29 pm

po ska tjeter sen atje qe prodhohet perveq kompirav edhe keto me pakic.
Hulumtimet behen nen toke e permbi toke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyWed Jun 22, 2011 8:11 pm

Nuk paska as nje lajme sot nga kosova?... Volla ju ne ks po fleni ne gjume, zgjohi o popull se gjumite askushe nuk jakapare hajrin...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 28
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyWed Jun 22, 2011 11:54 pm

E po mire e ke Drini,se gjumi i rrit femijet,por populli qe bije ne gjume.....zhduket!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 23, 2011 3:42 pm

nuk ish e vertet, ata popuj qe flejn zhduken, aj ne qe 3000 mij vjet po flejm dhe prap se prap po dalim ne mengjes, bile muj me than se i kem qit do pun kryesore bash n´binar qysh duhet, ma mir ska qysh.....
jem far interesante spona rrok kurrfar rabbushi.....!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 28
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 23, 2011 3:59 pm

E po ne si popull nuk kena fjet......Jo!!Se historin nuk munemi ta shkruajm me endrra.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 23, 2011 7:48 pm

Po po mire e ke Mujota se ku far shteti yne i ri ende ka nevoj mu rrit, se mjaf e zvoglune, nuk ka mbetur nje grusht, me gomar per nje dite i sillesh rrethe...
Kishin ber mire, vetvendosje qe kishe protestu, edhe qytetin ne funde e kishin pastru, ky isa i mustafajve nuk kishe me nevoje me da bugjet per pastrimin e qytetit, ket pune po dojke me ja len VV.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 28
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 23, 2011 7:51 pm

E po s'do doja qe vertet te ishte keshtu,por cfare te bejme.....keshtu eshte!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 EmptyThu Jun 23, 2011 7:58 pm

Cfar te bejme, lehte e keni ne cdo jave nga 10 mije, ups ngatrrova gjeret simbas policis se ks 1500 protestus, 10 mije protestus e pastroni qytetin eshte mbushur me mbeturina qytetin, dhe kurseni bugjetin e popullit. Punen askushe nuk pe done...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 19 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina
Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 26Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Lajme nga Shqiperia
» Lajmet nga Rajoni
» Askush se kujtoi
» ÇFARË ËSHTË PRISHTINA PËR SHQIPËRINË ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: