Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Komisar Katani;- Jam shqiptar.

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty
MesazhTitulli: Komisar Katani;- Jam shqiptar.   Komisar Katani;- Jam shqiptar. EmptyFri Mar 14, 2008 10:12 pm

Komisar Katani;- Jam shqiptar. PALCIDO_550x451

“Jam shqiptar, ndihem i tillë dhe nuk kam pse ta mohoj. Gjyshi im nga ana e babait ishte shqiptar dhe ka emigruar drejt Italisë së Jugut në vitet 1600”, - kështu është rrëfyer dje para mediave, gjatë vizitës së tij në Shqipëri, aktori i njohur për shqiptarët me rolin e komisar Katanit te seriali “Oktapodi”, Mikele Plaçido. Pas rolit te filmi “L’Amerika”, Plaçido ka pranuar të interpretojë një rol episodik edhe në filmin e regjisorit Pirro Milkani, “Trishtimi i zonjës Shnajder”. Ai luan rolin e kontit. Plaçido ka deklaruar: “Jam krenar për origjinën time, që është nga këto male dhe me kënaqësi do të pranoja ndonjë ftesë për një bashkëpunim tjetër me shqiptarët”. Aktori i njohur ka ndjekur për herë të parë filmin, ku ai interpreton, në kinemanë “Millenium II” në Tiranë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty
MesazhTitulli: Re: Komisar Katani;- Jam shqiptar.   Komisar Katani;- Jam shqiptar. EmptySat Mar 15, 2008 2:57 am

Petrit kola te pergezoj per kete teme si dhe te falemenderoi per keta informata qe sjelle ne forum;

Nese e kam kuptuar mire Komisar katani njihet me emrin (Michel Placido) si dhe disa filma te ti kam pare si ''Caterina va in Citta'' etj

Dhe eshte ki ne foto apo jam gabim sa i perket Temes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty
MesazhTitulli: Re: Komisar Katani;- Jam shqiptar.   Komisar Katani;- Jam shqiptar. EmptySat Mar 15, 2008 3:09 am

“Oktapodi”, ka qene nje seri shuume shume e mire dhe me sa kam degju ka pas te per teme ngjarje te vertete ?!??madheshtine ia ka shtu pikerisht Mikel Plaçido . Eshte nformacion qe po e degjoj per here te pare dhe gjithashtu falenderoj te nderuarin PetritKola per keto te dhena .
Shqiptaret kudo qe jane ,japin njerez te zott,le te shpresojme (dhe besoj)se njerez te medhenje (qe gjithsesi ka) do te kene rast dhe mundesi te tregohen edhe perbrenda trojeve t'tona dhe te ndertojme dhe nderojme Shqiperine ashtu si e meriton ;
nje zonje a randë si i ka hije ..
nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty
MesazhTitulli: Re: Komisar Katani;- Jam shqiptar.   Komisar Katani;- Jam shqiptar. EmptySat Mar 15, 2008 5:26 am

Foto eshte e Katanit...

Populli jone eshte gjenial.

Nje muzikant ka qene ne France George Arvanitas...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty
MesazhTitulli: Re: Komisar Katani;- Jam shqiptar.   Komisar Katani;- Jam shqiptar. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Komisar Katani;- Jam shqiptar.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiptar apo Kosovar
» Me çka mburreni si Shqiptar?
» Filma Shqiptar
» Edhe unë jam shqiptar...
» O sa mirë me qenë Shqiptar!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: