Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Share | 
 

 Bashkimi i trojeve shqiptare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Bashkimi Kombėtar-amanet i dėshmorve   Fri Aug 31, 2007 1:28 pm

Qė nga luftėrat e Ilirėve e deri nė ditėt e sotme,populli ynė e ruajti qenien e tij kombėtare vetėm nė saje tė luftrave qė i bėri pėr Ēlirim.
Populli Shqipėtar gjithmon i bėri luftrat pėr liri dhe pavarsi kombėtare,kėto luftėra sa ishin tė vėshtira po aq ishin tė lavdishme.Nga kėto periudha luftėrash dolėn edhe organizime tė caktuara kombėtare.Epoka e luftėrave ēlirimtare nėn udhėheqjen e Skėndėrbeut u bė epok frymėzimi i vazhdueshėm pėr kryengritjet ēlirimtare,deri nė ditėt e sotme.

Pa tjetėr se ėshtė e nevojshme qė kjo rrugė tė mos ndalet deri nė realizimin definitiv i cili do tė jetė Bashkimi i Kombit i Atdheut.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Mar 29, 2008 3:47 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 8740
Registration date: 23/08/2007

MesazhTitulli: Bashkimi KOMBETAR   Fri Aug 31, 2007 3:05 pm

Sofra,ka inicuar nje teme sa te mire,aq te rendesishme per shqiptaret,pra ideja pere berjen e "Bashkimit kombetar" shqiptar,ashtu si e beri bashkimin Gjermania.Gjermania kishte ne gjirin e saj burra te menqur,te guximshem,politikaj te medhenj,qe parase te merrnin kete nisme ishin te vetdijshem per sakrificat,por ashtu ishin te vetdijshem,qe ēeshtjakombetare duhet te vihet ne vijen e zgjidhjes.Ata e moren kete hap,kuptohet me plot sakrifica,por me menquri dhe guxim,dhe ia dolenmbare.
Dikush bene pyetjen:A nuk kane shqiptaret njerez te tille?
Po,dhe Shqiperia ka nxjerrur burra te menqur,dhe jo rralle here edhe te njohur deri te mrekullitee botes per veprat e tyre,por.......
Por intelegjenca jone,ose e ka te ndaluar te beje frymemarreje nepolitike,ose eshte e denuar te mbuloi ne mjegullajen politike,turpin e politikajve qe nuk jane politikaj.Faji i tyre neper shekuj po paguhet me gjakun e shqiptareve qe po vriten nen thundra te huaja.Shqiptareve ju duhet mbajteja e nje kuvendi mbarekombetar,i nisur dhe i lene disa here per gjysme.Ne ate kuvend,kjo intelegjence duhet te mblidhen e te thone fjalen e tyre te fundit,te mbajne Kuvendin qe ven shqiptaret ne zgjidhjen eēeshtjes kombetare,por veq intelegjences iu nevojitet edhe guximi,pregaditja per te u sakrifikuar.Ndryshe,shqiptaret edhe tutje do te mbeten te coptezuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar


Male
Numri i postimeve: 272
Vendi: Prishtina/MEdvEgJė
Registration date: 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Wed Sep 12, 2007 12:53 am

fla Ndonse personalisht jam shum pesimist ne ket drejtim me gjithat mendoj se me nje angazhim mbare kombetare kuptohet duke na pri prijsit tane politik do arrihej nje bashkim i qendrushem kombetar.
Nese Bashkimi kombetar nuk do arrihej ne harta apo vija kufitare ateher shqiptaret se paku duhet ti bashkoj kultura,ekonomia,turizmi si dhe shum qeshtje tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Wed Sep 12, 2007 12:22 pm

Me nje organizim mbare kombtare e paqesor s'pari duhet ''mendoj'' te filloin ne Tiran te lypen te drejtat e popullit per bashkim....ashtu siē vepraun ne Gjermani populli gjerman...me demostrata paqesore.

Teme shume e mire Sofra..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Thu Sep 13, 2007 1:49 am

INTEGRIMI EUROPIAN KALON NGA BASHKIMI I SHQIPTARĖVEShkruar nga Koēo DANAJ

05 September 2007

Fillimisht vetėm pėr kujtesė: Sipas statistikave, nė Ballkan afėr 10 milion grekė, qė tė gjithė jetojnė nė njė shtet qė quhet Greqi. Pėrsėri sipas statistikave, nė Ballkan afėr 8 milion serbė, jetojnė nė njė shtet nė Serbi dhe tė tjerėt nė Bosnjė e nė Kosovė. Dhe duke vazhduar me statistikat, rreth 8 milion shqiptarė qė jetojnė nė Ballkan kanė kėtė shpėrndarje: 3.5 milion jetojnė nė njė shtet qė quhet Shqipėri, 2 milion jetojnė nė njė Protektorat qė quhet Kosovė, 100 mijė jetojnė nė njė shtet tjetėr nė Serbi, 700 mijė jetojnė nė njė shtet tjetėr nė Maqedoni, 60 mijė jetojnė nė njė shtet tjetėr nė Mal tė Zi, afėr njė milion jetojnė nė Greqi dhe afėr 500 mijė nė Itali. Jo vetėm pėr kujtesė, por edhe analizė

Dhe pėr tu bėrė mė konkret, duhet thėnė se qytetarėt grekė punojnė pėr begatinė e zhvillimin e Greqisė dhe tė vehtes sė tyre. Qytetarėt serbė nė shumicė dėrrmuese punojnė pėr zhvillimin e Sėrbisė dhe tė vehtes sė tyre. Ndėrsa shqiptarėt janė mė ndryshe; gjysma e tyre punon pėr Shqipėrinė dhe pėr vehten e tyre, 2 milion qė jetojnė nė Kosovė punojnė pėr protektoratin e OKB, ata qė janė brenda shtetit maqedon punojnė pėr zhvillimin e njė shteti tjetėr siē ėshtė Maqedonia. Shqiptarėt e Luginės sė Preshevės punojnė pėr zhvillimin e njė shteti tjetėr siē ėshtė Serbia. (Trojet e mija, shteti i tjetrit). Pra kemi njė thyerje, kemi tė bėjmė me njė paradoks unikal. Duke lėnė jashtė analizės atė qė quhet emigracion ekonomik apo diasporė, kemi tė drejtė tė themi : Pėrse kjo padrejtėsi ? Pėrse nga 8 milion shqiptarė, vetėm 3.5 punojnė pėr Shqiperinė, ndėrsa tė tjerėt punojnė pėr OKB, pėr Serbinė, pėr Malin e Zi, pėr Maqedoninė ? Pyetja ėshtė e drejtė, pėrgjigja ka qenė dhe mbetet e padrejtė.

Fuēi - baruti apo oaz mirėqenie

Ėshtė i njohur nga ata qė merren me ballkanistikėn nocioni politik Ballkani – fuēi baruti. Dhe nė qoftėse bėjmė njė analizė tė pjesshme tė shekullit qė sapo shkoi dhe ngjarjeve tė tij, arrijmė nė konkluzionin se nocioni «Ballkani – fuēi baruti» ka lindur nga artificialiteti i shteteve qė janė fqinjė me Shqipėrinė. Ai ka lindur nga paradoksi i shekullit tė 20-tė sipas tė cilit vetėm kombi shqiptar ka fqinj vehten e tij. (Kosova ėshtė precedentė thonė shumė syresh. Por harrojne se precedenti mė i madh i kėsaj bote ėshtė kombi shqiptar. Ėshtė i vetmi komb qė ka fqinj vehten e tij. Gjejeni njė tjetėr tė tillė).

Kufijtė e Shqipėrisė me shtete tė tjera tė Ballkanit nuk janė natyralė, janė artificialė. Ashtu si edhe teritoret e disa shteteve fqinjė nuk janė plotėsisht natyralė, por kanė edhe artificialitet brenda tyre. Dhe ky artificialitet shfaqet hapur kur disa nga kėto shtete kanė territore dhe popull shqiptar brenda tyre. Shikoni se ēfarė ndodh: Maqedonia zhvillohet me kontributin e maqedoneve, por edhe me mendjen dhe trojet e shqiptarėve, siē ėshtė fusha e Pollogut. Greqia zhvillohet me kontributin e grekėve, por edhe me pronat e shqiptarėve tė Ēamėrisė. Serbia zhvillohet me kontributin e serbėve, por edhe me mendjen dhe trojet e shqiptarėve. Ky ėshtė njė realitet, pse ta fshehim. Fshehja ėshtė mashtrim. Ky mashtrim zgjati afėr njė shekull. Nuk mund tė zgjasė mė, sepse edhe atė e kanė kuptuar tė gjithė.

Qarjet nuk zgjidhin asgjė

Shqiptarėt kanė 95 vjet qė shkruajnė dhe flasin se shpallja e pavarsisė sė Shqipėrisė Aktuale, ishte edhe tragjike, pasi la jashtė shtetit, gati gjysmėn e hapsirave dhe popullit shqiptar. Qytetarė, shtetarė, gazetarė, historianė, politikanė pėrgjatė kėtyre 95 vjetėve kanė pohuar pohimin e sipėrthėnė. Por edhe politikanė, qeveritarė apo gazetarė tė huaj kanė qenė dakord me anėn tragjike tė krijimit tė shtetit shqiptar. Pra kanė pranuar se veē «haxhiqamilėve» shqiptarė qė ishin injorantė, kanė pasur edhe ata haxhiqamilėt e tyre qė nuk ishin injorantė. Haxhiqamilizimi nuk barazohet vetėm me injorancėn. (Nuk ėshtė haxhiqamilizėm tė kėrkosh vetėm «babėn», por ėshtė haxhiqamilizėm edhe kur tė ndajnė nga Nėna dhe tė japin me zor Vojvodėn pėr «Burrė»). Dhe duket se bashkėsia ndėrkombėtare ėshtė duke rregulluar gabimet e saj. Kemi tė bėjmė me njė Drejtėsi tė Vonuar. Por duhet tė pohojmė se ajo lypset tė mos jetė Drejtėsi e Cunguar. Dhe pėr tė mos qenė e tillė, politika shqiptare duhet tė ndryshojė. Bashkėsia ndėrkombėtare, veēanėrisht SHBA kėrkon partnerė. Politika shqiptare nuk duhet tė jetė pengesa krysore e kombit nga i cili ka dalė. («Jo me Serbinė, por me Shqipėrinė» do tė shprehej europeisti i madh shqiptar nga Gjilani, Ramiz Cėrnica nė Kuvendin e Prizrenit nė korrik tė vitit 1945, Kuvend qė gjoja vendosi «bashkimin» e Kosovės me Jugosllavinė. «Tė hapur ndaj Serbisė dhe Shqipėrisė» shprehen disa politikanė shqiptarė gjoja globalistė dhe integristė nė Prishtinė. Domethėnė qė Shqipėria na qenka e barabartė me Serbinė!! Po ata vetė ēfarė janė??! Dhe e thonė kėtė kur SHBA pret qė tė thonė mė shumė, tė paktėn tė thonė atė qė thoshte Ramiz Cėrnica, ose atė qė kishte tė shkruar nė betim luftėtari i UĒK-sė.) Artificializmi nė ndėrtimin e shteteve ėshtė destabilizuesi mė i madh jo vetėm i atij shteti, por edhe i gjithė rajonit. Ballkani ėshtė destabilizues sepse ėshtė rajon artificial. Dhe synohet akoma nga disa shtete europiane tė mbahet i tillė, pėr ta pasur Destabilizimin tė Kontrolluar. Janė vetėm SHBA qė fare hapur kėrkojnė natyralitetin e tij. Dhe natyralitet do tė thotė qė shqiptarėt tė mos jenė gjysmake. Sa kohė qė shqiptarėt do tė vazhdojnė tė jenė nė 5 shtete, aq kohė, Ballkani do tė jetė fuēi - baruti. Sepse pėr aq kohė, shtylla kurrizore e rajonit do tė jetė «e krisur» nė qendrėn e saj.(Osam, Dheka, 3.5 ėshtė njė shtyllė kurrizore e krisur)

Vendi yt ėshtė Shqipėria

Njė pjesė politikanėsh shqiptarė, pėrpiqen ta fshehin ruajtjen e artificialitetit rajonal me gjoja ekzistencėn e traditave, tė integrimit, statukuosė etj. Sipas tyre, Maqedonia ėshtė edhe vendi i shqiptarėve pasi atje ata kanė varret e tė parėve tė tyre. Nuk ėshtė as logjike etnike dhe as historike, ėshtė thjesht propagandistike. Ėshtė pėr t“u shtirur. Ėshtė fshehja e pafuqisė pėr tė bėrė mė shumė. Pse? Sepse varret nuk janė tregues se i kujt ėshtė vendi. Turqia nuk ėshtė vendi i shqiptarėve megjithse nė Turqi me mijėra shqiptarė kanė varret e tė parėve tė tyre. As Greqia nuk ėshtė vendi i shqiptarėve meqė edhe nė Greqi me mijėra shqiptarė kanė varret e tė parėve tė tyre. Republika e Maqedonisė ka brenda teritorit tė saj njė pjesė tė konsiderueshme teritoresh qė nuk janė maqedonase por janė shqiptare. Ato janė pjesė tė Shqipėrisė Natyrale, qė pėr njėmijė e njė arsye i janė shkėputur asaj. (Atdheu i Mehmet Pashė Derallės nga Tetova ishte Shqipėria, ai ishte ministėr i qeverisė sė parė tė Ismail Bej Vlorės. A ka sens qė gjoja nė emėr tė globalizmit t“i thuash kujtimit tė atij apo stėrnipėrve tė tij se atdheu i Derallės ėshtė Maqedonia ?) Lypset tė mėsohet nga kryeministri grek Karamanlis qė nė mes tė Kėshillit tė Europės, deklaroi pėrpara Mitrevės se : «Unė Konstantin Karamanlis jam maqedonas dhe bashkė me mua janė tė tillė edhe 2.5 milion grekė tė Maqedonisė sė Egjeut». Pra ai synoi t“u mohojė maqedonėve jo vetėm emrin, por edhe kombėsinė dhe askush nuk i tha asgjė. Ndėrsa interacionalistėt tanė kanė frikė tė kėrkojnė edhe emrin e tyre !!

Integrimi europian kalon nga bashkimi i shqiptarėve

Sa kohė qė shqiptarėt nė rajon do tė jenė nė gjendjen e sotme, aq kohė rajoni do tė jetė i pastabilizuar. Por pėr kėtė pėrgjegjėsia nuk do tė jetė e tyre. Ndėrsa Shqipėria do tė jetė e pazhvilluar dhe pėr kėtė pazhvillim tė saj, lypset qė pėrgjegjėsia tė kėrkohet tek vehtja. Zhvillim do tė thotė bashkim. Gjendja sotme me raportin 8 milion serbė nė njė shtet, 10 milion greke nė njė shtet dhe vetėm 3.5 milion shqiptarė nė njė shtet, ka dhe do tė ketė destabilizim, ka dhe do tė ketė moszhvillim tė shqiptarėve. Integrimi europian kalon nga bashkimi. Askush nuk mund t“u thotė shqiptarėve pse kėrkojnė tė drejtėn e tyre, pse kėrkojnė zhvillimin e tyre.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Sep 13, 2007 2:19 am, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Thu Sep 13, 2007 1:58 am

Tirana dhe Prishtina duhet tė hedhin nė tavolinen politiken e Planin,qe do te thote bashkimin e Kosoves me Shqiprin.Tirana e ka me lehet qe te mos z'gjedhe as filorus as filogrek,por thjeshte nje shqiptare ne krye te shtetit.

http://img151.imageshack.us/img151/2721/mjaftmc0.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 1368
Vendi: Dielli lind nga malet!
Registration date: 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Sat Sep 15, 2007 3:13 pm

Si akt prolog i bashkimit kombetar, duhet te sherbeje se pari centralizmi sepse ky pengon ne menyre te frytshme ēfardo ndarje te brendshme. Kosova eshte e vogel territorialisht (nuk ka kurrfare nevoje per 'afrim pushteti' qe ne fakt eshte prurje e Serbise brenda ne Kosove). Pra, Kosova duhet te lidhet territorialisht, me kete nenkuptoj edhe integrimin e Lugines se Presheves ne Kosove, pasi qe per tu bashkuar trevat shqiptare fillimisht duhet te lidhen njera me tjetren (P.sh Lugina me Kosoven, trevat shqiptare ne Mal te Zi me Shqiperine) dhe kesisoj bashkimi kombetar praktikisht do te vinte me shpejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Thu Sep 20, 2007 9:55 pm

Ishte k'naqesi kure lexova kete poezi nga nje mik qe me dergoi lexoni ju lutem..


*NJE AMANET I GJALLE *

*NJE AMANET PER SHQIPERINE ETNIKE *

Ē'eshte ky zė –zė lirie

Qe vjen andej maleve

Fushave e bregoreve

Prej liqenit e bregdetit

Rreth flamurit u bashkue djemnia

Me krenari po marshon ushtriaShiperine Zoti e krijoi

Shume te bukur e formoi

Fusha dhe lumi folen vet

Te shkoj rrjedha e lumit aty ka qene

Po dhe grurin e korrem ne Nishe e Toplice , Janine e Tivare e gjetiu atje
mbeti

Nje krahine e tere

Po atje mbeti shtepi e kisha e xhamia

Femijė rruges te vrare

S'kishte kush per ti qareMos ashtu more shka

Lehte eshte civil me vra

Eja te luftojme ushtar me ushtar

Se Adem Jashara ka ende gjallLumbardhi qofte nderue

Lindi shqipe plote e plot

Ēelik Lokun nder te parin

Nėna Sjqiperi e NderonNe rini u betue trojet tona me i ēlirue

Se ky armik serbo-sllav ne karpate vendin e kaUne luftova me shume shoke

Per Etnine Shqipetare

Qe zeri i koloneve te mos degjohej

S'duron Shqipja sllavizem .

Ta qmojme gjakun .

Gjakun qe urren roberine

Kur flijon per token e te parit

Dhe e sjell Lirinė .

Shoket e tu jane betue

Me amanet me te nderue

Armikut me i tregue se ketu jehon pushka ēlirmitare

Zot me i dal trojeve Shqipetare ne krye me Armaten Kombetare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Sun Sep 23, 2007 2:08 pm

Mė e keqja, sot ėshtė se "Grupi i Unitetit' ka pranuar dhe vazhdon duke e mbėshtet ,Planin Ahtisaari i cili nuk ofron pavarėsi pėr Kosovėn kurse politikanėt vazhdojnė duke e mashtruar popullin me deklarata ,se nuk do tė ketė asgjė mė pak se sa pavarėsi dhe sovranitet tė plotė pėr Kosovėn.Kurse e vėrteta pėr popullon tonė ėshtė opcioni i bashkimit tė trojeve shqiptare me shtetin amė Shqipėrinė. Vetėm pėr kėtė tė drejtė dhe tė ligjshėm tė natyrshėme, duhet tė bisedohet tė bisedohet seriozish nė mes tė shqiptarėve dhe qendrave tė vendosjes ndėrkombėtare pėr rishikimin e kufijve tė Ballkanit duke i korogju gabimet e bėra gjatė Kongresit tė Berlinit dhe Konferencės sė Ambasadorėve nė Londėr.

Kurse bisedimeve nė relacionin Prishtin-Beograd dhe anasjelltas duhet ndėrprer sa mė parė dhe kthyer shpinen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Sun Sep 23, 2007 2:27 pm

Sofra:
Shpresen e kam shume te fort qe sa me pare ta kuptoin politikanet tane e qe mos te vazhdoin ta mashtroin popullin me deklarata.

Kembi mbaruar te tere pore e keqja eshte se secili mendon per veten e jo per kombin,thoshte Marin Barleti.

Keshtu thuhet edhe pse ka mjete dhe instrumente juridike-diplomatike,qe percaktoin te drejten e kombeve per vetvendosje,siē jane Karta e Kombeve te Bashkuara ne 1945,resoluta 1514 e asambles se ergjithshme OKB e vitit 1960.Konventa Nderkombtare per te drejtat civile dhe politike 1966.Rezoluta e OKB-se nr 2625 e vitit 1970 deklarata e marredheniave miqesore,Helsinki 1975 Karta e Parisit 1990 etj etj ne shumicen e ketyre dokumentave theksohet dhe percaktohet qarte e drejta e vedvendosjeve te kombeve,por edhe njohja e ndryshimeve te kufinjeve.

...by Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 1972
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Wed Sep 26, 2007 1:25 am

e Gjithė Bota na ka Inat ne Shqipėtarve por vetem kan interes nga NE per ata na duan se
Amerika dhe Rusia nuk prishen per ne nder mjet vetes por
Amerika ka interes ne ter Boten mei shti Forcat dhe mi ber Bazat e veta dhe ne jemi nje popull qe i hajm Foret si klenat dhe mendojm se na duan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 2694
Vendi: Zurich
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Wed Sep 26, 2007 1:53 am

Bashkimi kombtare do te vij nuk eshte dite e lart ajo mvaret krejt sa punojm ne nese ne punojm ska forc qe e ndal ket prosec dhe vllezer dhe motra duhet te gjithe teemi te bashkuar te punjm te gjithe bashkimin kombatre sun e bejn nji dy persona por te gjithe ne duket te jemi te bashkuar ne ide dhe mendime dhe ne veprime .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
perparimi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar


Numri i postimeve: 11
Registration date: 25/09/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Fri Sep 28, 2007 9:37 pm

rruga drejt bashkimit kombetar eshte doemos me e shkurter dhe me e lehte se sa rruga e pavaresise se Kosoves, ende sjemi pavaresuar por e dim se qe sa kohe jemi duke ecur ne kete rruge, prandaj pas pavaresise se Kosoves, hapi tjeter eshte bashkimi kombetar dhe siq ceka me larte do jete rruge me e shkurter krahasuar me shteteformimin e Kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 2694
Vendi: Zurich
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Fri Sep 28, 2007 10:38 pm

Bashkimi kombatre nuk vjen vet pa punuar ne at drejtim nuk naj dhuron askush si dhurat ,por ne duhet vet te punojm dhe te jemi te motivuar edhe femijt e vegjel sa te fillojn te belbzojn ateher dihet se ska gje qe e ndal ket rrug drejt Bashkimit Kombetare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Bashkimi i trojeve shqiptare   Sat Sep 29, 2007 3:47 am

perparimi shkruajti:
rruga drejt bashkimit kombetar eshte doemos me e shkurter dhe me e lehte se sa rruga e pavaresise se Kosoves, ende sjemi pavaresuar por e dim se qe sa kohe jemi duke ecur ne kete rruge, prandaj pas pavaresise se Kosoves, hapi tjeter eshte bashkimi kombetar dhe siq ceka me larte do jete rruge me e shkurter krahasuar me shteteformimin e Kosoves.

Pėrparim nuk e di se ku e ceke mė lartė !

“Bini toskė e bini gegė,

si dy rrfe qi shkojnė tuj djegė…”


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bashkimi i trojeve shqiptare
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 23Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: -
Kėrce tek: