Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]

Shko poshtë 
+15
arbeni24
Driniiiii
Mergimtari
detektivi
Delia
Melodi
Jusuf Sulejmani
Ilmi Veliu
zeriatdheut
eri Tr
petritkola
agim__barja
xhiti
valmir9
kastriot_mehmeti
19 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySat May 23, 2009 11:44 pm

Sepse ushtria duhet te veproje kur eshte momenti i pershtatshem. Sepse, e para duhen shfrytezuar mjete politiko-diplomatike, pastaj duhet kaluar ne lufte te armatosur clirimtare dhe antikoloniale.
AKSH komandohet nga FBKSH-ja. Kjo do te thote se AKSH nuk mund te veproje ushtarakisht ne terren pa vendimin e FBKSH-se, dhe kjo behet jo kur i teket nje individi, por kur eshte momenti i pershtatshem politik per nje gje te tille, ne varesi me gjendjen ne rajon. Per dallim nga ushtrite te meparshme clirimtare, AKSH e ka program politik, dhe nuk do te leshohet te devijohet sic ka ndodhur te devijojne ushtrite clirimtare "te cmilitarizuara" kur i ka tekur z. Thaci, Musliu apo Ali Ahmeti.
Une e kuptoj se ti po pret si djalosh atdhetar qe te shpertheje lufta, se kjo ben bumin ne rajon, por kjo do te ndodhet vetem kur duhet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 12:00 am

Aiii Teuta tani ja fute kote me tregon peralla ty mua apo si une sjame femije te me tregoshe peralla per gjume jo me vjen keq dhe nuk jetoje ne Afrik e nderuar duhet te dijshe qe e njofe mire artin Ushtark dhe organizimet e tilla, per cfare strukture flet ti zonje me quan ushtarak Taip Vardarin apo FIshekun Apo mose te filloje ti permendi ato me radhe keto jane vetem peralla ose filma asjgje tjeter ose lexime ne libra dhe te pa zbatuara
Veproje ushtarakisht me Komandim te kujte te pijaneceve teTiranes ne restorantin e Hotel Mynyr me4 yje me goca te bukura apo ne kafenen Europa apo ne restorantin me te shtrejt te Tiranes CARSBERG duke henger ushqimet me teshtrejta apo ne malin e Dajtit dukepjek qingja ne hell si dikure Ballistet qe hanin PUla per kete Komandim e ke fjalen ty zonjushe
Deklarata e zbulimit te Maldicit gjoaj seeshte ne Kumanove nuk ishte rastesishte apo dalja e Aksh ne podujeve me maska bashe ne prage te pamvarsise se Kosoves edhe ajo nuk ishte rastesishte po rasti i Brodecit qe zedhensi i juaj i famshem e mori mbi vete se gjoaj ata djem qe u vrane atje ishin ushtare te AKSH pase 3 oresh e demantoje se nuk kane te bejn me AKSH pse e beri kete Komandim i kujte ishte kjo me thuaj dhe pse e mohoje pase3 oresh cfare strukture e quan ty kete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 12:14 am

Edhe UÇK kishte perkahjen politike nga LPK j.v , por disa njerez si puna e Thaçit , Halitit , Syles , ... nuk lejuan organizim te denje te UÇK-se, dhe keshtu ne '98-ten u pavaresuan nga LPK-ja j.v duke e shkaterruar ate dhe planet qe kishin per ndertimin e nje Fronti Çlirimtar.

Une se shoh aspak serioze punen e FBKSH AKSH , Gafurri leshoi nje deklarate , tani pasuan 2-3 deklarata te tjera qe perkrahnin deklaraten e tij dhe pas disa dite , njera(njeri, nuk e di se a eshte mashkull a femer) Vera Dushi leshoi nje deklarate duke pergenjeshtruar deklaraten e Gafurrit e duke thene se nuk e ka lesuar Gafurri por nje person tjeter. Ndersa ketu ne forum ti thua qe ate e ka leshua Gafurri dhe thua se eshte levizje "taktike". Si mund te mirret Gafurri si njeri bindes sa i perket çeshtjes kombetare , si mund te mirren bindes e serioz njerezit qe thirren qe jane te FBKSH (ti , Vera , ...) duke bere deklarata perkahese dhe tani njera (vera) thote qe nuk ka qene Gafurri ?! , a mund te quhet pune serioze puna e FBKSh AKSH ? Ç'jane keto lojera , here po e here jo ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 12:36 am

###
une nuk di a po e ke vetvehtend ner kontroll se cfar je tu folur. si mbas mendimit tend shumica e shqipetareve qe mendojne realisht, JO FANTAZIJA; JO ENDERRA jan manipuluar nga ''Ufot'' apo ku po di une e ti dole ma i meqmi a..... ore njeri te lutem lereni emucjonet radikale dhe flisni real.
###
Cito:
Tani me trego se
cfar patrioti je ti , Kurse me qet mua ne ket pozite saqe as mua e as
familjes sime spo ja ndika per komb. Ti nuk me njeh mua e as familjen
time. Ti nuk e din se sa jam une i rritur as i ri. Si mundesh ti me e
verifiku dikend ku ne te vertet nuk e njeh? Si mundesh ti ta sulmosh
dikend , kurse nuk e njeh fare? Keto jan vetem Pytje ironike se mbas
keti shkrimi tend po dihet se cfar edukate ke.

dhe sa i perket vendbanimit shoku::: prap me qudit sepse ti absolut nuk e din se ku jetoj e ku sjetoj une..
sa i menqur je!!!! kush po manipolohet ma shpejt tani??!! ti ke lexuar disa te dhena, (Te pa verifikuara) dhe mendon se e ke zbuluar nje njeri!!!!!! siq po doket e paske vetvehtend ne qef dhe po mendojshe se din shum, por ta them te verteten se me dije tende siq po e tregon ne keto shkrime as ne VC nuk shkoj.

Cito:
Prandaj ''edukim-patriotik'' esht kjo nje vic a cfar don te thot!!!!! NA TREGON SE CFAR KE BER TI APO FAMILJA JOTE EPR KOMB??
###
Me se pari me vjen shum keq se njerzit si ti e keqperdorin nje luft te shejnt siq ishte ajo e UCK-se per lavde neper Foruma. Si munden keta njerz qe lavdohen keshtu ta shiqojne vetvehtend ne pasqyre ore!!
Por ti permend emera ketu ku gjdo njeni prej neve mundet me i perdor, si mundet nje njeri me ra kaq posht keshtu!!!
Ti flet ter kohen per dajet e tu , por cfar ka ber Familja jote, BABAI YT; NENA JOTE ; VELLAZERIT TU??????
Mendon qe i ke jap 50€ ne ter luften qe je i ndershum a , mendon qe je PATRIOT a ? mendon qe je ti ndonje organizator lufte a???!!!!!!
Nuk muj te qeshi sa me vjen me qesh kur i lexoj keto shkrime te njerzve qe jan artificjall patriota...... Esht nje gjer per te ardhur me vjell, ashtu ndihem...

e sa i perket
un at'her kam qen 8 vjeqar, po te isha ne ket mosh do kisha qen njeri i par qe do kapte armen. Jo per shkak se dua te vras njeri, por e ndjej se eshte detyrim moral ndaj kombit tende te luftosh, kete sun ta imponon askush, por e gjen thell brenda zemres
kessaj i thojme '' Me pas Dhija Koqe i kishim then Cap'' nese din me e kuptu kuptoje
###Gjermania dhe Austria NUK JAN KOMB I NJEJT, por kan gjuh te njejt si shkak i luftes se Hitlerit [ lexo pak ma shum, per me fol me fakte e mos me ra posht ne forum ]

Cito:
Suksesi esht se Perqindja e madhe mendon siq une.
Por na trego se nga cilet troje shqipetare je ti???
Kjo me kish interesu...
siq doket ketu je ti ai qe dhet te lexosh e te mesosh se si jan Gjermanet me Austriak........
###
po dhe eshte normale sepse shum familje kosovare nuk kan kontribu ne luften e uck-s, dhe eshte normale qe shumica nuk mund te jet Ajnshtajna. [ un nuk jam ajnshtajn, por thjesht i dalloj puntort dhe njerzt qe jan ajnshtajna dhe kontribuan ne kombin shqiptar, kurse ti mendon se ata jan budallenj ]
Un jam nga ferizaj, por studjoj ne Tetov,
me vjen shum keq se ti si patriot ju thua Shqipetareve te Kosoves ''Kosovar''. prandaj je duke e qit vetvehtend ne kurtha...... rujuuuuu
Cito:
tani e ke te drejt ja ke qelluar hahahahahahaha more me trego se cfar droge ke perdor?????
###
un e pash mendimin tend per bashkim kombetar, te keshilloj ti rilexosh postimet tua me lart,
kurse ideja per ket tem vjen pikerisht per bashkim kombetar, me shpresen qe njerz si ti te lexojn ne ket forum, te ti afirmojn njerzit dhe rretin qe e njohin se Bashkimi Kombetar eshte mundesia e vetme e shpetimit te kombit shqiptar.
Kjo debate do ishin arsye se pse duhet te dilnin ne protesta, nese do kishte ndonje organizim protestash ne Bashkim Kombetar
ajo cfar kam then une Lexoje prap, ishte nje ide se cfar mundet me ndodh!!! Mendimi im esht nje mendim personal te cilin vetem njerz te caktuar munden me e dit, jo gjithekush, sidomos patriota artificjal jooooooo......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kastriot_mehmeti
Fillestar/e
Fillestar/e
kastriot_mehmeti


Male
Numri i postimeve : 24
Age : 34
Vendi : Ferizaj
Profesioni/Hobi : ---
Registration date : 01/05/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 3:04 am

@arbeni24
po, shumica e shqiptarve nuk mendojn por vetem besojn, besojn se ka mu bo mir, por nuk kan imagjinat te mjaftueshme se si do te ndodh kjo, mrekullia zdo te vje nese nuk mundohesh.;

Un nuk kam lexuar te dhena per askend, por kam degjuar shum biseda naper Oda t'burrav, para dhe mas lufte, te cilat jam bind me fakte se jan te verteta;

un pasna qen 8 vjeqar, ti i mjer ke qen 17 vjeqar, ne moshen me te let per me marr vendime, ti ku ke qen at'her kur t'ka lyp atdheu ?, po normal se nuk ke ndi obligim moral ngaj kombit tan me ardh me luftu ;

Ti me pyete per familjen time rreth kontribinit te saj ne qeshtjet kombetare, dhe un ti tregova me emra dhe fakte [ ti ke menu qe jam si ti me hooong m** prej distance, por tash qe u binde Duhet patjeter ta mbrosh ate qe e thua ];

po i tham dhe i thojn Kosovar, ketu eshte problemi i ktij Kombi, duhet ndryshuar jo me fjal po me vepra;

Eshte mendim yti personal, qe normalisht bazohet ne karakterin tend patriotiko-sllav

un skam qa shtoj me, dhe tu kisha lut mos mem Citu ma ne fjal. Pe shoh qe ne keto postimet e fundit u binde me fjal, por zilia jote eshte se Duhet patjeter ta mbrosh ate qe e the ne postimet me lart, edhe nese ka qen gabim.

Kena dal shum jasht teme

nese ki nevoj halo me shku, qoma ni PM edhe folmi




Mbrapsht në krye Shko poshtë
kastriot_mehmeti
Fillestar/e
Fillestar/e
kastriot_mehmeti


Male
Numri i postimeve : 24
Age : 34
Vendi : Ferizaj
Profesioni/Hobi : ---
Registration date : 01/05/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 3:19 am

@zeriatdheut, desha ta dergoj 1 mesazh privat, por nuk po mundem.
Meqense jam antar i ri ne ket Forum, bera gabim qe te krahasova me antar te tjer. Tash kam njohuri me shum rreth teje dhe
qellimeve tua te sinqerta per idealin ton kombetar
Do deshiroja te bisedoja me ty rreth shum gjerave.
do deshiroja te me regjistrosh ne ket imell kiti_8@homail.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:19 am

Mergimtar,

Shoqja Vera Dushi nuk ka dhene nje deklarate ku ka pergjenjeshtruar se deklarata nuk eshte e Gafurrit, sic ke ngaterruar ti gjerat..., por ka shkruar nje shkrim (reagim), ku ka thene se nje faqe te caktuar ne internet nuk eshte faqja zyrtare e FBKSH-AKSH. Besoj se per kete kishte pasur porosine e strukturave kombetare, se ndryshe... Nga ana tjeter, une po shkruaj ketu ne forum gjerat qe i mendoj vete, si simpatizante e FBKSH-AKSH, jo mendime zyrtare te tyre.

Edhe UÇK kishte perkahjen politike nga LPK j.v , por disa njerez si puna e Thaçit , Halitit , Syles , ... nuk lejuan organizim te denje te UÇK-se, dhe keshtu ne '98-ten u pavaresuan nga LPK-ja j.v duke e shkaterruar ate dhe planet qe kishin per ndertimin e nje Fronti Çlirimtar.

Une se shoh aspak serioze punen e FBKSH AKSH , Gafurri leshoi nje deklarate , tani pasuan 2-3 deklarata te tjera qe perkrahnin deklaraten e tij dhe pas disa dite , njera(njeri, nuk e di se a eshte mashkull a femer) Vera Dushi leshoi nje deklarate duke pergenjeshtruar deklaraten e Gafurrit e duke thene se nuk e ka lesuar Gafurri por nje person tjeter. Ndersa ketu ne forum ti thua qe ate e ka leshua Gafurri dhe thua se eshte levizje "taktike". Si mund te mirret Gafurri si njeri bindes sa i perket çeshtjes kombetare , si mund te mirren bindes e serioz njerezit qe thirren qe jane te FBKSH (ti , Vera , ...) duke bere deklarata perkahese dhe tani njera (vera) thote qe nuk ka qene Gafurri ?! , a mund te quhet pune serioze puna e FBKSh AKSH ? Ç'jane keto lojera , here po e here jo ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:22 am

Zeri,

Ne kete qe thuash deshmon se nuk njeh mire gjerat (ndoshta vetem njeh kafenete te Tiranes) rreth FBKSH-AKSH-se dhe se je manipuluar dhe ndikuar prej seksioneve te sherbimeve sekrete sllave, qe merren me punen e dezinformimit. Zgjohu, djalosh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:36 am

Jo Gafurr Adili eshte sherbetor i sherbimeve maqedonase greke dhe ti ndoshta.
Po psikopate qenke,si perkrah nje njeri qe shane me familje shoket e vet apo je e qmendur.
Ky tradhtoi shoket per karrig dhe ja kane mbush gjepat para sherbimet sekrete te huaja maqedonase greke e jo shoket ate.
Ky ne menyre te nje anshme dual dhe deklaroi se shuajti aksh-fbksh.
Po kushe sja rrasi se nuk eshte gafurri Aksh-fbksh ky eshte nje person psikopat.
Qe vendin e ka ne psikoatri,tashe edhe Koqo Danen do ta shane e shofim!
Ti qyshe pe mbron po del se ke fjet me te......turp turp te mbrojshe nje psikopat.
Psikopatat nuk mund ti bashkojn dy vet e te bashkon nje komb.
Une dhe do shok kiena pas simpati ne te por pasi dual me deklarat te nje anshme dhe kemi ndegjuar se therret shoket e tije qe kan mendim tjeter ne tel dhe i ofendoni shane me grua femije familje ai per ne nuk vlen ai eshte kafshe! Jo intelektual po primitiv qe dikush do tja lun ***** plumb.
Se shqiptari nuk duron qe qyfti i kietij muti tja shan gruan e familje .
Qen bir qeni.. fla edhe ti qenke qasi kudrice ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:42 am

keto jane rrena Deklarata eshte lkeshuar nga Gafurr Adili qe aksh-fbksh nuk egziston me .
Kete ma kan thene shoket qe jane ne aksh -.fbksh bile bile e kam pare vet.
Po kure pa se nuk po perfillet kerkesa e tije njerezit po vazhdojn punen edhe pa te.Ai bene taktik me do kurva qe mundohen ti hyne ne bithe per ndonje pozit leshojne deklarata rrence se nuk ka leshue gafurri jo dikush tjeter e ane kendej.
kete njeri ma nuk njef kerkushe si zedhenes se ka perjashtue veten dhe eshte bere agjent i sherbimeve te huaja maqedonase greke apo dreqi e di.
fla mos ngaterroni gjerat ketu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:44 am

Ti, njeri pa shkolle, nuk po kupton asgje nga termat politike dhe nga situatat. Gafurr Adili nuk doli vete per deklaraten perfundimtare, por tere Sekretariati Vendimmarres dhe assesi nuk u shuajt FBKSH-AKSH sepse detanta nuk nenkupton shperberjen e tyre.
Ai i lufton sherbimet sllavo-greke dhe per kete eshte share dhe ofenduar dhe une besoj se ose ti ke marre detyre te caktuar per te vepruar keshtu ne forum, apo thjesht je nje idiot pa dy pika truri ne koke. Ne te dy variantet per mua je nje njeri i padeshiruar qe do ta injoroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 11:51 am

Kjo teuta gjika me besoni eshte pseudonim,kjo 100% ka fjet ne krevet me Gafurrin.
Sepse pe mbron ne menyre te nje anshme,nuk ishte strategji po tradhti se ky eshte bere sherbetor i sherbimeve te huaja.PO Deklarata kosova zona heroike2 nuk njofin gafurrin as zonat tjera as diaspora .
Udheheqes i teuta Gji8ka mund te jet Gafurri po jo i te tjereve.
Tradhtija brina ska.
ne past met Bashkimi ne kete psikopat ja ****** mu ***** atyre qe embrojne -psikopatin qe 10 vite vjedh parat e popullit dhe jep vetem deklarata shane perqan ofendon kercnon njerez.
Bashkimi behet me intelektual te menqur te matur .Ata qe jane intelektual te kulturuar nuk ofendojne nuk shajne shoket e vet pse kan mendime te ndryshme -e ky Agim Bajra m....Jepja mamin tan Gafurrit se deri dje e shajte tashe e mbron kure te gjithe jan kunder.. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 12:03 pm

ase nuk po e shaj e ase nuk po e mbroje gjithkush mbrohet vete me pune e me arsyet e veta e ti detektiv shume ke munges edukat familjare po shihet qe spaske pas fare
po cfare atdhetari je ti kur ofendon nje femer shqiptare qe nuk e njehe e ase nuk mundesh ti kuptoish shkrimet e saja po ti je njeri me page per greket-e serbet- e ruset po na jena ata qe nuk jemi fjetur e dijmi kush cka punon e ti je per kete me qellime te caktume te perhapish dezinformata e propaganda te kuzhinave serbe po ne jemi te vetedijshem se i kemi ende disa qe jane si rrahman morina e ternavca edhe si qifti yt ne keto i dijmi dhe jemi te pergaditur te ballafaqohemi me ju servilet e rroktaret e serbis po kombi yne nuk percahet se jemi ne rruge te mbare drejte ribashkimit te trojev tona shqiptare ska mbet bashkimi kombetare ne qiftin e tend e disa te tjereve po cfare di ti o koke e zbrasur ske shkolle ti te mirresh me njerez e intelektual se po shihet se kurnjeher ske dijt diqka te shkruajsh per veq fyrjeve e percarjev qe nuk do mundesh kurr te ja arrijshe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 12:04 pm

deklarata e zones se 2 eshte ne fakt deklarate personale e Alban Kosoves, nuk eshte deklarate e zones.
a ke fakte per cka thuash, se "vjedh parate te popullit"? as nuk ke, sepse nje gje te tille nuk ka ndodhur dhe as nuk ka per te ndodhur. Deklarata duhet te jep dikush dhe shoket ate e kane caktuar si Zedhenes Politik, ashtu qe mos shpif kot se koti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 1:22 pm

Agim bajra qyshe eshte i ri detektivi ka meshum se ti edukat dhe kultur dhe patriotizem.
Ti vete shitesh ,,patriot" a sje kerkushi nje njeri qe ofendon si ti dhe nuk ke baza konkrete se ku mbeshtetesh po ja jep paushall!
Kurse ti ,,zonja"
qe na del pipirek ne perkrahje te nje individi qe nuk ka perkrahjen e as kujt turp per ty,.
Se qka te lidhe ty me ate person qe nuk la ken pa akuzuar fyer dhe share nuk je ne rregull.
detektivin e njof personalishte ka nje familje patriotike qe kane kontribue dhe kontribojne per qeshtjen kombetare.
Akuzat e tija ndaj teje dhe Psikopatit Adili jane shume me vend dhe me fakte.
Alban kosova eshte nenkryetar i FBKSH-AKSH dhe i shaibk.
Nuk eshte deklarat krye me veti po eshte deklarat dhe prononcim i Shtabit te pergjithshem te AKSH.
Mos manipulo e poshter ,ky ka perkrahjen e te gjitha zonave dhe te diaspores shqiptare.
PO moj zonje ku detektivi shkruan se qe 10 vite ky person ushqehet me parat e vjedhura te popullit dhe dote jep llogari me gjithe ty.
Se ka njerez qe dote ngritin padi per shfrytezim te parave te popullit dhe kercenim te personave neper mjet tel:.
Do tja ndegjosh zerin ketij miku apo qka dreqin te lidhe me te.
Nuk ka caktuar kushe ate si zedhenes politik.
QE nje vit ai i ka pesonalizue gjerat nuk ka kontakt as me zonat as me diasporen as me Tiranen.
Mos genje se keq dote pendohesh.
vetem ti mundesh te jesh zedhenesja e ketij psikopati.
Ai flet ne emer te vet dhe genjen opinjonin siq genjen ti! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 1:33 pm

po ti xhiti je ai detektivi po cfare edukate ke kur nenen terez e quan gabelke po ti nuk je njeri po ti ske asnje fije kulture po cfare atdhetari je ti kur i njollos figurat me eminente te kombit tone shqiptare qe e mbare bota e thirri nene e ti e quan nenen terez gabelke ajo eshte bije shqiptari dhe krenari e kombit tone shqiptare po cfare atdhetari je ti bre po kush te fton ty ne strukturat e fbksh apo te aksh po ti je shpijun serbije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 1:39 pm

Po Agim per mua nuk eshte nena ime Nen tereza qe kurre nuk permendi shqiptaret ,ku nuk e permendin papa Gjermanet e askushe!
Ndoshta eshte nena jote,po edhe une di te lexoi dhe njof pak a shume historin.
Ajo ka prejardhje gabelesh eshte evertet po pacifisti Rugova shqiptaret emrin e saje e perdorin per perfitime personale!
SE jo qe ajo ishte kombetare shqiptare.
PO te ishte ashtu siq ju propogandoni ajo dote ishte vorros ne atdhe e jo ne kalkut!
hajt bac se nuk njef gjerat ende siq duhet ,ti mirresh me te thashe e themet e te tjereve.
meso lexo siq thot laloni! fla
Po kush je ti qe i rrase hundet gjithkund ku i vjen era.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 3:27 pm

mos ndegjo kesi lapera e laperica o detektiv o xhiti se keta mirren me te thashe e themet e huaja. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 3:44 pm

XHITI = DETEKTIVI = SHERBYES I UDB
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 7:08 pm

o moj lavire ,ti qenke e udbes.
Se xhit une e shum shok nuk ka shance te jemi te udbes.
ju qe lavderoni dhe mbroni servilet e huaj tradhtaret jeni udba.
ju kan paguar per propagand kunder shtabeve te aksh.E mbroni laperet ata qe menduan se me nje deklarat shkaterrohet nje front.
Po si keni mat punet mire ,dhe ju dual huq tashe mundoheni te mbuloni mu...me shu.... fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 7:13 pm

Po deklaron per mua ate qe te kane porositur ty ata te udb-se. Une jam e paster, mua s'me ka paguar udb-ja te flas kunder Gafurr Adilit sic te ka paguar ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 8:11 pm

po, shumica e shqiptarve nuk mendojn por vetem besojn, besojn se ka mu bo mir, por nuk kan imagjinat te mjaftueshme se si do te ndodh kjo, mrekullia zdo te vje nese nuk mundohesh.;
hahahaha prap se prap ti je i menqur e shumica shqipetare te kosoves jan te padihur....!!!!

Un nuk kam lexuar te dhena per askend, por kam degjuar shum biseda naper Oda t'burrav, para dhe mas lufte, te cilat jam bind me fakte se jan te verteta;
biseda neper oda te burrave hahahahahahahahahaha kjo esht nje viz plus nga ana jote, por nejse, bash burrat e odave jan arsyja perse ter Historine shqipetare esht luajtur me kombin tone, por nejse..
un pasna qen 8 vjeqar, ti i mjer ke qen 17 vjeqar, ne moshen me te let per me marr vendime, ti ku ke qen at'her kur t'ka lyp atdheu ?, po normal se nuk ke ndi obligim moral ngaj kombit tan me ardh me luftu ;
prandaj perse fillozofon, ti je duke folur pa fakte pa dije, vetem je duke i zenur keti forumi vend-memory, ti as nuk e din se cfar kam ber une dhe cfar bej une per atdhe. ti nuk din se cfar nuk kam ber une dhe cfar nuk do te bej une per atdhe. ti nuk i din se sa vjeq kam qend une as sa vjeq jam une tash.....ti nuk ke lidhje me koken tende siq po pasqyrohet.
Ti me pyete per familjen time rreth kontribinit te saj ne qeshtjet kombetare, dhe un ti tregova me emra dhe fakte [ ti ke menu qe jam si ti me hooong m** prej distance, por tash qe u binde Duhet patjeter ta mbrosh ate qe e thua ];
po si jo te gjithe keto fjali jemi duke ti besuar.....:-P
shum njeri qesharak je
une vetem jam bind qe nuk jam bind asgje.
po i tham dhe i thojn Kosovar, ketu eshte problemi i ktij Kombi, duhet ndryshuar jo me fjal po me vepra;
ti si patriot i fort ja nderron emerin , ja nderron kombin nje pjese se shqipetareve, hahahahahahahahahahahahahahahaa te lutem mendo pa shenu se pari.........
Eshte mendim yti personal, qe normalisht bazohet ne karakterin tend patriotiko-sllav
prandaj nje fyrje qe tregon se si je vet,,.....
per ardh keqje
un skam qa shtoj me, dhe tu kisha lut mos mem Citu ma ne fjal. Pe shoh qe ne keto postimet e fundit u binde me fjal, por zilia jote eshte se Duhet patjeter ta mbrosh ate qe e the ne postimet me lart, edhe nese ka qen gabim.
por te lexosh edhe nje her postimet e mia do ti shiqosh se une gjithenje kam mbajt ne fjali te mia.
si me duket nuk din te lexosh apo nuk din te kuptosh gjihen shqipe.
Kena dal shum jasht teme
kjo esht suksesi yt.
nese ki nevoj halo me shku, qoma ni PM edhe folmi
''nese ki nevoj halo me shku'' cfar dopesije qe nje njeri as gjuhen e ''vete'' nuk e din te shkruan.
Une nuk e kam njetin me shku askund.......



sidoqoft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 8:12 pm

@detektiv du humoboy hahahahaha wie läuft es in den humopufs von Deutschland. Hast du genug zu tuen?
hahahahaha ich wette ja:-)))

mach schön weiter deiine arbeit...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 8:57 pm

ja alles klla,ja schön reden mit bekllopte lleute! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 EmptySun May 24, 2009 9:37 pm

Leute shkruhet e jo Lleute. Gjermanishtja nuk ka ll. Po ti shkruan edhe shqip, edhe gjermanisht njesoj: si analfabet qe je.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» FBKSH/AKSH
» Kosova e pavarur apo jo!?
» Kosova?
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» A K T U A L I T E T E dhe I N T E R V I S T A

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: