Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sanxhaku republike e Boshnjakeve me kufije te vet .

Shko poshtė 
AutoriMesazh
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Sanxhaku republike e Boshnjakeve me kufije te vet .   Sun Aug 22, 2010 4:30 pm

Bazuar ne ngjarjet qe kane ndodhur ne Bosnje Ku serbet perfituan republiken e tyre e njejta gje duhet te ndodhe edhe me sanxhakun.Populli boshnjak me shumice duhet te kete sovranitetin e vet mbi territorin qe do ti percaktohej nga vete serbet dhe boshjnjaket me ndermjetesim nderkombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sanxhaku republike e Boshnjakeve me kufije te vet .   Mon Aug 23, 2010 9:12 pm

Dua te nderlidhem pak me boshnjaket ne serbi dhe jo ata ne Bosnje

Paramendoni qfar shteti i poshter eshte Serbia,i detyron pakicat te formojn keshillat nacionale dhe nuk ju pranon tye zgjedhurit.

Kjo ka ndodhur pikrisht ne Novi Pazar (vendbanim ky dikur i banuar me shqiptar)
mbahen zgjedhjet per keshill nacional,i fiton Mohamer Zurlukoviq nderkaq shteti se pranon!
Kjo ndodh pikrisht nga se ai nuk eshte njeri qe e shet kombin e vet per interesa personale siq eshte Rasim Lajiq/.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
 
Sanxhaku republike e Boshnjakeve me kufije te vet .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: