Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush ka qenë Enver Hoxha?

Shko poshtë 
+60
cristal
Gjura
shpendo
el43
Himalaja
Luki
Ibrahim Rugova
istogalia
Kushtrimi86
ELIE
Xili
murturi
Delia
katunari
MUHAMETII
njonidrenica
Pirro i Epirit
Kosovarja
Ademi85
Martina
Eva0506
stabili
dibranja
Argent
Shqipja
malesorja e Kosoves
mall
fina
lilu
Mister
MARY
metiii
luan mreti
**Lumi_
paioni
nardlushnja
Kasper
gent
echo
idol
Orfe@
genta
USHTARILIRIS
Ago Muji
Mergimtari
xhavo_
besim78
rolling
aurora jasini
rroni
Leka i Madh
zeriatdheut
tom sojer
Guximi
LISI
Sofra
Riki30
E_Bukura
Beton
loredana
64 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 4:15 am

Para pak orësh e ndëgjova në lajmet e TVSH-së, se si Sali Berisha e tha hapur se është mik i ngusht me Fazlliç i cili akuzohet nga Prokuroria e vendit të tij, për pastrim parash, trafik armësh dhe një sërë akuzash të tjera, ndërkohë që nga Tirana ai ka bërë transferta dhe shitje kompanish fantazmë me forma noteriale pranë familjës së kryeministrit.

Pos tjerash edhe në këtë rast Sali Berisha ky bashkpuntor me i fqinjëve tanë nuk la pa etiketuar me fjalët më të ulta kundër Enver Hoxhës dhe bashkshortës së tij.


A ka më deklaratë bindëse që populli ta kuptojë më në fund se Sali Berisha është një antikombëtar i hapur i cili nuk punon për interesat e Shqipërisë dhe tregon hapur se është i lidhur ngusht me krimin dhe bashkpunon me kriminelët e vendeve tjera në rajon për qëllime të caktuara dhe përfitime personale familjare.
Në bazë të këtyre deklaratave të tija të lëshuara drejtëpërdrejtë nga TVSH-ja dhe që i ndëgjuam, nuk duhet të na habisin edhe thënjet e tija kundër Enver Hoxhës.

Enver Hoxha tërë jetën i luftoi kriminelët si Sali Berisha të mos vijnë në pushtet e ta sjellin Shqipërinë në një gjendje të tillë çfare është.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 4:35 am

zeriatdheut shkruajti:
Ata te cilet e urrejn Enver Hoxhen , ata jane pro Rugoves dhe Titos , adhurues te Bashkim Vllazrimit me sllavet e jugut . Keta , e Urrejn edhe sot Shqiperin dhe Kombin Shqiptar , keta sot bejn qmos dhe jane ne gjendje qe ti nxjerrin syt po qe se permendet bashkimi Kombetar ,bashkimi me shtetin ame , keta me shume e duan madje edhe fene se sa Kombin, me shume i bejn rrespekt e nder fese se edhe vlerave kombetare , me shume propagandoin fene se sa Bashkimin Kombetar, keta jane dhen mbas Kosovarizmit , mbas flamurit te kaltert me yje te verdhe , se edhe mbas Flmurit kombetar , keta mundohen me me propaganden e tyre qe ta cvlersoin luften e lavdishme ,ta cvlersoin UCK-ne , shpallin tradhetaret dhe pacifistat madje HERO , ok ,kesaj radhe Trimat e lokaleve te nates te Tiranes vetem Hero te Kosoves (multietnike); me cka edhe kesisoi vertetuan se jane kunder vlerave kombetare , kunder Shtetit Kombetar .

Titistve dhe Rugovistve ju hupt fara ,sa me par aq me mire

me nderime
hahaha....nese dikush e urren ENVERIn kjo sdo te thot se jane pro Rugoves ose titos mos fol endrra tlutem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:51 am

Sofra dhe Zeri i Atdheut, po vazhdoj mendimin tuaj ...

... dhe cilet jane dhe perse bertasin kunder Enver Hoxhes?

Ata te cileve ju vonua ardhja ne pushtet dhe zullumi me atdheun. Por mbeten te vonuar ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 11:24 am

zeriatdheut, pershendetje te perzemerta...

Por une nuk pajtohem plotesisht me ju, ne nuk bene qe te absolutizojme, e pergjithesojme. P.sh. une nuk jam perkrahes absolut i Enver Hoxhes, por nuk do te thote se jam me rugoven (haj Zoti na ruajt nga kjo fjale), te jem me njeriun qe i kontriboi roberise se Kosoves, me njeriun qe Ushtrine Clirimtare te Kosoves e quante dore e zgjatur e Serbise, jo jo asnjehere nuk kam qene perkrahes i tij dhe s'ka dyshim se nuk do te jem.
Se dyti, pse une nuk jam perkrehes i Enverit, nuk do te thote se jam kunder bashkimit kombetar (Zoti na ruajt), une bashkimin e kam enderr. E as nuk jam dhene mbas kosovarizmit, e flamurit katastrofal etj. Respekt, per te gjithe ushtaret e Ushtrise Clirimtare te Kosoves.

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 12:28 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 12:37 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 12:40 pm

Diktatori ka qene njeri i thjeshte



do e tregoj dhe nje rast. I shkon njehere ne vitet 60a nje shoke i rinise enverit ta vizitoje, duke kujtuar kohet e rininse Xhaxhi Enver i thote: A perlahemi? ne moment dy shoket qohen dhe fillojne te perlahen si ne kohet e rinise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 1:35 pm

E izoloj SHqiperine duke lene jashte kufive te saj Kosoven .Ka mundur qe kufiri me Kosoven te jete me i hapur qe te kishim nje bashkpunim me te mirë me SHqiptaret e Shqiperise.Vet izolimi i SHqiperise nuk na dha shanc per nje BASHKIMKOMBETAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 3:20 pm

Ademi85 shkruajti:
E izoloj SHqiperine duke lene jashte kufive te saj Kosoven .Ka mundur qe kufiri me Kosoven te jete me i hapur qe te kishim nje bashkpunim me te mirë me SHqiptaret e Shqiperise.Vet izolimi i SHqiperise nuk na dha shanc per nje BASHKIMKOMBETAR

Khuuuu, ia nxorre bishtin ore i shkrete duke i perseritur per te saten here fjalet e njejta. Ti je ose ju budalla ose luan rolin e budallait. Forumistet njeqind here te sollen prova te pakundershtueshme, nderkaq ti akoma i bjen te njejtit kavall.

E izoloj Shqiperine! Te pakten ky izolim nuk u be me deshiren e sistemit shqiptar, por si kushtezim i Luftes se ftohte dhe atmosferes vrasese te saj. Nese mendon se vetem Shqiperia u izolua asokohe lajthitesh i nderuar, per shkak se secili vend ndiqte politika strikte te ruajtjes se kufirit. Ishte tjerekohe ahere. Ish lufte e ftohte. Ishe mes dy superfuqive te cilat mezi prisnin nje gabim tendin per ta futur nga prapa thiken. Kosoven nuk e la jashte Enveri por e la jashte Fadili, Sinani, Xhaviti, Alia e te tjere qe pranuan kapitullimin ne Prizren. Po te mos ishte Enveri dhe nacionalclirimtarja sot Kosova do te ishte sall shprehje gjeografike, se ishte vete Enveri tok me frontin nacionalcirmitar ai qe e nisi luften antifashiste ne Kosove duke e bindur popullin shqiptar ne Kosove e Iliride qe per tu fituar vetevendosja duhet hapur lfute e rrepte dhe e pakomrpomis kunder nazisteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 3:20 pm

Ademi85 shkruajti:
E izoloj SHqiperine duke lene jashte kufive te saj Kosoven .Ka mundur qe kufiri me Kosoven te jete me i hapur qe te kishim nje bashkpunim me te mirë me SHqiptaret e Shqiperise.Vet izolimi i SHqiperise nuk na dha shanc per nje BASHKIMKOMBETAR

Khuuuu, ia nxorre bishtin ore i shkrete duke i perseritur per te saten here fjalet e njejta. Ti je ose ju budalla ose luan rolin e budallait. Forumistet njeqind here te sollen prova te pakundershtueshme, nderkaq ti akoma i bjen te njejtit kavall.

E izoloj Shqiperine! Te pakten ky izolim nuk u be me deshiren e sistemit shqiptar, por si kushtezim i Luftes se ftohte dhe atmosferes vrasese te saj. Nese mendon se vetem Shqiperia u izolua asokohe lajthitesh i nderuar, per shkak se secili vend ndiqte politika strikte te ruajtjes se kufirit. Ishte tjerekohe ahere. Ish lufte e ftohte. Ishe mes dy superfuqive te cilat mezi prisnin nje gabim tendin per ta futur nga prapa thiken. Kosoven nuk e la jashte Enveri por e la jashte Fadili, Sinani, Xhaviti, Alia e te tjere qe pranuan kapitullimin ne Prizren. Po te mos ishte Enveri dhe nacionalclirimtarja sot Kosova do te ishte sall shprehje gjeografike, se ishte vete Enveri tok me frontin nacionalcirmitar ai qe e nisi luften antifashiste ne Kosove duke e bindur popullin shqiptar ne Kosove e Iliride qe per tu fituar vetevendosja duhet hapur lfute e rrepte dhe e pakomrpomis kunder nazisteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 4:59 pm

MUHAMETII shkruajti:
zeriatdheut, pershendetje te perzemerta...

Por une nuk pajtohem plotesisht me ju, ne nuk bene qe te absolutizojme, e pergjithesojme. P.sh. une nuk jam perkrahes absolut i Enver Hoxhes, por nuk do te thote se jam me rugoven (haj Zoti na ruajt nga kjo fjale), te jem me njeriun qe i kontriboi roberise se Kosoves, me njeriun qe Ushtrine Clirimtare te Kosoves e quante dore e zgjatur e Serbise, jo jo asnjehere nuk kam qene perkrahes i tij dhe s'ka dyshim se nuk do te jem.
Se dyti, pse une nuk jam perkrehes i Enverit, nuk do te thote se jam kunder bashkimit kombetar (Zoti na ruajt), une bashkimin e kam enderr. E as nuk jam dhene mbas kosovarizmit, e flamurit katastrofal etj. Respekt, per te gjithe ushtaret e Ushtrise Clirimtare te Kosoves.

Me t'mira

Ky është mendimi që pasqyron sinqeritetin e njeriut të pastër shpirtëror. Sot pa tjetër duhet t'i respektojm mendimet e njëri tjetrit, sepse nuk ka njeri të përkryer, prandaj duhet punë dhe mund që sa më shumë ta armatosim veten me dije të shumëllojshme për të ardhmen tonë të përbashkët, për qëllimin dhe interesin tonë ndaj atdheut.

Respekt Muhameti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 6:42 pm

Boll qe shkoni tek faqja e TOP CHANEL ,e me konkretisht tek videot,eshte intervista bere zonjes se zeze Nexhmije Hoxha,per te gjithe ata qe kerkonin fakte,ka boll material,ku zonja zeze qe ka ne ndergjegjen e saj vrasjet e mijera shqiptareve te pafajshem,vetem sepse nuk pajtoheshin me regjimin me te poshter qe ka njohur njerezimi.Zonja e zeze pranon se jane bere gabime nga Partia,po partia kush ishte valle?Anuk ishte ajo me te shoqin?CAUSHESKET shqiptare?Sepse historia atyre sot nuk u jep te drejte,por ata u nisen per te mire,dhe s'ka njeri qe nuk gabon.
Nuk dua ti heq interesin atij qe deshiron ta shikoje,po boll mos t'ju degjojme me me fakte,fakte fakte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 7:11 pm

Sofra, faleminderit per mirekuptimin, shpresoj se edhe te tjeret do e kuptojne se shpejti, se mund te kete edhe mendime te kunderta.

Gjithashtu respekt per ju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 7:16 pm

O Besim o Mjeran, e ne cfare perfundimesh erdhe teksa degjove Nexhmije Hoxhen? Hee

Prej Enver Hoxhes, dridheshin te gjithe armiqet e popullit prej kryetradhtari Zog e deri tek fuqite e medha boterore, ka qene njeriu qe mbrojti me vendosmeri Shqiperine, aq me shume kur ta keshe parasyshe se cilet ishin armiqet e saj ne ate kohe. Amerikanet nuk kane shikuar kurre ushtarakisht te nderhyjne lere pastaj grekerit e jugosllavet shovinist. Mbrojti kulturen, traditat,e zakonet e popullit shqiptar dhe nuk la qe keto te rrenoheshin sic po ndodhe sot. Ty te pelqen sigurisht kjo Shqiperi aktuale, shume mire pra...

Shume, shume keq...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 7:29 pm

edhe bar do ham ...edhe gjak do derdhim kunder vllezereve shqiptare pate then ramiz alia hehehehhehee te mjer jan ata qe besojn tek mjeranat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 7:53 pm

té lumté ata qé nuk e'kan vuajtur kohen e'tij
dhe té mjert ata qe besojn tek te vdekurit ??? e'tek injoranca e'tyre Qé kané léné pas !!!!! tek hiçi ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 9:11 pm

Ju qe ju zalis permendja e emrit Enver, juve qe ju tremb fakti Shqiperi e forte, juve qe s'ia ka enda Ushtri e forte shqiptare, i hidhni nje sy kesaj video dhe pastaj flasim e kuvendojme si ua do zogu i qejfit:

https://www.youtube.com/watch?v=cJkeabWesiM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 9:34 pm

po po me fjal ai per 40 vjet rresht i realizonte detyrat 100%: por ne vepra ai nuk realizonte as 5% po ju lani syt dhe shikoni mir o njerz mos u genjeni me videot e 'tyre qe nuk kan gje tjeter veç genjeshtra , dhe hidherime ,, por ju qe shikoni gjithmon mbrapa nuk keni intuit tjeter veç te perseritni te kaluaren e' te lendoni tjeret nga nje e shkuar e' hidhur e popullit shqipetar ,, pif pif pu pu pu pu me ju
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 9:40 pm

Martina shkruajti:
po po me fjal ai per 40 vjet rresht i realizonte detyrat 100%: por ne vepra ai nuk realizonte as 5% po ju lani syt dhe shikoni mir o njerz mos u genjeni me videot e 'tyre qe nuk kan gje tjeter veç genjeshtra , dhe hidherime ,, por ju qe shikoni gjithmon mbrapa nuk keni intuit tjeter veç te perseritni te kaluaren e' te lendoni tjeret nga nje e shkuar e' hidhur e popullit shqipetar ,, pif pif pu pu pu pu me ju

Martina te lutem kjo teme eshte per te biseduar, faktuar e kunderfaktuar e jo per ti perlosh syte apo per ti qyrravur hundet si po beni ju. Zgjohu, cupa e mamit dhe behu nje cike me e zgjuar. Kete video qe e solla nuk eshte 'propogande' sic molloisni ju por eshte nje e vertet e paster. Nese ju mendoni se nuk eshte e vertete, hajde fakte. Fakteeeeeeeee!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:28 pm

guximi shkruajti:
O Besim o Mjeran, e ne cfare perfundimesh erdhe teksa degjove Nexhmije Hoxhen? Hee

Prej Enver Hoxhes, dridheshin te gjithe armiqet e popullit prej kryetradhtari Zog e deri tek fuqite e medha boterore, ka qene njeriu qe mbrojti me vendosmeri Shqiperine, aq me shume kur ta keshe parasyshe se cilet ishin armiqet e saj ne ate kohe. Amerikanet nuk kane shikuar kurre ushtarakisht te nderhyjne lere pastaj grekerit e jugosllavet shovinist. Mbrojti kulturen, traditat,e zakonet e popullit shqiptar dhe nuk la qe keto te rrenoheshin sic po ndodhe sot. Ty te pelqen sigurisht kjo Shqiperi aktuale, shume mire pra...

Shume, shume keq...

I ke vene vetes emrin guxim,do te doja te shihja para gjithe atyre shqiptareve qe u dergjen burgjeve,para atyre nenave qe ju vrane femijet ne kufi dhe i syrgjynosen ne fshatrat me te humbura malore te Shqiperise,ku femijet e tjere nuk kishin te drejten e studimit.Une mund te jem ashtu si thua ti,por ama ndjehem i lumtur qe sot jetoj ne nje vend te lire,qe mund te flas lirisht,e te mos kem frike se sigurimi shtetit,spiunet njerezit me te poshter e te felliqur,te vijne naten per bastisje,i mjere je ti sot qe vuan perbrenda me idete e çmendura qe ke,une jam i qete dhe lirshem.
Edhe NENE TEREZEN qe gjithe bota e çmon,ai katil nuk e la te vizitonte token meme as kur i vdiq e jema dhe e motra,per te vendosur nje tufe me lule.
I moret faktet prej gojes se bishes se eger qe u ushqye per 50 vjet me gjakun e shqiptareve.Ah keni nje artikull tek gazeta 55,te nesermen pasi zonja e zeze dha intervisten,lexojeni me vemendje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:29 pm

oo idjoot o i' pa fetyr po ti pse ke hyr kety per te fyer tetjeret apo te then ate qe mendon ti per vete qurravesh je ti i pa fetyr je ti se nje njeri si ti nga qe i'ka te gjitha ato pafetyrsira qe arrin te shahesh me nje femer , ti nuk je burr por nje i pa& fetyr e' ne djall shkofsh ti me gjith enver mutin dhe te lutem qe mos gabo te me fyesh me kurrr se une nuk te fyeva as nuk te poshtrova por eshte e' drejta ime qe te pergjigjem ketyre temave dhe nuk te jap llogari ty per as gje pis

(Kujdes se nga gjithe keto fjale, me shume jane fjale fyese si per Enver Hoxhen ashtu edhe per antaret pa asnje fakt. Eshte vrejtje e parafundit. Me mirkuptim, Stafi.)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:35 pm

Martina shkruajti:
oo idjoot o i' pa fetyr po ti pse ke hyr kety per te fyer tetjeret apo te then ate qe mendon ti per vete qurravesh je ti i pa fetyr je ti se nje njeri si ti nga qe i'ka te gjitha ato pafetyrsira qe arrin te shahesh me nje femer , ti nuk je burr por nje i pa& fetyr e' ne djall shkofsh ti me gjith enver mutin dhe te lutem qe mos gabo te me fyesh me kurrr se une nuk te fyeva as nuk te poshtrova por eshte e' drejta ime qe te pergjigjem ketyre temave dhe nuk te jap llogari ty per as gje pis

(Kujdes se nga gjithe keto fjale, me shume jane fjale fyese si per Enver Hoxhen ashtu edhe per antaret pa asnje fakt. Eshte vrejtje e parafundit. Me mirkuptim, Stafi.)

Ore kujdes mori me ate fjalor se sflasin njerezit e qytetruar ashtu, e sidomos nje femer e moderuar nuk e ven veten ne ate pozite te shprehet ashtu, po hajde avash e mos i merr gjerat ngat zemre se sbe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:41 pm

besim78 shkruajti:
guximi shkruajti:
O Besim o Mjeran, e ne cfare perfundimesh erdhe teksa degjove Nexhmije Hoxhen? Hee

Prej Enver Hoxhes, dridheshin te gjithe armiqet e popullit prej kryetradhtari Zog e deri tek fuqite e medha boterore, ka qene njeriu qe mbrojti me vendosmeri Shqiperine, aq me shume kur ta keshe parasyshe se cilet ishin armiqet e saj ne ate kohe. Amerikanet nuk kane shikuar kurre ushtarakisht te nderhyjne lere pastaj grekerit e jugosllavet shovinist. Mbrojti kulturen, traditat,e zakonet e popullit shqiptar dhe nuk la qe keto te rrenoheshin sic po ndodhe sot. Ty te pelqen sigurisht kjo Shqiperi aktuale, shume mire pra...

Shume, shume keq...

I ke vene vetes emrin guxim,do te doja te shihja para gjithe atyre shqiptareve qe u dergjen burgjeve,para atyre nenave qe ju vrane femijet ne kufi dhe i syrgjynosen ne fshatrat me te humbura malore te Shqiperise,ku femijet e tjere nuk kishin te drejten e studimit.Une mund te jem ashtu si thua ti,por ama ndjehem i lumtur qe sot jetoj ne nje vend te lire,qe mund te flas lirisht,e te mos kem frike se sigurimi shtetit,spiunet njerezit me te poshter e te felliqur,te vijne naten per bastisje,i mjere je ti sot qe vuan perbrenda me idete e çmendura qe ke,une jam i qete dhe lirshem.
Edhe NENE TEREZEN qe gjithe bota e çmon,ai katil nuk e la te vizitonte token meme as kur i vdiq e jema dhe e motra,per te vendosur nje tufe me lule.
I moret faktet prej gojes se bishes se eger qe u ushqye per 50 vjet me gjakun e shqiptareve.Ah keni nje artikull tek gazeta 55,te nesermen pasi zonja e zeze dha intervisten,lexojeni me vemendje.

O Besim une nuk i kam vene emrin vetes, a je ne dijeni se cfare po flisni, teorikisht nuk ka mundesi.

O zotni fol me raste konkrete jo te thuash sigurimi i shtetit vjen e me vrane, fol konkretisht kur dhe ku ka ndodhur, mos fol tabullarasa, sepse ske lidhje per kete pune.

A mund te me shpjegosh pak me shume per Nenen Tereze?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Pirro i Epirit
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Pirro i Epirit


Male
Numri i postimeve : 135
Age : 33
Vendi : maja e madhe perball
Registration date : 15/09/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:44 pm

Ago Muji shkruajti:
Martina shkruajti:
oo idjoot o i' pa fetyr po ti pse ke hyr kety per te fyer tetjeret apo te then ate qe mendon ti per vete qurravesh je ti i pa fetyr je ti se nje njeri si ti nga qe i'ka te gjitha ato pafetyrsira qe arrin te shahesh me nje femer , ti nuk je burr por nje i pa& fetyr e' ne djall shkofsh ti me gjith enver mutin dhe te lutem qe mos gabo te me fyesh me kurrr se une nuk te fyeva as nuk te poshtrova por eshte e' drejta ime qe te pergjigjem ketyre temave dhe nuk te jap llogari ty per as gje pis

(Kujdes se nga gjithe keto fjale, me shume jane fjale fyese si per Enver Hoxhen ashtu edhe per antaret pa asnje fakt. Eshte vrejtje e parafundit. Me mirkuptim, Stafi.)

Ore kujdes mori me ate fjalor se sflasin njerezit e qytetruar ashtu, e sidomos nje femer e moderuar nuk e ven veten ne ate pozite te shprehet ashtu, po hajde avash e mos i merr gjerat ngat zemre se sbe.
prej kurshit pasket filluat ta pastronin fjalorin e juaj more zoteri Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 EmptyTue Oct 07, 2008 10:46 pm

Martina shkruajti:
po po me fjal ai per 40 vjet rresht i realizonte detyrat 100%: por ne vepra ai nuk realizonte as 5% po ju lani syt dhe shikoni mir o njerz mos u genjeni me videot e 'tyre qe nuk kan gje tjeter veç genjeshtra , dhe hidherime ,, por ju qe shikoni gjithmon mbrapa nuk keni intuit tjeter veç te perseritni te kaluaren e' te lendoni tjeret nga nje e shkuar e' hidhur e popullit shqipetar ,, pif pif pu pu pu pu me ju

MARTINA ke me se te drejte,ai regjim jetonte mbi friken e njerezve,genjeshtren,mashtrimin,vrasjet,burgosjet,persekutimin e njerezve intelektual,ajka e kombit per ate njeri ishin persona te padeshiruar,heqja e mendimit te lire,mungesa e fjales.
Shume prej ketyre,qe shikojne filmat e partise se maskarejve,qe as nuk e marrin me mend vuajtjet e nje populli per 50 vjet me rradhe,kane dhe arrogancen e madhe me te dhene leksione.
Ne Shqiperi ne i themi "Hajde babe te te tregoj arat"nuk dine asgje,por duan te te mbushin mendjen me idiotsite e tyre.
Martina te lutem lexo artikullin e gazetes 55 mbi intervisten e Nexhmije Hoxhes,dhe sidomos tragjedine e Tivarit,ku u vrane me mijera shqiptare nga KOSOVA,me dijenine e qelbesirave komuniste shqiptare qe heshten per kete tragjedi te kombit tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Enver Hoxha?   Kush ka qenë Enver Hoxha? - Faqe 30 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush ka qenë Enver Hoxha?
Mbrapsht në krye 
Faqja 30 e 40Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Enver Hoxha dhe partizanet e tij....
» Masakra e Tivarit, zbardhen dokumentet mbi Ramiz Alinë
» sigurimi i enver hoxhes se si ruhej E .HOXHA
» Kush ka qenë Isa Boletini?
»  Kush ka qenë Skendërbeu!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: