Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Poezi tė krijuara nga forumistėt53.788
Share | 
 

 Poezi tė krijuara nga forumistėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 30 ... 59  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri Nov 23, 2007 8:51 am

Nė kėtė temė mund tė shkruani poezit e juaja forumist tė nderuar.


Ulurimat me stuhi

Rrugicave tė errėta
kam ecur me kujdes,

Ulurimat e zhurmėta
shoqėroheshin
me stuhin e vjeshtes
pėr ta rrėzuar lisin.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:05 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri Nov 23, 2007 11:39 am

Ti kot troket


Ka netė
nė ėndėrr
shkon tek dera e tyre.

Ti kot troket
arrakatėt tė zgjohen.


Gjuhėn dhe zemrėn
athėtira
ua ka mbėrthyer nė acar.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:05 pm, edituar 8 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri Nov 23, 2007 2:20 pm

Drejt dritės


Kam ecur rrugėve
duke numruar hapat
ngjyrat e ylberit
jam ngutur t'i zė.

Rruga shumė e gjatė
me ulirima ujqish
me sy i shikojė
me shpirt i ndjejė

Syt pėrgjonin dritėn
Plisi shndriste nė terr
hapat nuk ngadalsohen
Flamurin ta shpiejm nė vend.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:07 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Sun Nov 25, 2007 4:11 am

Mall

Nė letėr kujtimet
malli i djeg.

Zemra hesht
edhe sikur t'a shposh
s'bėzan.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:07 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Mon Nov 26, 2007 7:25 am

Tė jetosh

Tė jetosh
do tė thot

tė respektosh
rrugėn e gjyshėrve..

tė jetosh
do tė thot

t'i mėsosh
rrugėt e rrugėve
nė jetė

Tė jetosh
do tė thot

t'i dallosh ngjyrat
Bardh e Zi.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:07 pm, edituar 5 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Mon Nov 26, 2007 7:39 am

Lumi

Lumi nuk u ndal
edhe pse e mbuluan
nė Prishtinė.

Mbi tė kaluan
kalimtar nė kėmbė
edhe karroca kuajsh.

Lumi rrugėton
donė tė jetė
I lirė.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:07 pm, edituar 4 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Mon Nov 26, 2007 8:10 am

Pleq tė zgjuar


Tė zgjuar u plakėn
nuk u ndalėn.

Nata korb e zezė
ata i ruanin arat
nga derrat e egėr.

Agminė e prisnin
t'u zbardheshin arat.

Fėmijėt edhe sot
i thėrrasin
pleq tė zgjuar.


***....


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:08 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Nov 27, 2007 3:00 pm

Sofra urime pėr kėto poezi tė mira vazhdim tė mbar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Nov 28, 2007 6:03 am

Faleminderit Deli lexim tė kėndėshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Thu Nov 29, 2007 8:49 am

Fat i heshtur

Dritė e jetės
nėn dhe
fat i heshtur
mbi truallin Pellazg.

E kėrkon diellin
t'ja ngroh rrėnjėt
ta verboj djallin
me blerimin e parė.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:08 pm, edituar 4 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Thu Nov 29, 2007 11:14 pm

Vargje pėr Kalorsin


Ec e ec
rrugėve tė zjarrta,

nuk trembesh
nga ai pyll
nuk verbohesh
nga ajo dritė,

Ec e ec
sėrish tė kthehesh
nė cak, fitimtar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri Nov 30, 2007 1:35 am

Ti

Ti tėrė botės i jep dritė
edhe lules vesėn ia largon
nė mėngjes tek sytė e mi
ti vjen lehtas mė ledhaton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1178
Registration date: 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Sat Dec 01, 2007 6:27 pm

vargu-poezia

Vargu mallin mė largon
rrugėn e qetėsimit tregon
vargoj qetė me njė qellim
ndaj vetėm aty gjej shpėtim.

shkruaj -shkruaj vargje t'gjata
shkruaj kur mė shoqėron nata
shkruaj ndaj kam at' shpresė
shkruaj at' qė ndjejė unė vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin


Female
Numri i postimeve: 4833
Age: 29
Vendi: Jashtokėsore!
Registration date: 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Dec 12, 2007 2:04 am

Kosovare!

Mė thuaj vetėm nje fjalė
si e kam Kosovėn vallė?

si e kam Prishtinėn
si e kam Mitrovicėn
si e kam Shtimen
Si e kam Drenicėn...!?

cka ka te re nė Gjakovė
cka ka tre nė Brezovicė ?
Pejė, anė-mbanė n' Kosovė
Gjilan, Ferizaj e Kamenicė?


Mė thuaj njė fjalė t'mos tretem n'vetmi
malli , gyrbeti mė dogji n'timen djalėri!
ndaj lutem pėr atdheun tim, Kosoven time
pėr at zonjė tė rėnd ,Krenarinė e jetės sime.

me rrespekt
jam _ buli

Kete poezi e ka shkruar Miku im jam_buli shume respekt per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 8740
Registration date: 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Dec 12, 2007 1:58 pm

MIRĖ SE VJEN ;O VITI I RI
Ben acar-muaji dhjetor
gjithēka mbuluar me debore
diku mes fushe dhe deti
ndeshen vitet mes veti.

Ėshte lodhur viti plak
nuk e hedh dot asnje hap
Viti i Ri plot energji
do te udhetoi,sh“pi per sh“pi.

I kane dal telashe me plakun
ai thote:do ta vazhdoj mandatin
Jo,pergjigjet Viti i Ri
ty s“te do asnje femije!

Viti Plak,thone,poshte te hidhet
nuk i mbajti fare premtimet
na mashtroj me pak dhurata
na shkoj viti me i erret se nata.

Viti i Ri foli me gezim
ju me pritni o femije
patjeter te ju do jem
diku me saje,diku me ski.

Kudo n“bote,edhe n“Kosove
kudo n“bote edhe n“Shqiperi
femijet therrasin te hareshem:
MIRĖ SE VJEN;O VITI I RI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi tė krijuara nga forumistėt
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 59Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 30 ... 59  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar ::  :: -
Kėrce tek: