Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A jeni besimetarë??

Shko poshtë 
+58
Blerim1
capkeni
Ummu-Hurejra
ylari
LINDA78
Xili
Mirushe
Best
L1ndush3
Mergimtari
Parapsikologu
Driola
nardlushnja
Orfe@
Gjura
MUHAMETII
elisa
anila
Kushtrimi86
dan_3118
zeriatdheut
luan mreti
spirito
idol
akrepi
echo
rroni
rolling
Ago Muji
Kasper
interesant
USHTARILIRIS
fi2a1
loredana
feneri
xhavo_
vjollca
STUPCAT
Euridika
petritkola
bessa
Ani
Çamshqiptar
Guximi
fatlum
silvi
Beton
gishteza
azzurra
E_Bukura
Aquila
rrebelja
Sofra
shaban cakolli
meli
besa-bese
shpendi
Kosovarja
62 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 3:29 pm

Anëtar të nderuar Jam shum kureshtare te di se sa jeni besimëtar.Ciles fe i perkisni ?Sa jeni te kenaqur dhe sa i permbaheni asaj feje??Dhe cilat jane perparesite qe keni gjetur tek ajo fe ku dihet se besimi fetare eshte qeshtje individuale dhe zgjidhet sipas deshires dhe vullnetit

Per te gjitha keto ju mireprese ne diskutim!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 3:50 pm

Po e nderuara kosovarja po pergjigjem,i perkas fese Islame mundohem te jem Musliman,ashtu si thot Kurani i shenjt
Musliman



shpendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 4:27 pm

op,
i perkas fese katolike, te paret e mi e trashenguan rrugen e Legjendes Skenderbeut per t'u krenuar me tutje me shume rilindas kombetar shqiptar e deri te nëna e botes, nënë Tereza.

ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 5:50 pm

Edhe une jam nje besimtare e fes Ktolike ,siq tha edhe besa-bese e mbajtem rrugen e Gjergj Kasriotit-Skenderbeut.
Perpasia e ksaj feje eshte per mua qe mi plotson te gjitha kushtet qe shpirti im te ndihet mire e rehatshem me kete fe.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 8:30 pm

une vet jam besimtar
dhe i qmoj njerëzit ebesimit fetar,ata që nuk kanë besim fetar për mua janë të luhatur,kam lexuar librat e shejta kuranin dhe biblen dhe mundohem te u përbahem.Kur na vie puna te kombi
nuk i shmangemi fjalëve të të madherishmit"Feja e shqiptarit është shqiptaria",besimi fetar të bënë të dlirë të qetë dhe unik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 9:02 pm

Hiq nuk jam besimtar Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 9:19 pm

atehere sofra duhet te jesh i luhatur ti apo jo? Mire e ka shaban cakolli se ata qe ndihen ateistë jane te luhatshem apo jo?

na trego se po me duket se nuk iu ke pergjegjur pyetjes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 9:24 pm

Besa besë i luhatshëm jam vetëm sa i përket besimit për tjerat nuk jam i luhatshëm. Luhatshmëria tek besimi më ndodh kur e di se jemi një komb me tri religjione. Unë edhe pse jam i luhatshëm në fe ... e ngjinoj ramazanin etj etj gjëra sa i përket fes por fetar i madh nuk jam ....
Sa i përket ateizmit, nuk jam ateist, as nuk e urrej ateizmin.

Ateizmin Evropa e cilson si " Bukoroshja e fjetur"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 10:22 pm

tani me je pergjegjur dhe kedhane pergjegje shume te mire dhe mbetesh i pershendetur sofra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 10:31 pm

Gjithashtu Besa besë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptySun Nov 25, 2007 10:49 pm

sigurisht qe jam besimtare e madhe jam e fes muslimane edhe besoj shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyMon Nov 26, 2007 12:21 am

Edhe une sikurse shumica nga ju e kam lexuar Kuranin Biblen mirpo ajo qe kam gjetur kenaqesin shpirterore ka qene feja Islame,pra ne Kuran kam hasur te lexoj gjera qe perputhen me shkencen me cdo lemi shkencore dhe keshtu jam nje muslimane,mundohem ti permbahem aq sa mundem, Mirpo per Biblen kam disa gjera te paqarta sa qe keta qe e quajne veten katolike ashtu sic qenkan disa anetare kisha dashur te di nga ata se nuk e kam te qarte argumentin ku Bibla flet per Jezusin kisha dashur me pak fjale te di dicka rreth qeshtjes se tij si e shef Bibla Jezusin ? cfare e konsideron etj etj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Aquila
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 68
Registration date : 30/10/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyMon Nov 26, 2007 1:23 am

"Mrekullohem, kur mendoj se si natyra ne nje menyr te perpikte dhe te persosur , ka krijuar universin me ligjet e tije te perpiketa me nje precizion mahnites"
~Haishtajn~
Duke i u referuar ketij gjykimi te ketij shkencetari me permasa gjigande, mua nuk me ngelet gje tjeter vetem qe te besoj tek i vetmi zot.
Nuk jam praktikant i asnje feje ,por mesa kam lexuar si biblen dhe kuranin, do te thoja qe admiroj dhe ndihem me
afer me kulturen fetare kristiane (ku dhe jam batezuar).
Admiroj pa mase filozofine e jetes Budiste ,qe gjithcka ja dedikon forces se shpirtit dhe te menduarit, dhurates me te cmuar qe na ka dhene zoti.
Nga familja vij me nje prejardhje misto(te perzier) myslylamo-kristiane. Feja per mua nuk eshte tabu.Respektoj te gjitha besimet fetare ,te cilat gjejne shpjegim si te Kurani dhe te Bibla. Jam ne kundershtim , ne menyre kategorike me ateizmin.

~Zoti eshte nje, dhe ngelet i lavdishem~
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyMon Nov 26, 2007 3:37 am

Une do te thoja se jam besimtare deri diku…Besoj me zemer, por jo me tru, ngase truri gjithnje dyshon, kundershton dhe mohon. Do te thoja shkurt se jam nje shqiptare e perkatesis religjioze islame, me nje besim abstrakt dhe filozofik mbi Zotin. E knaqur nuk do te thoja qe jam, por edhe nuk do ta nderroja me asnje fe tjeter. Nuk e di nese i permbahem apo jo kesaj feje, sepse ato rregulla siq jane: agjermi, falja apo shkruarja ne xhami, qoft te xhuhman, nuk i praktikoj. Por do te doja qe ketu te shtoj dicka. Nje njeri te vjeter e kishin pyetur se pse nuk shkoni ne Qabe, te beheni Haxhi, me qe edhe i keni kushtet??-Sepse gjdo njeri e ka Qaben aty ku jeton, ne rrethin e tij dhe gjdo kush mund te behet Haxhi! Kjo eshte e vertet dhe kam qen shum e vogel kur e kam ndegjuar dhe deri vone se kam kuptuar, por tani mendoj se e kam kuptuar dhe mundohem t’i permbahem kesaj edhe une. Perparsit e kesaj feje, do te thoja jane disa pa dashur t’i cek…Por gjithnje duke i respketuar edhe besimet e te tjerve, sepse gjdo besimatar qe mundohet t’u poshteroj besimin e te tjerve, ai se pari e poshteron veteveten dhe tani tjetrin
Pra, ceshtja e besimit eshte ceshtja me e ndijshme dhe private, per te cilat duhet te vendos gjdo njeri ne qetesi shpirtore ( siq e ka cek me lart Kosovarja).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyMon Nov 26, 2007 11:55 pm

KOSOVARJA,ka bërë pyetjen si e sheh bibla JEZUSIN?
Kam pritur që dikush të përgjigjet.E nderuara Kosovare,unë i përkas besimit tuaj fetar,dhe mundohem të i përbahem në vepër,nga se librat e shejtë thonë se besimi pa vepër është besim shterpë,kjo dmth,pa fryt.Unë kam lexuar biblen kaherë ka dhjetë vite,andaj po të shpjegoj aq qka më ka mbetur në kokë,ate qka unë nuk e kam mbajtur mend do ta thonë lirisht besimtarët katolik,e pranoj repliken dhe i flm,per mësimin që na japin,unë i qmoj njejtë dy besimet.Bibla thotë:Zoti i madhërishëm i plotfuqishmi,krijoi gjithëqka në tokë e në qiell për gjashtë ditë.Nga njerëzimi krijoi Adamin dhe Even dhe i vendosi në kopshtin e EDENIT,me gjitha kushtetmë të mira të jetës.I krijoi burrë e grua që të dashuroheshin shumë,të mbushnin tokën me njerëz.I përsosi dhe u tha që në kopsht nuk kanë të drejtë të hanë një fryt,po satana djalli,u shendrua ne gjarper,u foli nga dega e pemës,i mashtroi,atangrenen frutin e ndaluar,me te mekatuan sepse thyen këshillen e të plotfuqishmit,bënë mëkat,dhe si rezultat imekatit korren vdekjen.Prej tyre ne trasheguam mekatin dhe vdesim.Del kjo histori e gjatë,por dua të lidh me JEZUIN.Atëbotë ai ishte me të plotfuqishmin në qiell dhe gjithë krijesat i kanë bërë së bashku.Tani të flasim gjeresisht duhet shtjelluar tërë biblen,po si krijesë në tokë erdhi Jezui,përmes frymës së shejtë.Ai përmes frymes u ngjiz në barkun e një virgjëreshe e quajtur Marija.Më pas vajzes iu lajmërua një engjull në gjumë dhe i tha:Ti do të lindësh djalë,dhe duhesh të e pagëzosh Jezus.Vajza u ndie e trishtuar dhee pyeti engjullin:Si mund të lindi unë pa më prekur dorë mashkulli?E ngjulli jukishte përgjegjur,e tëra kjo vjen nga fryma e shejtë.Kështu përshkruan bibla lindjen e Jezuit,dhe nuk ka qka dyshohet kur dihet se libri është i shejtë.Jezui u rrit te nje familje zdrukthtari,filloj predikimin e fjales se perendise,bashkoj shume dishepuj,dhe ne fund njeri nga dishepujt E TRADHETOJ;DUKE e ndeshkuar te pushteti,kinse per mashtrime,dhe si rezultat e varen ne shtylle,thuhet se Ponc PILATI E TRADHETOJ:Po Jezui e dinte sakt diten dhe oren kur do te tradhetohej,po luste zotin të e ndihmoj që vdekjen ta kenë të lehte.Pse e dinte?Sepse keshtu ishte parapa nga vet zoti.Jezui ishte dergua si dhuratë e njerëzimit në tokë,që kush beson gjakun dhe vepren e tij,të shlyaj mëkatet.SA ISHTE GJALLëNë TOKë PREDIKOJ fjalen e zotit,sheroj njerëz të sëmurë,dhe bibla thotë ringjalli të vdekurit.Kur e torturuan neshtylle,pasi e varrosen,thonë pas tri dite u zhduk kufoma e tij,shpierti i tij u bart në qiell,atje thuhet se janë 140000,si ai që përbëjnë mbretrinë qiellore,bibla thotë se një
ditë me urdherin e perendisë,JEZUI do të i shpall luftë satanait,kjo botë do të shkatrrohet,dhe vetëm ata që besojnë në JEZUIN do të shpëtojnë,ku pas përmbysjes se kesaj bote,do të krijohet një botë e re,botë parajse me njerëz të përsosur.TANI Jezui është mbret i qiellit,ai me ushtrinë e tij qiellore do ti shpall luftë satanait,kur nuk e din as vet Jezui,kjo behet me urdherin e zotit.Ishte kjo vetëm rrefim siperfaqesor,per këtë mund të flitet shumë e shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 1:02 am

Edhe une jam nje muslumane nje besimtare e madhe ne fejen time jam shume e lumture q'jam muslimane....
Por mendoj q'per ta quajtur veten muslimane duhet ti respektojm edhe rregullat e "Kurhanit".
Une personalishte argjeroj por nuk falem ndersa ne familjen time te gjithe falen.

Me tregoni ju forumisa q'ne po e quajm veten musliman sa i respktojm regullat e fejs tone??
a i falime 5 vakte mengjesin, dreken,iqindine,akshamin jacine,a argjerojm te gjithe a jemi te mbuluara???

Per t then q'jemi krenare e jemi te lumture me fejen tone duhet ti respektojm keto rregulla.
Nje shqiptare thote q'eshte muslimane por ecen lakuriq,i qete gembet e gjoksine perjoshta,ece me mini vunde nuk argjeron nuk falet nuke dije se qka do te thote me thirre shehadete e shume te tjera.
"Zoti"le te ma shendrite pake rrugen te mendona pake se ku jemi, se q'fare fe kemi,se vallai nuk e dije me kete rini ku do te arrijme ne ket menyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gishteza
Anëtar i ri
Anëtar i ri
gishteza


Female
Numri i postimeve : 106
Registration date : 31/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 1:10 am

sigurisht qe jam besimtare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 1:55 am

Me tregoni ju forumisa q'ne po e quajm veten musliman sa i respktojm regullat e fejs tone??
a i falime 5 vakte mengjesin, dreken,iqindine,akshamin jacine,a argjerojm te gjithe a jemi te mbuluara???


Une i beje te gjitha Azzurra falem 5 vakte namaz nuk i le se me vjen si sporte bile bile jacia qe ka shume Reqat me knaq para gjumit kure e fali si sport me vjen pse te paguaj fitnes kure e kam pa pare (Gratis)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 6:23 am

O e din Betoni pse unë s'mund të pajtohem me ca rregulla fetare ..... Se unë e kam vëlla shqiptarin nga gjaku e jo afrikanin e zi nga religjioni ...
Ku mund unë t'i them vëlla zezakut apo turkut vetëm se është musliman !!!!

E them pa të keq, nuk e urrej ngjyrën e zezë por .... ka ca rregulla që i kam në vetveten time edhe unë si Shqiptarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 12:19 pm

Ha ha ha Sofra e dij qe ti ke probleme me gjuhen Arabe ha ha ha

Ke te drejt Sofra nuk kuptoi ka nj'her kure ne bibel apo kuran thote duhet te nderoishe vllaun te duashe vllaun tende po si eshte e mundure te behet nje vlla ap ta dusha nje vlla me ngjyre te zezë.

Vella veq Shqiptarin e kam por jo nje te ngjyres se Zezë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi


Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 4:35 pm

Ne periudhen qe jam rritur feja ka qene e ndaluar,dhe keshtu qe nuk mund te them qe jam besimtare pavaresisht se besoj se eshte dicka e mbinatyrshme "out there"qe njerezit e kane quajtur zot...
Sigurisht qe mundohem te sillem mire e te mos bej mekate Cool por kte nuk e bej nga frika se do ndeshkohem ne jeten e pertejme,por thjesht se keshtu jam gatuar,nuk me pelqen te bej keq dhe anasjelltas...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 4:39 pm

Të lumt silvi ke një zemër të pastër dhe të sinqert.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 4:50 pm

[quote="azzurra"]Edhe une jam nje muslumane nje besimtare e madhe ne fejen time jam shume e lumture q'jam muslimane....
Por mendoj q'per ta quajtur veten muslimane duhet ti respektojm edhe rregullat e "Kurhanit".
Une personalishte argjeroj por nuk falem ndersa ne familjen time te gjithe falen.

Me tregoni ju forumisa q'ne po e quajm veten musliman sa i respktojm regullat e fejs tone??
a i falime 5 vakte mengjesin, dreken,iqindine,akshamin jacine,a argjerojm te gjithe a jemi te mbuluara???


Azzurra

Une i rrespektoj te gjitha keto i fale pes kohe namaz ska dyshim se shtylla kryesore e fese sone hyjnore eshte Namazi mirpo per te qen nje besimtar i besimit Islam nuk mjafton vetum Namazi.

Ne Islam gjdo gje e mir qe i kontribon kombit dhe fes eshte Ibadet si psh:Feja Islame kerkon qe ne te jemi Human,qe ne te punojm ,te Ruajm familen dhe Fqinjet,te mesojm e studiojm dhe ne nje menyr qe te gjitha keto jan Ibadet(Adhurim) ne Islam.

Gjithashtu Ibadet(Adhurim) ne Islam eshte edhe te luftohen dukurit negative si Droga,Prostitucioni,alkoholi qe tanime e kan kaplu shoqerin ton.


Kosovarja
Te uroj per nje tem te qellume qe ke hap ne forum,Une jam besimtar i besimit Islam mundona maksimalisht me zbatu ket fe Hyjnore qe e kam trashegu nga Babe e babgjysh e katragjysh te mit.Te them te drejten ndihem shum shum krenar qe i perkas kesaj feje.

E Falenderoj Zotin fuqi plot qe e beri familen time,popullim tim te afermit e mi qe te shof rrugen e drejt .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 5:02 pm

Fatlumi---Beton

Jame shume e lumture q'ka te rije si ju q'i respektoin rregullat e fejes muslimane se kohen e fundite kam humb shpresen q'ka rini ne Kosove q'fale 5 vaket e namazite e disa gjea tjera.

Kure shkoj ne Kosove e gjyshi filli te tregon derse me drihet ter trupi dhe them me vetevete ku jemi, ku kemi arrite ne q'fare kohe jemi duke jetuar.


Sofra
Katolike apo musliman te gjithe jemi femijet e
Zotite krijesat e tije, prandaj zezat amerikan afrikan te githe jemi vellezer e motra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? EmptyTue Nov 27, 2007 5:14 pm

Azzurra unë jo valla më vjen keq se edhe shkavi është fëmijë i zotit edhe greku po nuk i kam vëllazën po armiq që po na vrasin qe 100 e kusur vjet..
Edhe Amerikanët janë fëmijë të zotit po po vrasin për çdo ditë nga 100 musliman në ditë as ata nuk i kam vllazën, madje Vatikani e ka gjuhën plot helm kundër shkencës sidomos gjuha e mesjetës që çdo gjë e kthente me prapambeturi edhe e lidhte me zotin, por sot shkenca po treegon se Bota është e rrumbullakët dhe nuk po e mbajkan tri balena në shpinë dhe si tepsi me një reljev mbi te.
Kurse dikur kur e thonin të vërtetën u hiqej koka nga Kisha ( Vatikani).

Unë i kam vëllezërit dhe motrat nga nëna edhe baba dhe shqiptarët në përgjithësi pa dallim feje, krahine, edhe ate nëse janë që punojnë për kombin shqiptar dhe për të mirën e njerzimit e laramanat që punojnë në dëm të kombit edhe në dëm të njerzimit.

Azzurra rroft 28 nëntroi fla


Edituar për herë të fundit nga në Tue Nov 27, 2007 5:21 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A jeni besimetarë?? Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A jeni besimetarë??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Shqiptarë kudo që jeni
» Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar
» A JENI BËRË GATI.....
» sa jeni gati te bashkepunoni per bashkimin kombetar???
» A JENI TE GATSHEM TE NDIHMOJME FSK NE ASPEKT FINANCIARE?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: