Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A jeni besimetarë??

Shko poshtë 
+58
Blerim1
capkeni
Ummu-Hurejra
ylari
LINDA78
Xili
Mirushe
Best
L1ndush3
Mergimtari
Parapsikologu
Driola
nardlushnja
Orfe@
Gjura
MUHAMETII
elisa
anila
Kushtrimi86
dan_3118
zeriatdheut
luan mreti
spirito
idol
akrepi
echo
rroni
rolling
Ago Muji
Kasper
interesant
USHTARILIRIS
fi2a1
loredana
feneri
xhavo_
vjollca
STUPCAT
Euridika
petritkola
bessa
Ani
Çamshqiptar
Guximi
fatlum
silvi
Beton
gishteza
azzurra
E_Bukura
Aquila
rrebelja
Sofra
shaban cakolli
meli
besa-bese
shpendi
Kosovarja
62 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
akrepi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 84
Registration date : 16/06/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyFri Jun 20, 2008 10:20 pm

Po jam besimtare , besoj ne Allah dhe ne fene islame.
Vetë Allahu i Madhëruar ka njoftuar për ekzistencën e Tij, për të qenurit e Tij Zot dhe Krijues i gjithçkaje që ekziston, dhe keto jane fakte te mjaftuehme qe na bindin te besojm.
Ju kisha lute te mos perzihet Feja dhe Kombi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptySat Jun 21, 2008 11:22 am

Besimtar ne veten time,askush nuk me mbron me shum se vetja,askush nuk me kshillon me shum se vetja ime,askush nuk me sheron me shum se vetja ime,askend nuk e njoh sa veten time,askend nuk e dua ma shum se veten time,per kete arsye me trathtoi vetja qe ti besoj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito


Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptySun Jul 06, 2008 7:00 pm

Jam besimtare, muslimane. Nuk mund te them se i permbush gjithe obligimet e mija ndaj fese. Kam filluar avash avash, se pari 'stop alkolit' (e arrita), se dyti 'stop veshjeve provokuese' (e arrita), tani eshte rradha e namazit, kam mesuar shume sure dhe kismet me Zotin para shpresoj te behem muslimane e devotshme.
pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptySun Jul 06, 2008 7:36 pm

po shum besoj ne zot dhe i frigohem zotit, po ashtu jom besimtar te islamit, LAILAHI ILALLAH.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptySun Jul 06, 2008 7:58 pm

NUk jam besimtare i asnje fese mjafton per mua qe jame Shqiptare te respektoj shqiptarine deshmoret Skenderbeun, ADEMIN, FLAMURIN KOMBETARE KETO JANE FEJA IME NUK MA NINE PER PRIFT E HOXHE AS PER ZEZAK MI BE VLLAZER VEQ SHQIPTARE E KURGJO TJETER
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dan_3118
Fillestar/e
Fillestar/e
dan_3118


Male
Numri i postimeve : 7
Age : 35
Vendi : ne token e zotit
Registration date : 30/10/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 1:02 pm

un besoj se egziston 1 krijues suprem.
zeriatdheut
seshte e thene te besosh ne hoxh a prift.po ne ne zot beson???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 6:50 pm

Gjithsesi se besoj ne Allahun e Madherishem...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 7:31 pm

Jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 7:33 pm

Po gjithesesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 8:37 pm

guximi shkruajti:
Jo

JO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa


Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 8:56 pm

PO jam besimtare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 10:03 pm

Nje pyetje per guximin dhe Premtimin.
Kur keni hyre, ne ndonje test shkollor apo qfare do lloji tjeter, a jeni lutur paraprakisht, nese po me tregoni kujt i jeni lutur???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 10:22 pm

po them une, asnjehere nuk jam lutur ne shkoll apo ne fakultet tash, ate se qfare e mesoj edhe e tregoj, nuk i lutem askujt per diqka qe mundem vete ta beje.

Kam besuar, tash jo :S
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 10:24 pm

Muhamet nuk lutem kurre une.

Une nuk e mohoj qe e permendi shpesh:

O zot (runa pej budalleve psh Very Happy, shpesh jaa baj shokeve)
Pasha zotin...
Pashe zotin?
Vallahin...

Por po te shikohet nga aspekti dhe kendveshtrimi shkencor, atehere eshte tjeter pune kjo, kete e them une, une te them mos beso, une thjeshte them mos e perzije teologjine me shkence, sepse jane dy koncepte te kunderta.

Te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 10:26 pm

Janissary shkruajti:
po them une, asnjehere nuk jam lutur ne shkoll apo ne fakultet tash, ate se qfare e mesoj edhe e tregoj, nuk i lutem askujt per diqka qe mundem vete ta beje.

Kam besuar, tash jo :S

Keshtu shkon vetedijesimi shoqeror. Gezohem qe ka ndodhur keshtu.

Te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 10:27 pm

Po jam shum besimtar, se njeriu po te mos jete besimter nuk eshte besnik. Sa qe pyetja shtrohet se a i besoj ndoj feje ktu ndryshun puna, jam i feksionit Musliman por jo edhe praktikues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 34
Registration date : 29/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 11:31 pm

Premtimi shkruajti:
guximi shkruajti:
Jo

JO

JO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 11:36 pm

guximi shkruajti:
Janissary shkruajti:
po them une, asnjehere nuk jam lutur ne shkoll apo ne fakultet tash, ate se qfare e mesoj edhe e tregoj, nuk i lutem askujt per diqka qe mundem vete ta beje.

Kam besuar, tash jo :S

Keshtu shkon vetedijesimi shoqeror. Gezohem qe ka ndodhur keshtu.

Te pershendes

Vollha nime duke mos besu shkon drejt vetedijesimit shoqeror. Zoti na ruajt. O guximi, po besimi eshte qelesi i cdo gjeje.
Shih dicka mbi besimin:


" Von Helmont, një ndër figurat kryesore të kimisë bashkëkohore dhe shpikës i termotmetrit, ka deklaruar se shkenca është pjesë e besimit.
" Xhorxh Kuvier, themelues i paleontologjisë bashkëkohore, i shihte fosilet si prova të mbjetuara të Krijimit dhe mësonte se qeniet e gjalla ishin krijuar nga Zoti.
" Karl Lineus, që sistematizoi i pari klasifikimin shkencor, besonte në Krijim dhe deklaronte se rregulli natyror ishte një provë domethënëse e ekzistencës së Zotit.
" Gregor Mendel, themeluesi i gjenetikës, një-kohësisht murg, besonte në Krijim dhe kundërshtonte teoritë evolucionare të kohës, si atë të darvinit dhe të lamarkut.
" Lui Paster, emri më i madh në historinë e mikrobiologjisë, provoi se jeta nuk mund të krijohej nga lëndë inerte dhe mësonte se jeta ishte një mrekulli e Zotit.
" Maks Plank, fizikanti i famshëm gjerman thosh-te se Krijuesi i gjithësisë ishte Zoti dhe theksonte se besimi është një cilësi e nevojshme e shkencëtarëve.
" Albert Ajnshtain, i njohur si shkencëtari më me famë i shekullit të 20-të, thoshte:
"Shkenca pa besimin në Zot është e çalë."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 11:38 pm

echo shkruajti:
Premtimi shkruajti:
guximi shkruajti:
Jo

JO

JO

Nalu, t'i njehi sa "JO" jane,... vete tri po me duket!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyMon Nov 03, 2008 11:41 pm

Jam besimtare, muslimane, i permbush gjithe obligimet e mija ndaj fese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyTue Nov 04, 2008 12:30 am

MUHAMETII shkruajti:
Nje pyetje per guximin dhe Premtimin.
Kur keni hyre, ne ndonje test shkollor apo qfare do lloji tjeter, a jeni lutur paraprakisht, nese po me tregoni kujt i jeni lutur???

Muhameti, ne shkolle apo neper teste te ndryshme kam qen qe nga mosha 6 vjeq deri sot. Deri ne shkoll te mesme po, jam lutur per gjithqka. Pak para se te mbaroje shkollen e mesme deri me sot nuk ka ndodhur qe te lutem. Bile, eshte nje fakt interesant se, nese kam provim apo ndonje test, perveq se nuk lutem as qe mundet me vrejt dikush, sepse shkoj ne provim sikur te daja. Pa asnje lloj frike apo ngarkimi psiqik. Veti e rrall ta gjen te te tjeret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyTue Nov 04, 2008 12:34 am

MUHAMETII shkruajti:
echo shkruajti:
Premtimi shkruajti:
guximi shkruajti:
Jo

JO

JO

Nalu, t'i njehi sa "JO" jane,... vete tri po me duket!

Edhe qka ka lidhje kjo qe jane 3 me Jo, dhe 1000 me Po?? Kete e din qdo kush, edhe ne e pranojme eshte shume i vogel numri i ateisteve ne krahasim me besimtaret. Nuk keni thene diqka te madhe qe u shprehet keshtu!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja


Male
Numri i postimeve : 90
Age : 53
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyWed Nov 05, 2008 5:26 pm

Jo nuk jam!
nuk lejoj asnje te me flase per fene dhe te me infektoj,sikurse dhe une respektoj besimin e bashkfolsit tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyWed Nov 05, 2008 5:28 pm

Besnik jam po besojn ne atdhe kjo eshte feja ime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 EmptyThu Dec 04, 2008 11:41 am

SHIHNI SE SI MANIPULOJNE ME FEMIJET E FESE ISLAME!
Nënë, unë nuk e dua Muhammedin

Rreziku i shkollave të huaja në vendet islame.
E hënë, 01 Dhjetor 2008 21:14

Një fëmijë arab, i cili vijon mësimet në një shkollë të huaj fillore, u kthye në shtëpi disi çuditshëm. "Si kalove sot biri im?"- e pyeti nëna ndërsa ai i zhgënjyer tha: Nënë, unë nuk e dua Muhammedin. Po kush është Muhammedi?- e pyeti nëna. Pejgamberi i muslimanëve- u përgjigj fëmija.

Nëna me gjysmë fryme, duke rrëfyer këtë ngjarje në një emision të një radiostacioni kur'anor, thotë: Ndjeva një goditje të rëndë. U trishtova. Ne jemi familje fetare e si të dali prej nesh një fëmijë me ide të tilla?! Faji është tek unë ngase nuk ia mësova namazin. Ai tash ende nuk ka mbushur nëntë vjet. Si thua ashtu kur Muhammedi është i dërguari ynë, është i dashuri jonë. Si flet fjalë të tilla?- e qortova. Flas kështu ngase ai nuk na jep çokollata- ma ktheu i biri. Mbeta e shtangur- vazhdon rrëfimin nëna. Si nuk të jep çokollata?! A e ke parë ti ndonjëherë që ai të t'i japi ty ato? Jo, nuk e kam parë, por mësuesja jonë sot tha se pas pak do të vijë Muhammedi me shpirtin e tij në shkolle e pas tij do të vijë edhe Isai. Do të shohim se ke e doni dhe kush është fisnik. Mbyllni sytë dhe vëreni kokën mbi bankë ngase tash do të vij Muhammedi dhe do të shohim se a do të ju sjell dhurata apo jo. Hapni sytë! A gjetët diç? – na pyeti mësuesja. Jo- u përgjigjëm disi të demoralizuar. Mbyllni sytë prapë dhe pritni se tani do të vijë Isai. Hapni sytë- na tha mësuesja pas pak kur ja në banka gjetëm çokollata.

Ja kështu veprojnë shkollat e huaja në vendet tona islame. Kështu i mësojnë dhe metoda të tilla përdorin për t'i krishterizuar fëmijët tanë nëpërmjet mashtrimit me dhurata e gjëra tjera të dashura për ta.

Vëlla dhe motër!
Kujdesuni për fëmijët tuaj dhe t'ia keni frikën Allahut të Madhëruar për ta!

Burimi: http://www.abdelghafar.com
Përshtati në shqip: Sedat Islami
Vushtrri, Kosovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A jeni besimetarë??
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Shqiptarë kudo që jeni
» Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar
» A JENI BËRË GATI.....
» sa jeni gati te bashkepunoni per bashkimin kombetar???
» A JENI TE GATSHEM TE NDIHMOJME FSK NE ASPEKT FINANCIARE?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: