Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A jeni besimetarë??

Shko poshtë 
+58
Blerim1
capkeni
Ummu-Hurejra
ylari
LINDA78
Xili
Mirushe
Best
L1ndush3
Mergimtari
Parapsikologu
Driola
nardlushnja
Orfe@
Gjura
MUHAMETII
elisa
anila
Kushtrimi86
dan_3118
zeriatdheut
luan mreti
spirito
idol
akrepi
echo
rroni
rolling
Ago Muji
Kasper
interesant
USHTARILIRIS
fi2a1
loredana
feneri
xhavo_
vjollca
STUPCAT
Euridika
petritkola
bessa
Ani
Çamshqiptar
Guximi
fatlum
silvi
Beton
gishteza
azzurra
E_Bukura
Aquila
rrebelja
Sofra
shaban cakolli
meli
besa-bese
shpendi
Kosovarja
62 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 3:55 am

Beton shkruajti:
Ani pershendetje

Jam kureshtar te dije me shume e na sjell fakte te lutem sote po e lexoj s'pari here nga ju i nderuar, se Nena e Skenderbeut paska qen sllave.!?-ortodoks na thuaj te lutem nga kjo histori.?
Nga ishte Nena e Skenderbeut dhe historikishte ka ne ata vende nga ajo histroi rrenje sllave.?

Pershendetje Beton!
Skenderbeu se ka pasur babe shqiptar ortodoks nuk ka ndonje dyshim, kete te gjithe e dine. Sa i takon nenes po te sjell argument nje shkrim te nju-jorkezit A. K. BOGDAN i cili ka bere nje studim te detajuar per shqiptaret dhe tregon shume bukur historine Ilire te tyre dhe deri te pranimi i Islamit nga ana e shqiptareve. Ai per Skenderbeun thote keshtu: "Ndërsa nëna e Skënderbeut ishte serbe, ai (Skënderi) kishte studiuar në Stamboll. Pas vdekjes së tij,
pax-Ottomanica (paqja osmane) do të rivendosej në Shqipëri."

Ne nje emision televiziv kosovar ishte i ftuar nje serb dhe Adem Demaci(njohes i mire i historise) te cilet flisnin per ndertimin e nje permendorje te Skenderbeut. Adem Demaci i tha kkeshtu atij serbit: "mos kundershtoni ndertimin e nje permendorje te tille se Skenderbeu eshte gjysme i joni dhe gjysme i juaji"

cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 4:01 am

I nderuar Ani duhet te besuar nje historiani Ameriakn apo nje Historiani Shqiptar e sa i perket Nenes se Skenderbeut ishte nga rethina e Tetoves Fshati GRADEC ky fshat me shekuj nuk ka patur sllavë qe nga iliret helent e deri tek shqiptaret e sodit prandja mos ju lutem te Historin te perfundoje si nje tope ne fushte te lojes se futbollit qe kushe e kap i pari i mshone topit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 5:42 am

Une besoj ne shqiptari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 12:57 am

Jam besimtar deri ne ate mas sa mos te me cenohet identiteti kombetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 43
Registration date : 17/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 3:12 am

une a ? po po shum bile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
vjollca
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 31
Registration date : 03/01/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 3:49 pm

Cilesite dhe veprimet e sendeve,çfardo do ngjyre qofshin,pesha ose drejtsia jane te shprehura sipas rrethanave te veçanta.Per kete arsye diet tona per to jane te kufizua nga keto rrethana te veçanta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 12:15 pm

Besoj në Allahun, Zotin që është Një e ska tjetër!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 5:21 pm

Pa iman nuk ka vatan!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 6:12 pm

I perkas fes katolike por nuk jom edhe aq besimtare te gjitha fet i respektoj te gjith jan barabart per mu!!

skam shka me shtu as une mashum bessa. te pershendes ty motrushe edhe gjith antaret tjer ne forum!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 6:47 pm

Për mua ka rëndësi kombi kështu që si besimtar më mbetet të jem i shkallës së tretë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 7:04 pm

Sofra shkruajti:
Për mua ka rëndësi kombi kështu që si besimtar më mbetet të jem i shkallës së tretë.

Njeriu nganjëhere futet në "rreth djallëzorë", te pakuptueshëm dhe shpesh i vë në kundërthënjë gjërat që ne realitet dhe praktikë fare nuk kundërvihen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1


Male
Numri i postimeve : 124
Age : 39
Registration date : 11/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 10:48 pm

xhavo_ shkruajti:
Sofra shkruajti:
Për mua ka rëndësi kombi kështu që si besimtar më mbetet të jem i shkallës së tretë.

Njeriu nganjëhere futet në "rreth djallëzorë", te pakuptueshëm dhe shpesh i vë në kundërthënjë gjërat që ne realitet dhe praktikë fare nuk kundërvihen.

te lumte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 11:03 pm

me pelqen mendimi i sofres. a bre sofra ti e paske kuptu at fjalin (mos shiko kish e gjamia, feja jon asht shiptaria)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyWed Jun 04, 2008 2:17 am

Sdij qa eshte feja por dije qa eshte SHQIPTARIA andaj skemi nevoj per fe kemi nevoj per te njohur vetveten e jo historine te tjereve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
interesant
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
interesant


Male
Numri i postimeve : 606
Age : 38
Vendi : Tokë
Registration date : 11/04/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyWed Jun 04, 2008 10:55 am

Po qe se Shqiptaria eshte fe , atehere ne cfar parime therret kjo fe, ne cfar te shtin te besosh kjo FE?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Jun 14, 2008 5:41 pm

Ceshtja e besimit eshte disi e komplikuar, nuk mund te shprehemi kaq thjeshte-besoj, apo nuk besoj. Mendoj se njerez te cilet nuk kan arritur ta kuptojne ne thelbe ceshtjen e besimit, zgjedhin me te lehten-besoj.Njeher sepse nuk jane ne gjendje te mendojne me gjate dhe gjere nga frika qe na eshte imponuar qe kur kemi qen femije. Te beson nuk eshte keq por duhet dijtur dhe duhet pasur mbeshtetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Jun 14, 2008 6:23 pm

Aq sa kam mundesi dhe kohe te respktoje ate jame !

Po qe se Shqiptaria eshte fe , atehere ne cfar parime therret kjo fe, ne cfar te shtin te besosh kjo FE?

Interesant

Parimet jane ate qe po lexojme e mesojme historin e mosharit, Skendeerbut , deri tek Adem Jashari te shtin te besoish e kemi shume me lehet te jemi te bashkuar ,por kure disa meten me ca libra ,historia turke e arabe do te thote mungojn parimet e thyrjet ne kete fej.
pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Jun 14, 2008 9:24 pm

USHTARILIRIS shkruajti:
Sdij qa eshte feja por dije qa eshte SHQIPTARIA andaj skemi nevoj per fe kemi nevoj per te njohur vetveten e jo historine te tjereve

Te lumt o USHTARILIRIS shume mire e the, me pelqej vertet.


Mbetesh i pershendetur shoku.

Une nuk jam besimtare per arsye te cilat i kam cekur me heret, per me shum informata konaktoni ne numrin 044.. haha.

Tung.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptySat Jun 14, 2008 10:02 pm

Sa besoj ne partite politik, po aq edhe ne fet e ndryshme. Dmth zero.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 4:56 pm

Mendimi im eshte qe feja eshte gje shume personale dhe secili ta mbaje per vehte,e rendesishme eshte qe jemi ende shqiptare,dhe nuk po lejojme fene tena ndaj,pastaj edhe ajo vet ashtu na porosit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 5:00 pm

Jamë besimtare por jo shumë fetare ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 9:18 pm

une besoj, por varet nga cka, esoj ne fjalet e njerezve por jo ne perrallat e hoxhollareve dhe te profterinjeve.

per mua nuk ka fe tjeter perveq shqiptarise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 9:29 pm

Une jam besimtare dhe mundohem ti kryj aq sa mundem obligimet fetare .besoje ne nje Zot dhe ne KURAN.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 34
Registration date : 29/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 9:34 pm

rolling shkruajti:
une besoj, por varet nga cka, esoj ne fjalet e njerezve por jo ne perrallat e hoxhollareve dhe te profterinjeve.

per mua nuk ka fe tjeter perveq shqiptarise

asgje me shume!!! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 EmptyFri Jun 20, 2008 9:44 pm

rolling shkruajti:une besoj, por varet nga cka, esoj ne fjalet e njerezve por jo ne perrallat e hoxhollareve dhe te profterinjeve.
per mua nuk ka fe tjeter perveq shqiptarise


Rolling edhe Hoxhollaret dhe Prifterinjet jane njerze sikur une dhe ti ,po ne skemi nevoj tu ju besojm atyre , tema eshte teologji a jemi besimtar te ndoni feje apo hiq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A jeni besimetarë??   A jeni besimetarë?? - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A jeni besimetarë??
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Shqiptarë kudo që jeni
» Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar
» A JENI BËRË GATI.....
» sa jeni gati te bashkepunoni per bashkimin kombetar???
» A JENI TE GATSHEM TE NDIHMOJME FSK NE ASPEKT FINANCIARE?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: